اقامت اروپا

اقامت در کشور فرانسه

مهاجرت به کشور فرانسه و اخذ اقامت آن در سال 2024
4
(9)

راه های دریافت اقامت فرانسه برای ایرانیان

هر فردی که واجد شرایط میتواند از 7 طریق اقامت دائم کشور فرانسه را برای خود و خانواده خود به ارمغان آورد، اقامت از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، کارآفرینی و اقامت از طریق پناهندگی که این گزینه آخر را ما در مجموعه مهاجرتی پارمیس مهاجر آموزش نمیدهیم، ارزان ترین راه دریافت اقامت کشور فرانسه از طریق ویزای تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد و ویزای تحصیلی مقطع دکترا است، همراه ما باشید تا به بررسی روش های دریافت اقامت فرانسه در سال 2024 برای ایرانیان و مدارک و شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم فرانسه و مهاجرت به کشور فرانسه را بررسی نماییم.

 

راه ها و روش های مهاجرت به کشور فرانسه 

نوع ویزای مهاجرتی

شرایط مهاجرت

1) مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی

داشتن پذیرش از یک دانشگاه یا مؤسسه آموزشی در داخل فرانسه

مدرک معتبر زبان

2) مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای کاری

دریافت یک جاب آفر (پذیرش از کارفرما) در داخل کشور فرانسه از لیست مشاغل مورد نیاز دولت فرانسه

3) مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای سرمایه گذاری

خرید ملک در داخل خاک فرانسه به ارزش حداقل 70.000 یورو

ثبت شرکت در خاک فرانسه با سرمایه اولیه 25.000 تا 37.000 یورو

4) مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای کارآفرینی

داشتن یک طرح اقتصادی سود آور و یا یک ایده خلاقانه مورد تأییده دولت فرانسه

5) مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای ازدواج

ازدواج رسمی با فردی که شهروند یا تابعیت فرانسه را داراست و زندگی مشترک حداقل 4 سال 

6) مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تولد

دادن ویزای ز طریق قانون خونی امکان پذیر است.

کارت اقامت کشور فرانسه

کارت اقامت کشور فرانسه به شما این امکان را میدهد که بتواند در شغل و حرفه ای که میخواهد در کشور فرانسه مشغول به کار شوید، این کارت اقامت بسته به محل صدور مجوزی که دارای شامل محدودیت هایی میشود، اعتبار کارت اقامت کشور فرانسه به مدت 10 سال است و قابلیت تمدید دارد.

معرفی انواع کارت اقامت کشور فرانسه

کارت اقامت مجوز یا CARTE DE SEJOUR در کشور فرانسه یک مدرک رسمی است که به شهروندان خارجی که در این کشور اقامت دارند، صادر می‌شود. این کارت به افراد اجازه می‌دهد تا به مدت معینی در فرانسه اقامت کنند و به طور قانونی کار کنند یا تحصیلات خود را ادامه دهند.

برای دریافت کارت اقامت مجوز در فرانسه، افراد باید مدارک مشخصی را ارائه کنند، از جمله مدارک شناسایی، اثبات مالی، بیمه سلامت، و اثبات اهلیت برای اقامت در کشور. همچنین باید یک درخواست رسمی برای دریافت کارت اقامت نیز تهیه و ارسال کنند.

کارت اقامت مجوز در فرانسه به صورت دائمی یا موقت صادر می‌شود و معمولاً برای مدت یک تا پنج سال صادر می‌شود. این کارت حقوق و تسهیلات مختلفی را به افراد اعطا می‌کند، از جمله دسترسی به خدمات بهداشتی و آموزشی، حقوق کاری، و امکانات دیگر.

کارت اقامت مجوز یا CARTE DE RESIDENT در کشور فرانسه نیز یک مدرک رسمی است که به شهروندان خارجی که در این کشور اقامت دارند، صادر می‌شود. این کارت به افراد اجازه می‌دهد تا به طور دائمی در فرانسه اقامت کنند و از حقوق و تسهیلات مختلفی بهره‌مند شوند.

برای دریافت کارت اقامت مجوز CARTE DE RESIDENT در فرانسه، افراد باید شرایط خاصی را ارضا کنند و مدارک مشخصی را ارائه کنند. این شرایط ممکن است شامل داشتن اقامت دائمی در کشور، اثبات مالی، اثبات اهلیت برای اقامت دائم، و سایر مدارک مورد نیاز باشد.

