شرایط اخذ ویزای تحصیلی | مدارک مورد نیاز | هزینه لازم برای ویزای تحصیلی

تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها و مدارس سراسر دنیا آرزویی است که ممکن است یکبار به ذهن هر کسی خطور کرده باشد، برخی کشورهای نصبت به دادن ویزای تحصیلی سخت‌گیر خاصی دارند مانند کانادا، آمریکا، استرالیا و سوئیس در مقاله برخی دیگر راحت‌تر به شما پذیرش تحصیلی می‌دهند مانند کشور قبرس شمالی، روسیه، مجارستان، ایتالیا و اوکراین، همراه ما باشید تا نحوه مهاجرت به اروپا و کانادا با ویزای تحصیلی در سال 2024 و نحوه دریافت اقامت دائم ارپا یا کانادا از طریق ویزای تحصیلی و شرایط و مدارک مورد نیاز را بررسی نماییم.

دریافت ویزای تحصیلی اتحادیه اروپا شینگن و کانادا

دریافت ویزای تحصیلی اتحادیه اروپا شینگن و کانادا

شرایط اخذ ویزا تحصیلی

ویزا یک سند است که از کشور مقصد برای شما صادر می‌شود و به طور کلی یا به صورت لیبل بر روی پاسپورت شما می‌چسبد و یا به صورت یک مهر بر روی برگه پاسپورت قرار می‌گیرد، ویزای تحصیلی به طور کلی به دو دسته ویزای دانشجویی و ویزای دانش آموزش دسته بندی می‌شود.برای به دست آوردن ویزای تحصیلی دو شرط اصلی و اساسی وجود دارد اول تمکن مالی که نشان می‌دهد فرد در دوران تحصیل خود می‌تواند از پس مخارج و هزینه‌های لازم بر آید و دوم حداقل نمره معدل برای متقاضی می‌باشد.

شرایط مالی

 • این شرط اصلی است که فرد باید آن را داشته باشد، اگر متقاضی دریافت ویزای تحصیلی زیر 18 سال باشد می‌تواند تمکن مالی از طرف سرپرست خانواده را ارائه نماید و این به آن معناست که در طول دوره تحصیل سرپرست هزینه‌های لازم را پشتیبانی می‌نماید، ولی اگر متقاضی بالای 18 سال سن داشته باشد باید تمکن مالی به نام خود فرد متقاضی باشد.

معدل

 • دانشگاه ها و مؤسسه‌های مختلف برای پذیرش دانشجو شرایط مختلفی دارند برخی از آنها آزمون ورودی برگذار می نمایند و برخی دیگر به آخرین معدل کسب شده در آموزشگاه فرد متقاضی استناد می نمایند، این موضوع را به خاطر داشته باشید که نباید فاصله زیادی بین آخرین معدل و درخواست ویزای تحصیلی شما وجود داشته باشد ( کپ تحصیلی یا ترک تحصیل برای چند سال) اگر دارای فاصله زیادی باشید امکان اخذ ویزای تحصیلی برای شما با ریسک بیشتری قابل انجام است.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی

هر کشوری بسته به قوانین مهاجرتی که دارد یک چک لیست را مشخص می‌نماید تا فرد متقاضی طبق آن مدارک خود را آماده نماید، به طور کلی چک لیست مشترک برای دریافت ویزای تحصیلی به شرح زیر است:

 1. داشتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه مور نظر
 2. اصل گذرنامه (پاسپورت)
 3. اثبات دانشجو بودن 
 4. پذیرش تحصیلی
 5. گواهی پایان دوره سه ساله متوسط(همراه با ترجمه)
 6. فرم درخواست ویزای تحصیلی
 7. مدارک شناسایی(کارت ملی و شناسنامه همراه با ترجمه)
 8. گواهی تمکن مالی
 9. مدارک شغلی و سابقه شغلی در صورت وجود
 10. دو قطعه عکس تمام رخ زمینه سفید
 11. انگیزه نامه (زندگی نامه)
 12. مدرک زبان (Ielts , Tofel , PHD , OSD)
ویزای تحصیلی اتحادیه اروپا شینگن، مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی حوزه اروپا شنگن

ویزای تحصیلی اتحادیه اروپا شینگن، مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی حوزه اروپا شنگن

هزینه اخذ ویزای تحصیلی

هزینه ویزای تحصیلی هر کشور را وزارت امور خارجه آن کشور تعیین می‌نماید، به طور مثال هزینه ویزای تحصیلی کشورهای حوزه شینگن مبلغ 122 یورو است که باید در زمان حضور در سفارت باید پرداخت نمایید و دقت کنید دقیقاً همین مبلغ را همراه داشته باشید سفارت وظیفه خورد کردن پول شما را ندارد.