کارت اقامت مجوز CARTE DE RESIDENT در فرانسه به افراد امکان می‌دهد تا به طور دائمی در این کشور اقامت کنند، حقوق کاری را به دست آورند، به خدمات بهداشتی و آموزشی دسترسی داشته باشند، و از سایر حقوق و تسهیلات مختلفی بهره‌مند شوند. این کارت به عنوان یک مدرک معتبر شناخته می‌شود و افراد باید آن را همواره با خود داشته باشند.

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی

تحصیل در دانشگاه های فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی به یکی از ایده‌آل‌های دانشجویان و متقاضیان تحصیل بدل شده است، فرانسه با داشتن دانشگاه‌های برتر جهان و همچنین دارا بودن محیط آموزشی با سطح علمی به یکی از انتخاب‌ها برای هر کسی بدل شده است، تحصیل در کشور فرانسه در سه مقطع انجام می‌پذیرد، در ادامه به بررسی این مقاطع و شرایط دریافت انواع ویزای تحصیلی را بررسی می‌نماییم:

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور فرانسه

برای اینکه بتوانید در کشور فرانسه در مقطع لیسانس تحصیل نمایید ابتدا باید مدرک 12 ساله تا سطح دیپلم را داشته باشید و بعد نیاز به داشتن مدرک زبان معتبر زبان فرانسه حداقل سطح B2 می باشد، دانشجویانی که در مقطع لیسانس تحصیل می‌نمایند می‌توانند به مدت 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند و همچنین می توان از طریق مهاجرت به فرانسه از طریق دریافت مدرک زبان نیز اقدام نمود و تا رسیدن به سطح B2 در دوره های زبان در کشور فرانسه تحصیل نمود.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور فرانسه

دانشجویانی که می‌خواهند در دانشگاه‌های فرانسه در مقطع فوق لیسانس تحصیل کنند باید مدرک لیسانس خود را ارائه دهند و در این سطح دانشجویان می‌توانند بین تحصیل به زبان فرانسه و تحصیل به زبان انگلیسی یکی را انتخاب نمایند، در دوره ارشد یا فوق لیسانس دانشجویان در کشور فرانسه مجاز به کار به مدت 20 ساعد در هفته می‌باشند.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور فرانسه

تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه با دو مقطع قبلی تفاوت بسیار دارد، در این مقطع دانشجویان باید ISI داشته باشند و همچنین از طرف استاد راهنما و یا یک سوپروایزر تأییدیه تحصیلی دریافت نمایند، برای تحصیل در مقطع دکترا می‌توان بورسیه تحصیلی دریافت نمود که تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه را رایگان می‌نماید و همچنین دانشجویان مقطع دکترا می‌توانند به مدت 40 ساعت در هفته کار نمایند.

تحصیل در دوره زبان در کشور فرانسه

خبر خوش در این باب این است که دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در کشور فرانسه می باشند می‌توانند با گذراندن مراحلی از تحصیل رایگان در این کشور بهره‌مند گردند .متقاضیان با شرکت در دوره زبان فرانسه قبل از ورود به دانشگاه‌ها می‌توانند با آموختن زبان فرانسوی تحصیل خود را در این کشور رایگان نمایند. هزینه این کلاس‌ها تنها 7.000 تا 8.000 یورو می‌باشد اما در ازای آن تحصیل شما به زبان فرانسوی و رایگان خواهد بود. از مزایای دیگر این روش مهاجرت به فرانسه این است که برخلاف کشورهای دیگر، دانشجویانی که قصد ورود به رشته‌های پزشکی را دارند نیازی نیست در آزمون ورودی شرکت کنند.

انواع ویزای تحصیلی کشور فرانسه

بر طبق اطلاعیه که در سایت educations منتشر شد ویزای تحصیل در کشور فرانسه به دو صورت صادر می‌شود:

  1. ویزای کوتاه مدت: این ویزا برای کسانی صادر می‌شود که طول دوره تحصیل آنها در فرانسه کمتر از 90 روز می‌باشد و به نام court sojourn pour études شناخته می‌شود.
  2. ویزای بلند مدت: این ویزا برای کسانی صادر میشود که دوره تحصیلی آنها بیش از 90 روز است و به نام visa étudiant long séjour valant titre de séjour شناخته می‌شود.

ویزاهای کاری کشور فرانسه به 5 دسته اصلی تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از:

  1. ویزای کاری کوتاه‌مدت (short-stay work visa)
  2. ویزای کاری موقت (Temporary work visa)
  3. ویزای کاری طولانی‌مدت (Long-stay work visa)
  4. پاسپورت استعدادیابی (Talent Passport)
  5. ویزاهای کاری خاص (Special case work visas)، شامل ویزای Volunteer، ویزای student trainee و ویزای working holiday

جدول معرفی انواع ویزای کار و شرایط اخذ آن

نوع ویزای کار کشور فرانسه

مدت اعتبار ویزای کار

1) ویزای کار کوتاه مدت

اقامت 90 روزه در یک بازذه زمانی 180 روزه

2) ویزای کار بلند مدت فرانسه

مدت اقامت از یک سال تا دو سال

3) ویزای کار موقت

مدت اقامت از 3 ماه تا یک سال

4) پاسپورت استعدادیابی

------------------------

5) ویزاهای کاری خاص

مدت اقامت حداکثر تا یک سال

نوع ویزای کار کشور فرانسه

مدت اعتبار ویزای کار

1) ویزای کار کوتاه مدت

اقامت 90 روزه در یک بازذه زمانی 180 روزه

2) ویزای کار بلند مدت فرانسه

مدت اقامت از یک سال تا دو سال

3) ویزای کار موقت

مدت اقامت از 3 ماه تا یک سال

4) پاسپورت استعدادیابی

------------------------

5) ویزاهای کاری خاص

مدت اقامت حداکثر تا یک سال

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای کار

برای اینکه بتوانید از طریق ویزای کار در کشور فرانسه به این کشور مهاجرت نمایید باید بدانید برای اخذ آن نیاز به داشتن یک قرارداد کاری در داخل خاک فرانسه بایک کارفرما دارید، کارفرما برای آنکه بتواند نیروی متخصص خود را از خارج از فرانسه پیدا کند و از افراد بین المللی استفاده نماید ابتدا باید شغل مورد نظر را به مدت 3 ماه در داخل کشور فرانسه آگهی نماید و بعد از اینکه کسی پیدا نشد مجدد باید به مدت 3 ماه آن شغل را در اتحادیه اروپا آگهی نماید و بعد از گذشت 6 ماه از نشر اولین آگهی اگر متخصص خود را پیدا نکرد بعد میتواند از نیروهای بین المللی خارج از اتحادیه اروپا کارمند خود را انتخاب نماید.

کسانی که از طریق ویزای کار وارد خاک فرانسه می‌شوند و مشغول به کار و اقامت می‌شوند می‌توانند بعد از گذشت 5 سال اقامت دائم خود را بدست آورند، برای اینکه بتواند ویزای کار فرانسه را دریافت نمایید ابتدا نیاز به داشتن یک قرارداد کاری با کارفرما در داخل فرانسه است و دوم نیاز به داشتن مدرک زبان فرانسه معتبر تا سطح حداقل B2 می‌باشد. از جمله شرایط دیگری که برای کار در این کشور باید رعایت شود؛ برخورداری از شرایط سنی، مدرک تحصیلی و سوابق تحصیلی، داشتن سابقه کار و غیره است

در صورتی که شما از این شرایط در سطح مطلوبی برخوردارید، ویزای کار فرانسه می تواند بهترین راه مهاجرت به فرانسه برای شما باشد و در این روش هزینه مهاجرت به فرانسه حداقل می‌باشد. افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه از طریق کار را دارند و خواستار دریافت Blue Card هستند باید بدانند که برای دریافت بلوکارت داشتن مدرک زبان و همچنین مدرک فوق لیسانس و یا بالاتر برای اخذ کار و شغلی حرفه ای الزامی است. رسیدن به حقوق ۵۳ هزار یورو سالانه از دیگر الزامات است. شرایط دیگری نظیر مدرک زبان و غیره که در بالا ذکر شده است نیز باید مدنظر قرار گیرد.

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور فرانسه و اخذ اقامت دائم این کشور در سال 2024 اقدام از طریق ویزای سرمایه گذاری است، ثبت شرکت در کشور فرانسه و سرمایه گذاری در این کشورها هر ساله عده زیادی را به خود جذب می‌نماید، فرانسه به دلیل داشتن استاندارهای بالا و ریسک پایین در سرمایه گذاری و همچنین رشد اقتصادی بالا به بهشتی برای سرمایه گذاران بدل شده است. روش های گوناگونی است که بتوانید در فرانسه سرمایه گذاری نمایید که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

از چند راه متقاضیاین می‌توانند ویزای سرمایه گذاری فرانسه را بدست آوریند یکی از این راه‌ها سرمایه گذاری مستقیم یا شرکتی می‌باشد، در سرمایه گذاری شرکتی شما باید حداقل 30% از سهام شرکت را در اختیار داشته باشید.