به طور مثال هزینه اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا که از طرف مجموعه هلدینگ مهاجرتی پارمیس مهاجر انجام گیرد مبلغ 1200 دلار می‌باشد. که طبق یک قرارداد هنگام حضور در مجموعه پارمیس مهاجر در اطلس مال از شما اخذ می‌گردد.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی

 1. ابتدا باید از سفارت کشور مورد نظر یک وقت بگیرید، برای اینکار کافی است با جستجوی اینترنتی و یا مراجعه حضوری به سفارت آن کشور در ایران وقت خود را دریافت نمایید.
 2. وقتی به وبسایت سفارت مراجعه کردین باید درخواست وقت مصاحبه تحصیلی دهید برای این کار و تأیید ممکن است چند روزی طول بکشد تا تأیید برایتان ایمیل شود.
 3. فرم درخواست ویزای تحصیلی را پر کنید و دقت کنید این فرم یکی از مهم‌ترین کارها است که در صورتی که توان پرکردن آن را ندارید می‌توانید از طریق کارشناسان مجموعه پارمیس مهاجر برای این کار درخواست کمک نمایید.
 4. نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه که دریافت کرده اید را همراه خود داشته باشید.
 5. مدارک مالی خود (تمکن مالی و گردش حساب) خود را تهیه نمایید و همراه خود هنگام ورود به سفارت همراه داشته باشید.
 6. اصل پاسپورت با حداق 3 ماه اعتبار و 2 برگه سفید هنگام ورود به سفارت به سفارت تحویل دهید.
 7. مدارک شناسایی همراه با ترجمه و عکس پرسنلی با ابعاد مورد نظر سفارت به افسر تحویل دهید.
 8. اصل مدارک پایان دوره تحصیلی متوسطه، گواهی پایان دوره دانشگاهی و یا پایان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا دکترا خود را به سفارت تحویل دهید.
 9. تعهدنامه برگشت به ایران پس از پایان دوره تحصیلات خود را به همراه دلایل کافی برای بازگشت به ایران را تحویل سفارت دهید.
 10. هزینه لازم برای صدور ویزای تحصیلی را به سفارت پرداخت نمایید.

این کلیه مراحلی است که سفارت هر کشوری ممکن است از شما بخواهند و اگر کار دیگری خواستند در کوتاه ترین زمان آن را انجام دهید، یاد داشته باشید که تحصیل رایگان تنها در دوره کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد.

هزینه دریافت ویزای تحصیلی کانادا و اروپا

هزینه دریافت ویزای تحصیلی کانادا و اروپا

معرفی برترین شهرهای دنیا برای تحصیل

طبق نظر سنجی که درسال 2022 انجام گرفته است 4 دانشگاه در شهرهای مختلف سراسر دنیا بالاترین نظر سنجی را به خود اختصاص داده‌اند در ادامه دانشگاه‌های برتر دنیا را برایتان معرفی می‌نماییم:

 1. اتاوا: پایتخت کشور کانادا با جمعیتی بالغ بر 1.2 میلیون نفر می‌باشد، این شهر دارای رتبه بالایی در فرهنگ و رفاه اجتماعی به خود اختصاص داده است، اگر به دنبال دریافت ویزای تحصیلی کانادا هستید این شهر یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ادامه تحصیل برای شما می باشد.
 2. سئول: پایتخت کره جنوبی، این شهر در شاخص برترین شهرهای دانشجویی (QS) با ارتقاء جایگاه 6 پله‌ای صعود کرده است، این شهر به عنوان شهر همیشه در دستری در 7 روز هفته  24 ساعت شبانه روز شناخته می‌شود، از دیگر شاخص‌های این شهر داشتن امنیت بالا و راحتی در رفت و آمد و رفاه اجتماعی می‌توان اشاره نمود. این شهر بالاترین آمار اقامت پس از تحصیل دانشجویان را در بین شهرهای دیگر جهان به خود اختصاص داده است.
 3. پراگ: پایتخت جمهوری چک دارای معماری بی نظیر و تاریخ غنی، فعالیت‌های اجتماعی عالی و تفریحات شبانه روزی در کنار هزینه پایین زندگی در آن جایگاه سوم بهترین شهرهای برای دریافت ویزای تحصیلی را به خود اختصاص داده است. این شهر از نظر سهولت در گشت و گذار و هزینه کم برای دانشجویان بسیار مناسب است.
 4. بوستون: شهر پیشرو در ایالات متحده آمریکا چهارمین شهر در این لیست است، این شهر با جمعیت 4.6 میلیون نفری به عنوان یک شهر با اندازه متوسط  به شمار می‌آید. از شرایط خوب این شهر به دسترسی آسان به نقاط مختلف شهر، گردش در اطراف شهر، فرهنگ و هنر می‌توان اشاره نمود.
ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی

پنج کشور برتر دنیا برای دریافت ویزای تحصیلی

 1. کانادا: این کشور به عنوان اولین مقصد برای دریافت ویزای تحصیلی شناخته می‌شود و هر ساله هزاران نفر را برای تحصیل در این کشور اقدام به دریافت ویزای تحصیلی می‌نمایند، رتبه بالا دانشگاه‌های در کنار محیط زیبا و آرام به همراه اقتصادی پویا این کشور را در صدر رتبه برترین کشورها برای اخذ ویزای تحصیلی بدل کرده است.
 2. آلمان: تحصیل در کشور آلمان با امکان لغو شهریه در دانشگاه های دولتی چیزی است که هر دانشجویی به دنبال آن می‌باشد، تحصیل در اکثر دانشگاه های آلمان رایگان می‌باشد و نیاز به پرداخت هزینه برای تحصیل وجود ندارد.
 3. نیوزلند: تحصیل در کشور نیوزلند فرصتی استثنایی است و همچنین باید گفت که اخذ ویزای تحصیلی کشور نیوزلند کاری آسان می‌باشد، دانشگاه‌های کشور نیوزلند دارای رتبه بالایی در تحصیل و امکانات رفاهی هستند.
 4. ایرلند: این کشور با جاذبه‌های گردشگری و همچنین محیط زیبا مورد علاقه اکثر دانشجویان می‌باشد، دریافت ویزا تحصیلی کشور ایرلند کاری دشوار و سخت نیست و شما می‌توانید با مدارک مناسب ویزای تحصیلی خود را دریافت نمایید.
 5. سنگاپور: سنگاپور مکانی برای آموزش کلاس‌های جهانی است که از کالج‌های برتر و دانشگاه‌ها معتبر تشکیل شده است. این کشور تجربه بین‌المللی به دانشجویان می‌دهد. اکثر دانشجویان باید برای درخواست در سامانه ثبت‌نام به‌صورت آنلاین اقدام کنند، اگر به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کشور سنگاپور هستید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دریافت ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان

برخی از دانشگاه های سراسر دنیا برای جذب دانشجوی بیشتر و بدست آوردن سرمایه شرایط خاصی را برای دانشجویان خود فراهم نموده اند، در ادامه ما برخی از کشورها که ویزای تحصیلی بدون نیاز به مدرک زبان را صادر می کنند برای شما معرفی می نماییم، پس همراه پارمیس مهاجر باشید:

فرانسه
 • برخی از دانشگاه‌های کشور فرانسه ویزای تحصیلی را برای دانشجویان خود بدون در نظر گرفتن مدرک زبان معتبر فرانسه و یا انگلیسی صادر می‌کنند، این دانشگاه‌ها برای دانشجویان خود یک دوره آموزش زبان در داخل دانشگاه برگزار می کند و پس از دریافت نمره قبولی در آزمون زبان فرد وارده تحصیل می‌شود.
قبرس شمالی
 • جزایری کوچک در دریای مدیترانه، سفر ایرانیان به کشور قبرس شمالی بدون داشتن ویزا امکان پذیر است و همین امر باعث شده دانشگاه‌های این کشور برای جذب دانشجو و سرمایه ضرورت داشتن مدرک زبان را حذف کرده‌اند و دانشجو پس از دریافت ویزای تحصیلی قبرس شمالی با شرکت در دوره‌های زبان در دانشگاه مدرک زبان را ریافت مینماید و وارد دانشگاه می‌شود.
چین
 • ارائه مدرک زبان برای گرفتن پذیرش از دانشگاه چین ضرورتی ندارد ولی اگر بخواهید از خدمات بورسیه تحصیلی استفاده نمایید حتما باید مدرک زبان معتبر داشته باشید، به طور کلی دانشجویان پس از ورود به دانشگاه چین وارد دوره آموزش زبان انگلیسی یا چینی مشوند و پس از اخذ نمره قابل قبول تحصیل خود را آغاز می‌نمایند.

نکات مهمی که قبل از دریافت ویزای تحصیلی باید بررسی شود

این را به خاطر داشته باشید که قبل از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی هر کشوری باید یکسری از موارد را چک نمایید تا بعداً به مشکل برخورد نکنید، این موارد عبارتند از:

 1. مدت زمان اجازه کار در زمان تحصیل 
 2. توجه به هزینه‌های تحصیل و مخارج زندگی
 3. توجه به نوع مدرک زبان و سطح مدرک زبان مورد تأیید دانشگاه
 4. مشورت با یک وکیل مهار و کار بلد در زمینه مهاجرت تحصیلی.
 5. اثبات به افسر ویزا که پس از پایان تحصیل حتماً به کشور خود باز می‌گردید.
 6. تحقیق و بررسی در مورد فرهنگ و آداب رسوم کشور مقصد.
 7. انتخاب و بررسی دانشگاه برای تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی
ویزای تحصیلی کشورهای مختلف