  • ایجاد کسب و کار جدید: برای ایجاد یک کسب و کار نو در فرانسه نیاز به داشتن حداقل شرایط می‌باشد که عبارتند از: داشتن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن به فرانسه، تجربه کاری متناسب با شغل که می‌خواهید ایجاد نمایید حداقل به مدت 5 سال، سرمایه گذاری مبلغ 30.000 یورو برای شروع کار، نداشتن سابقه کیفری و داشتن تمکن مالی لازم برای گذران زندگی و دادن حقوق و دستمزد.
  • ویزای فناوری : برای این طرح نیاز به یک استارت آپ نوآورانه دارید که باید از طرف یکی از نهادهای دولتی به رسمیت شناخته شود و باید تمکن مالی لازم برای دادن دستمزد و گذران زندگی در یک سال را داشته باشید.

مدت زمان اعتبار این مجوز متغیر بوده و متأثر از ویژگی‌ها و مدت زمان سرمایه گذاری برنامه ریزی شده در فرانسه است. اگر مدت اقامت برنامه ریزی شده کمتر از یک سال بود، سرمایه گذاران خارجی می توانند برای ویزای طولانی مدت معادل مجوز اقامت (“VLS-TS”) با علامت Passeport Talent درخواست نمایند.

این را به خاطر داشته باشید که با تنها خرید ملک در کشور فرانسه نمی‌توانید مانند ویزای طلایی یونان و یا ویزای طلایی اسپانیا و پرتغال صاحب اقامت دائم فرانسه شوید  ولی برای شروع کار و انجام روند دریافت تابعیت خرید ملک یک قدم مثبت می‌باشد.

داشتن ملک در خاک فرانسه می‌تواند یک عامل برای دریافت ویزای طولانی مدت باشد، به ویژه برای افرادی که بازنشست شده‌اند و یا افرادی که فقط به دنبال زندگی در کشور فرانسه هستند و نیاز به داشتن شغل و کار در کشور فرانسه نیستند.

متقاضیان با خرید ملک در فرانسه می‌توانند ثبات مالی خود را نشان دهند که برای دریافت انواع ویزا های مهاجرتی به کشور فرانسه سودمند می‌باشد، دقت نمایید که داشتن ملک به طور خودکار واجد شرایط یک فرد برای اجازه اقامت نمی‌شود، می‌تواند یک عامل کمک کننده در هنگام درخواست برای اقامت بر اساس شرایط شخصی، مانند بازنشستگی، الحاق خانواده، یا سایر دلایل برای اقامت طولانی مدت باشد.

یکی از روش های مهاجرت به کشور فرانسه و اخذ اقامت دائم این کشور در سال 2024 اقدام از طریق تمکن مالی می‌باشد، این روش مناسب افرادی است که از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند، کسانی که از طریق خود حمایتی به کشور فرانسه  مهاجرت می‌نمایند می‌توانند از امکانات خوبی مانند اقامت بلند مدت، برخورداری از حق رانندگی در فرانسه، دریافت وام بانکی، سفر آزادانه به اتحادیه اروپا و غیره برخوردار باشند، در این روش فرد باید اثبات نماید که بدون داشتن کار در کشور فرانسه می‌تواند از پس هزینه‌های اقامت و زندگی برای خود و خانواده خود برآید، این ویزا در ابتدا به مدت یک سال صادر می‌شود و فرد می‌تواند هر سال آن را تمدید نماید و بعد از گذشت 5 سال از تمدید ویزای خود حمایتی فرانسه فرد متقاضی می‌تواند درخواست ویزای اقامت 10 ساله را بدهد.

از مزیت‌های مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای خود حمایتی این است که شما هیچ سرمایه‌ای را از دست نمیدهید چون نیاز ندارد که سرمایه خود را به کشور فرانسه وارد کنید تا ریسک از بین رفتن آن را داشته باشید، میزان تمکن مالی مورد نیاز برای این ویزا برای فرد متقاضی 40.000 یورو برای همسر 20.000 یورو و به ازای هر فرزند مبلغ 10.000 یورو باید در حساب بانکی خود در کشور مبدأ داشته باشید.

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای کارآفرینی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور فرانسه در سال 2024 اقدام از طریق کارآفرینی میباشد، برای دریافت این ویزا شما نیاز به یک طرح خلاقانه و یک ایده کسب و کار عالی دارید، کشورفرانسه به خوبی از استارت آپ های نو و خلاق حمایت مینماید، برای اخذ این ویزا نیاز به داشتن مدک زبان ندارید و با دریافت این ویزا برای خود و خانواده خود در ابتدا یک اقامت چهار ساله را کسب می‌نمایید.

فرد متقاضی در صورت کسب موفقیت در تأسیس و پیشرفت استارت آپ قادر خواهد بود جهت اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور اقدام نماید. متقاضی اصلی کسب این نوع ویزا باید حداقل ۴۰ سال سن داشته، کشور فرانسه به صورت پیوسته در لیست کشورهای پیشرو در حوزه استارت آپ می‌باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای ازدواج

دریافت اقامت دائم فرانسه از طریق ویزای ازدواج یکی از رایجترین روش های مهاجرت به این کشور می‌باشد، برای اینکار کافیست شما با یک فرد فرانسوی الاصل و یا کسی که دارای تابعیت  فرانسه است ازدواج نمایید، در سال‌های اخیر به دلیل سوءاستفاده از این روش مهاجرتی دولت فرانسه قوانین سختی در مورد ویزای ازدواج وضع کرده است، طبق این قوانین ابتدا به فرد یک ویزای یک ساله قابل تمدید داده می‌شود و بعد از گذشت 4 سال و تداوم این رابطه فرد می‌تواند در خواست اقامت دائم کشور فرانسه را از طریق ویزا ازدواج به دولت فرانسه ارائه کند.

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تولد

همانطور که در مقالات قبل به این مطلب اشاره کردیم سیستم تولد در کشورهای مختلف جهان بر دو دسته تقسیم  می‌شود، سیستم خونی و سیستم خاک، کشور فرانسه و اغلب کشورهای جهان از سیستم خونی تبعیت می‌نمایند که این به آن معناست اگر فرزندی از والدین فرانسوی الاصل و یا حداقل یکی از آنها دارای تابعیت فرانسه باشد در هر جایی از جهان که متولد شود بدون در نظر گرفتن زادگاه اولیه آن کودک به دلیل داشتن سییستم خونی کشور فرانسه به آن نوزاد تابعیت فرانسه را اعطا می‌نماید.

مثلاً فرزندی اگر از پدر یا مادر فرانسوی یا دارای تابعیت فرانسه در کشوری مثل آمریکا بدنیا بیاید کشور فرانسه به دلیل داشتن سیستم خونی که یکی از والدین و یا هردوی آنها که تابعیت فرانسه را دارا هستند به آن کودک نیز تابعیت فرانسوی داده می‌شود. 

شرایط لازم جهت مهاجرت به کشور فرانسه

کشور فرانسه به دلیل داشتن سیستم امن و ثبات اقتصادی و گستردگی بازارهای مالی و دسترسی به بازارهای جهانی به یکی از مقاصد گردشگری و مهاجرتی بدل شده است، مهاجرت به کشور فرانسه نیازمند داشتن شرایط و مدارک خاصی است که بسته به نوع ویزایی که انتخاب می‌نمایید باید مدارک آن نوع ویزا را ارائه دهید، در ادامه ما به شرایط عمومی لازم برای مهاجرت به کشور فرانسه می‌پردازیم:

هزینه دریافت انواع ویزای کشور فرانسه

در جدول زیر هزینه دریافت هر یک از انواع ویزای مهاجرتی کشور فرانسه را بررسی می‌نماییم:

نوع ویزای کشور فرانسه

هزینه اخذ ویزا

ویزای کوتاه مدت فرانسه

هزینه بزرگسال مبلغ 60 یورو (63 دلار آمریکا)

هزینه کودک 6 تا 12 سال 35 یورو (37 دلار آمریکا

ویزای بلند مدت فرانسه

هزینه بزرگسال مبلغ  99 یورو (104 دلار آمریکا)

هزینه کودک مبلغ  6 تا 12 سال 50 یورو (52 دلار آمریکا)

ویزای شینگن و ویزای ترانزیت

هزینه بزرگسال مبلغ 80 یورو (84 دلار آمریکا)

هزینه کودک 6 تا 12 سال مبلغ 40 یور (42 دلار آمریکا)

نوع ویزای کشور فرانسه

هزینه اخذ ویزا

ویزای کوتاه مدت فرانسه

هزینه بزرگسال مبلغ 60 یورو (63 دلار آمریکا)

هزینه کودک 6 تا 12 سال 35 یورو (37 دلار آمریکا

ویزای بلند مدت فرانسه

هزینه بزرگسال مبلغ  99 یورو (104 دلار آمریکا)

هزینه کودک مبلغ  6 تا 12 سال 50 یورو (52 دلار آمریکا)

ویزای شینگن و ویزای ترانزیت

هزینه بزرگسال مبلغ 80 یورو (84 دلار آمریکا)

هزینه کودک 6 تا 12 سال مبلغ 40 یور (42 دلار آمریکا)

هزینه مجوز اقامت کشور فرانسه

در جدول زیر هزینه برای دریافت مجوز اقامت کشور فرانسه را بررسی می‌نماییم:

نوع مجوز 

هزینه دریافت مجوز

خانواده

250 یورو (264 دلار آمریکا)

دانش آموز و دانشجو

79 یورو (83 دلار آمریکا)

کارمند

269 یورو (284 دلار آمریکا)

بلو کارت (Blue Card)

269 یورو (284 دلار آمریکا)

نوع مجوز 

هزینه دریافت مجوز

خانواده

250 یورو (264 دلار آمریکا)

دانش آموز و دانشجو

79 یورو (83 دلار آمریکا)

کارمند

269 یورو (284 دلار آمریکا)

بلو کارت (Blue Card)

269 یورو (284 دلار آمریکا)

هزینه زندگی در کشور فرانسه

یکی از نکات که بسیاری به آن قبل از دریافت ویزا و مهاجرت به کشورهای اروپایی توجه می‌کنند هزینه یک ماه برای یک فرد یا یک خانواده با جمعیت متوسط در کشورهای اروپایی چقدر است و این هزینه چه نسبتی از درآمد خالص فرد را شامل می‌شود، ما در ادامه هزینه لازم برای زندگی یک ماه یک فرد مهاجر در کشور فرانسه را برایتان آورده ایم پس با ما همراه باشید.

اقلام مورد نیاز

هزینه 

یک عدد نان

1.56 یورو

یک وعده غذای رستورانی

15 تا 20 یورو

یک قالب پنیر

16 یورو

12 عدد تخم مرغ

3.12 یورو

یک کیلو گوشت

18.50 یورو

یک کیلو مرغ

10.50 تا 14 یورو

یک کیلو سیب زمینی

1.77 یورو

خرید چند کیلو میوه

5.30 تا 7.80 یورو

شارژ اینترنت 

29 یورو

آب معدنی نیم لیتری

1.85 یورو

یک فنجان قهوه

2.95 یورو

یک پاکت سیگار

7 تا 10 یورو

بلیط رفت و برگشت قطار سریع السیر

40 یورو

هزینه تاکسی

2.80 تا 5.70 یورو

بلیط واحد و مترو

1.80 یورو

اقلام مورد نیاز

هزینه 

یک عدد نان

1.56 یورو

یک وعده غذای رستورانی

15 تا 20 یورو

یک قالب پنیر

16 یورو

12 عدد تخم مرغ

3.12 یورو

یک کیلو گوشت

18.50 یورو

یک کیلو مرغ

10.50 تا 14 یورو

یک کیلو سیب زمینی

1.77 یورو

خرید چند کیلو میوه

5.30 تا 7.80 یورو

شارژ اینترنت 

29 یورو

آب معدنی نیم لیتری

1.85 یورو

یک فنجان قهوه

2.95 یورو

یک پاکت سیگار

7 تا 10 یورو

بلیط رفت و برگشت قطار سریع السیر

40 یورو

هزینه تاکسی

2.80 تا 5.70 یورو

بلیط واحد و مترو

1.80 یورو

هزینه زندگی در کشور فرانسه

یکی از نکات که بسیاری به آن قبل از دریافت ویزا و مهاجرت به کشورهای اروپایی توجه می‌کنند هزینه یک ماه برای یک فرد یا یک خانواده با جمعیت متوسط در کشورهای اروپایی چقدر است و این هزینه چه نسبتی از درآمد خالص فرد را شامل می‌شود، ما در ادامه هزینه لازم برای زندگی یک ماه یک فرد مهاجر در کشور فرانسه را برایتان آورده ایم پس با ما همراه باشید.

نظر شما نصبت به این مقاله ؟

به نوشته ما امتیاز دهید

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد رأی 9

تا حالا رأی نداده‌اید، اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می‌نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *