ویزای کار | هزینه دریافت ویزای کار | انواع ویزای کار

یکی از بهترین روش‌های دریافت اقامت دائم کشورهای اتحادیه اروپا شنگن و کشور کانادا از طریق درخواست ویزای کار است، ما در این جا قصد داریم بهترین راه دریافت ویزای کار و شرایط لازم برای اخذ ویزای کار کانادا و شنگن و همچنین مدارک لازم جهت دریافت ویزا کار را برای شما توضیح دهیم و نحوه دریافت ویزای 100% تضمینی در سال 2024 را به شما عزیزان نشان دهیم پس تا انتها همراه پارمیس مهاجر باشید.

ویزای کار چیست

همانطور که می‌دانید هر فردی که می‌خواهد برای انجام کار دراز مدت به کشوری دیگر برود و مدت زمان زیادی را در این کشور بماند نیاز به دریافت ویزای کار آن کشور دارد، این ویزا مجوز قانونی کشور برای شما است که معمولاً مدت زمانی بین یک تا دو سال را به شما اجازه اقامت و کار در کشور را می‌دهد.

در صورتی که کارفرما و یا شرکتی قصد ادامه همکاری و تمدید قرارداد کاری را با شما داشته باشد در این صورت شما می‌توانید ویزای کاری خود را تمدید نمایید.

دریافت ویزای کار کانادا و اروپا شنگن، اخذ ویزای کار شینگن به صورت تضمینی

دریافت ویزای کار کانادا و اروپا شنگن، اخذ ویزای کار شینگن به صورت تضمینی

Work Permit : در صورتی که شما قصد مهاجرت به کشور خارجی، جهت انجام کار تمام وقت و حضور بلند مدت در آن کشور را دارید نیاز به دریافت مجوز قانونی کار و یا ویزای کار است که به آن ورک پرمیت میگویند؛ اعتبار ویزای مار بلند مدت است و به صورت عادی بین یک تا دو سال اعتبار دارد، در صورتی که کارفرما و یا شرکت قصد تمدید همکاری و تمدید قرارداد کاری را با شما داشته باشد در آن صورت میتوانید برای تمدید اعتبار ویزای کار خود اقدام نمایید.

شرایط کلی مهاجرت کاری

کسانی که می‌خواهند برای دریافت ویزای کار کشور کانادا و یا اتحادیه اروپا (شنگن) اقدام نمایند باید دارای یکسری شرایط و نیازهای اولیه باشند که بتوانند برای دریافت ویزای کاری اقدام کنند و در صورت عدم داشتن هر کدام از این مدارک و شرایط امکان دریافت ویزای کاری دشوارتر خواهید شد، در ادامه به بررسی شرایط لازم برای دریافت ویزای کاری و مهاجرت کاری خواهیم پرداخت 

 1. شرایط سن: یکی از فاکتورهای مهم که امتیاز بالایی در هنگام اخذ ویزای کار دارد داشتن شرایط سنی نرمال است، برای دریافت ویزای کار معمولا شرایط سنی بین 20 تا 30 سال برای افراد در نظر گرفته شده است، البته در اکثر کشورها این سن تا 32 سال قابل درخواست است، البته استثنایی هم وجود دارد در مورد ویزای کار کشور آلمان شرایط سنی تا 40 سال هم مورد قبول می‌باشد ولی باید دارای تجربه کاری مفید نیز باشد.
 2. مدرک زبان: یکی دیگر از فاکتورهای بسیار همه در مورد اخذ ویزای کار داشتن مدرک زبان مرتبط با کشوری است که می‌خواهید از آن ویزای کاری دریافت نمایید، برای دریافت ویزای کار کانادا داشتن مدرک زبان آیلتس 6 تا 6.5 مورد قبول است و برای درخواست اخذ ویزای کار کشور آلمان باید مدرک زبان آلمانی حداقل سطح B2 (برای رشته پرستاری مدرک زبان C1) باید داشته باشید.
 3. مدرک تحصیلی: معمولاً برای دریافت ویزای کار داشتن مدرک دانشگاهی سطح لیسانس یک امتیاز خوب برای شما به حساب می آید البته برای کار در کشوری مانند آلمان کارگر ماهر با تجربه کاری و بدون داشتن مدرک دانشگاهی نیز می‌توان اقدام به دریافت ویزای کار آلمان نماید ولی باید حتما مدرک زبان مرتبط با کشور آلمان که در بالا ذکر شد را دارا باشد.
 4. سابقه کار: داشتن سابقه کاری یکی از شرایطی است که شما را به عنوان یک کارگر ماهر به کشوری که می‌خواهید اقدام به دریافت ویزای کار نمایید معرفی می‌نماید، برای دریافت ویزای کار باید حداقل 3 سال سابقه کاری داشته باشید البته برخی از کشورها نیاز به داشتن سابقه کاری بالاتر تا 8 سال را از شما می‌خواهند.
 5. موارد شخصی: در این بخش که می تواند یک گزینه مثبت برای شما باشد نداشتن سابقه کیفری و یا نداشتن بیماری و معلولیت می‌باشد که برای کشور مقصد بسیار اهمیت دارد، داشتن تمکن مالی مورد قبول و همچنین اثبات اینکه پس از اتمام محلت ویزای کاری به کشور خود باز می‌گردید میتواند مهم باشد.
 6. مدارک و اسناد دیگر: در این قسمت شما باید پاسپورت معتبر دارای تاریخ و حداقل دارای 2 صفحه سفید داشته باشید، اسناد و مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی، داشتن بلیط رفت و برگشت به مقصد به همراه بیمه نامه معتبر تا سقف 30.000 یورو، داشتن فرم توصیه نامه و یا فرم دعوتنامه از طرف شرکت و یا دفتری که شما را استخدام نموده 
انواع روش‌های دریافت ویزای کار

ویزای کار کشورهای شینگن و کانادا به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند و هر کسی که خواهان اخذ ویزای کاری می‌باشد باید از روش‌های زیر اقدام نماید:

 1. جاب سیکر (Job Seeker)
 2. جاب آفر (Job Offer)
 3. اسکیل ورکر ( Skilled Worker)
 • 1) دریافت ویزای کاری از طریق جاب سیکر

در این نوع ویزای کاری، فرد متقاضی با دریافت یک ویزای 6 ماهه این فرصت را به دست می‌آورد تا برای پیدا کردن کار مورد نظر خود پیدا نماید، در ویزای 6 ماهه جاب سیکر تمام هزینه‌های فرد در مدت زمان 6 ماه با مسافر می‌باشد، اگر فرد در این 6 ماه بتواند کاری متناسب با تخصص خود پیدا کند و کارفرما با او قرارداد ببندد فرد می‌تواند درخواست تمدید ویزای خود را بدهد در غیر این صورت در صورت پیدا نکردن کار ویزا جاب سیکر یا ویزای جستجوی کار قابل تمدید نیست و فرد باید به کشور خود بازگردد.

یکی از معروفترین ویزاهای جاب سیکر یا ویزای جستجوی کار مربوط به کشور آلمان می‌باشد، این روش یکی از روش‌ها پر هزینه برای دریافت ویزای کاری می باشد زیرا تمام هزینه‌ها در این 6 ماه از هزینه اسکان و هزینه خودر و خوراک و غیره با مسافر است و کسانی که می‌خواهند اقدام به دریافت ویزای جاب سیکر یا ویزای جستجوی کار نمایند باید از تمکن مالی قوی برخوردار باشند.

 • 2) دریافت ویزای کار از طریق جاب آفر

Job Offer یکی از بهترین راه ها برای دریافت ویزای کار کانادا و حوزه شینگن می‌باشد، در ویزای جاب آفر وکلای مهاجرتی بر اساس میزان تخصص و مهارت‌هایی که فرد متقاضی دارد (از طریق رزومه کاری) در کشورهای مختلف جستجوی کار را انجام می‌دهند سپس فرد متقاضی برای مهاجرت، شرح وظایف موقعیت شغلی پیدا شده را به همراه حقوق و مزایای آن مورد بررسی قرار داده و در صورت تمایل با کارفرما به گفت‌وگو می‌پردازد. اگر متقاضی و کارفرما با یکدیگر به توافق رسیدند، قرارداد بسته می‌شود و این قرارداد از سوی وکیل با کارفرما به صورت حضوری بسته می‌شود.

بعد از بستن قرارداد کاری فرد متقاضی می‌تواند با دعوتنامه کاری که برای او از طریق ایمیل ارسال شده است اقدام به رزرو وقت سفارت نمایند و از طریق آن از سفارت ویزای کار خود را دریافت کنند.

 • 3) دریافت ویزای کار از طریق اسکیل ورکر

اسکیل ورکر در اصل یکی از زیر مجموعه‌های اسپرس انتری است که برای ویزای کار کشور کانادا انجام می شود، در این روش که بر اسا امتیازدهی انجام می‌شود و مستقیماً زیر نظر کارفرمایان و دولت کانادا است.

در این روش موقیعت‌های شغلی در هر یک از شهرهای کانادا اعلام می شود و همچنین ظرفیت پذیرش آن را اعلام می‌کنند و متقاضیان مهاجرت به این کشور براساس مهارت و تخصصی که دارند مورد سنجش قرار خواهند گرفت و چنانچه فرد شرایط قبولی و امتیاز لازم را دریافت کرد به مرحله بعدی وارد می‌شود.

شرایطی که باید برای این نوع ویزای کاری در نظر بگیرید مانند سابقه کار مرتبط با شغلی که درخواست داده‌اید، داشتن تمکن مالی و سابقه حضور قبلی در کشور کانادا می‌باشد، البته نباید فراموش کرد که ریسک این روش بسیار بالاست، چرا که همواره افرادی وجود دارند که از ما بهتر و در جدول امتیازبندی بالاتر باشند. در این میان داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای خارجی معتبر می‌تواند شانس متقاضی را برای پذیرش از این طریق افزایش دهد. نکته بسیار مهم در این باره آن است که از سال 2020 تا اطلاع ثانوی امکان مهاجرت و اخذ ویزای کار از طریق اسکیل ورکر دیگر امکان‌پذیر نیست؛ زیرا با توجه به تعداد بالای درخواست‌ها، فرآیند بررسی و اعلام نتایج حدود یک الی دو سال زمان خواهد برد و معمولاً فرد متقاضی از این طریق به نتیجه‌ای نخواهد رسید.

دریافت ویزای کار کشور آلمان

کشور آلمان یکی از محبوبترین مقاصد مهاجرت برای کار و سرمایه گذاری، کشور آلمان به دلیل داشتن اقتصادی پویا و کارخانه‌های زیاد هر ساله نیاز به نیروی متخصص و ماهر دارد و از این رو تعداد زیادی ویزای کاری در این کشور برای مهاجران کار صادر می‌گردد، در حال حاضر در کشور آلمان ویزای کار به دو صورت وجود دارد:

 1. ویزای بلند مدت تایپ D(یکساله)
 2. ویزای 6 ماهه جاب سیکرت
ویزای کشور آلمان

ویزای کشور آلمان

 • ویزای کار یکساله (تایپ D)

برای دریافت ویزای بلند مدت شما نیاز مند داشتن یک دعوتنامه معتبر از کارفرما و یا شرکت در داخل آلمان هستید برای اینکار شما باید تمامی مدارک تحصیلی، سابقه کاری، سابقه بیمه و مالی خود را به همراه مدارک شناسایی ترجمه نمایید و برای شرکت‌های داخل آلمان ارسال نمایید تا بتوانید برای دریافت ویزای کار بلند مدت آلمان از آنها دعوتنامه دریافت نمایید.

زمانی که شما توانستید که از شرکت آلمانی و یا کارفرما دعوتنامه کاری دریافت نمایید باید به سراغ مراحل زیر بروید تا برای اخذ ویزای کار آلمان اقدام نمایید:

 1. ترجمه رزومه و سابقه کاری
 2. توصیه نامه کارفرمای قبلی
 3. گواهی عدم سوء پیشینه
 4. نامه تمکن مالی
 5. برگه رسید پرداخت هزینه ویزا و انگشت نگاری بیومتریک
 6. دریافت بیمه نامه معتبر از حوزه شنگن
 7. اصل پاسپورت و مدارک شناسایی
 8. دو قطعه عکس تمام رخ رنگی زمینه سفید
 9. بلیط و کانفرم رزرو پرواز 
 10. ترجمه مدارک تحصیلی و مدارک و گواهی نامه های معتبر و مرتبط
 11. یک گزینه دیگر وجود دارد که به شما اجازه میدهد به مدت 6 ماه 
دریافت ویزای کار کشور لهستان

یکی دیگر از کشورهایی که مقصدی محبوب برای دریافت ویزای کار به شمار می‌رود کشور لهستان است، شرایط اخذ ویزای کار کشور لهستان بسیار شبیه به کشور آلمان است یعنی شما برای اخذ ویزای کاری نیاز به داشتن یک دعوتنامه معتبر از شرکت یا یک کارفرما در کشور لهستان دارید.

مدت زمان اخذ ویزای کار لهستان

 • پروسه اخذ ویزای کار کشور لهستان چه به صورت شخصی برای دریافت ویزا کاری اقدام نمایید و چه از طریق دفاتر کاریابی و شرکت‌هایی اعزام نیروی کار اقدام کنید چک کردن مدارک ارسالی شما بین 30 تا 60 روز زمان می‌برد و پس از تأیید مدارک شما از طرف کارفرما یک دعوتنامه به ایمیل شما ارسال می‌شود که بعد از دریافت آن می‌توانید اقدام به رزرو وقت سفارت و انجام مراحل بعدی برای دریافت ویزای کار شنگن اقدام نمایید.
 • به طور معمول، ویزای کار لهستان دارای اعتباری یک ساله است و با تمدید قرارداد کار و مجوز قانونی ورک پرمیت، امکان تمدید آن وجود دارد، در حالت کلی، اگر آشنایی خوبی با روند درخواست جاب آفر، آماده سازی مدارک و ویزای کار لهستان از کنسولگری داشته باشید، بین 5 تا 6 ماه کاری زمان برای انجام این مراحل نیاز خواهید داشت.
ویزای کار کشور لهستان، اخذ ویزای کاری لهستان

ویزای کار کشور لهستان، اخذ ویزای کاری لهستان

حقوق یک خیاط در لهستان
 • اگر قصد انجام کارهایی با مهارت عمومی در لهستان را دارید، می‌توانید برای تمامی مراحل اخذ جاب آفر، ویزای کار و ورک پرمیت، به سراغ شرکت‌های معتبر اعزام نیرو بروید. برای مثال، در حال حاضر، کشور لهستان نیازمند خیاط‌های صنعتی و تمام وقت است و به طور میانگین درآمد ماهانه 700 تا 1300 یورو را برای هر نیرو در نظر گرفته است، این در حالی است که هزینه سکونت و اقامتگاه مسکونی به عهده کارفرما بوده و کاملاً رایگان است.
 • باید به این موضوع توجه داشته باشید که وجود مدارک کامل و ترجمه شده نظیر اسکن پاسپورت، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی پزشکی، سوابق بیمه، رزومه کاری، گواهی خیاطی و گواهی تحصیلی، در هنگام درخواست جاب آفر و ویزای کار لهستان، از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • در صورتی که از مراحل اخذ جاب آفر و ویزای بلند مدت شنگن لهستان سربلند بیرون بیاید، باید در اسرع وقت به کشور لهستان سفر کرده و یک قرارداد یک تا دو ساله با کارفرمای مورد نظر خود ببندید.
 • با عقد قرارداد، مجوز کار و کارت اقامت قابل تمدید یکساله برای شما صادر می‌شود. در صورتی که شرکت و کارفرما از شما رضایت داشته باشد، امکان تمدید قرارداد کاری برای سال‌های بعد بوده و می‌توانید از این طریق، کارت اقامت شنگن خود را نیز تمدید کنید.
مدت زمان مورد نیاز دریافت اقامت دائم لهستان

با گذشت 5 سال از حضور قانونی شما در کشور لهستان، امکان درخواست کارت اقامت دائم شینگن وجود داشته و می‌توانید پس از گذشت 3 تا 5 سال از زمان اخذ کارت اقامت دائم، برای حق شهروندی و پاسپورت لهستان اقدام نمایید.

دریافت ویزای کار کشور استرالیا

یکی دیگر از مقاصد محبوب اخذ ویزای کار در قاره اقیانوسیه کشور استرالیا می‌باشد، کسانی که می‌خواهند از کشور استرالیا ویزای کار دریافت نمایند باید به سراغ اخذ ویزای 189 استرالیا بروند.

ویزای 189 استرالیا

 • این ویزا یک نوع ویزای مستقل به حساب می‌آید که بر اساس چهار فاکتور مهم بنا شده است، این فاکتورها عبارتند از: مهارت شغلی فرد، مدارک تحصیلی، سن متقاضی و مدرک زبان.در واقع فرد با داشتن هر یک از این فاکتورها امتیاز لازم را کسب می‌نماید تا واجد شرایط اخذ ویزای کار استرالیا شود.
دریافت ویزای 189 کشور استرالیا، دریافت ویزای و اقامت دائم کشور استرالیا

دریافت ویزای 189 کشور استرالیا، دریافت ویزای و اقامت دائم کشور استرالیا

حداقل امتیاز برای دریافت ویزای 189 استرالیا
 1. طبق اطلاعات ارائه شده در وبسایت رسمی کشور استرالیا هر فردی که می‌خواهد ویزای 189 استرالیا را دریافت نماید باید حداقل 65 امتیاز را کسب نماید، در واقع شما باید در زمان ارسال جاب آفر سن‌تان از 45 سال کمتر باشد و دارای تخصص و مهارت لازم که در فهرست مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا قرار گرفته باشید و همچنین از نظر سوابق کاری معتبر و قابل ارائه و قابل ارزایابی داشته باشید.
 2. مدرک زبان که برای دریافت ویزای 189 استرالیا لازم است حداقل آیلتس 7 می‌باشد و در کنار این موارد شما باید دارای شرایط دیگری مانند گواهی عدم سوء پیشینه، دارای گواهی سلامت پزشکی، نداشتن سابقه ریجکتی ویزا نیز باشید تا بتوانید ویزای کار استرالیا را دریافت نمایید.
اطلاع از مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا برای دریافت ویزای 189 استرالیا
دریافت ویزای کار کشور انگلستان

اگر قصد مهاجرت کاری به کشور انگلیس را داشته باشید، باید از طریق ویزای نیروی کار ماهر یا همان ویزای اسکیلد ورکر اقدام کنید. بنابر اطلاعات به روز رسانی شده وب سایت دولت انگلیس، برای درخواست ویزای کار انگلیس نیاز به اثبات داشتن شرایط زیر دارید:

 • داشتن جاب آفر معتبر از یک شرکت و کارفرمای انگلیسی
 • داشتن گواهی اسپانسرشیپ از کارفرما و اطلاعات موقعیت شغلی پیشنهادی در انگلیس
 • قرار گرفتن حرفه و موقعیت شغلی شما در فهرست مشاغل واجد شرایط و مورد نیاز انگلستان
 • دریافت حداقل دستمزد تعیین شده توسط دولت انگلیس
 • داشتن مهارت متوسط زبان
اخذ ویزای کار کشور انگلستان، دریافت ویزای کاری انگلستان به صورت تضمینی

اخذ ویزای کار کشور انگلستان، دریافت ویزای کاری انگلستان به صورت تضمینی

 • گزینه‌های اول و دوم همان دعوت نامه کاری و تضمین حمایت مالی کارفرما از نیروی کار خارجی است که باید از طریق مکاتبه و ارسال تمامی مدارک هویتی، شغلی و تحصیلی فرد به شرکت انگلیسی کسب شود.
 • برای اینکه از قرارگیری حرفه و موقعیت شغلی خود در فهرست مشاغل واجد شرایط مطلع شوید، باید به ابزار ONS occupation coding tool وب سایت مراجعه کرده و فهرست مشاغل مورد نیاز و در دسترس را چک کنید.
 • از آنجایی که تمامی مشاغل فهرست شده دارای کد چهار رقمی هستند، بهتر است از کد چهار رقمی درج شده در جاب آفر خود استفاده کنید و یا اینکه به صورت دستی عنوان اصلی و یا عنوان های مرتبط با حرفه خود را در این پرتال بزنید تا وجود و یا عدم حضور آن مطلع شوید.

حداقل دستمزد تعیین شده برای نیروی کار خارجی در انگلیس شامل یکی از موارد زیر می شود:

 •  حداقل 25.600 هزار پوند در هر سال
 • حداقل 10.10 پوند در هر ساعت
 • نرخ going rate برای نوع کاری که انجام می دهید

در صورتی که نرخ going rate موقعیت شغلی در انگلیس، بیشتر از حداقل دستمزدها باشد، نرخ مورد نیاز شما نرخ going rate خواهد بود. شما می توانید با مراجعه به وب سایت دولتی انگلیس و بخش ویزای اسکیل ورکر، به تیبل این نرخ مراجعه کرده و اطلاعات جامعی برای هر عنوان شغلی کسب کنید.

در نهایت، مهارت زبان شما نیز باید حداقل معادل با سطح B1 (CEFR) باشد. لازم به ذکر است که ویزای کار انگلیس دارای حداکثر 5 سال اعتبار بوده و در صورت واجد شرایط بودن متقاضی و رضایت کارفرما، امکان تمدید آن از داخل انگلستان وجود دارد.

دریافت ویزای کار کشور کانادا

زمانی که حرف از مهاجرت کاری و دریافت ویزای کار به میان می‌آید در ذهن هر کسی کشور پیشرفته و مهاجر پذیری مانند کانادا نقش می‌بندد، شما برای حضور بلند مدت در کشور کانادا نیاز به مجوز قانونی ورک پرمیت یا ویزای کار کانادا دارید.

افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری کانادا می‌شوند کارت اقامت قابل تمدید PR کانادا را دریافت می‌کنند، این افراد با این کارت از مزایای تحصیل، خدمات درمانی رایگان در کشور کانادا برای خود و تمام اعضای خانواده برخوردار می‌شوند، کسانی که کارت pr را دارند می‌توانند بعد از گذشت 3 سال از اقامت خود در کانادا درخواست دریافت پاسپورت بدهند و از حق شهروندی کشور کانادا و داشتن پاسپورت با ارزش کانادا بهره‌مند شوند.

اخذ ویزای کار کشور کانادا، دریافت ویزای کاری کشور کانادا به صورت تضمینی

اخذ ویزای کار کشور کانادا، دریافت ویزای کاری کشور کانادا به صورت تضمینی

اسکپرس اینتری

برنامه معروف مهاجرت کاری است که زیر مجموعه‌های مختلفی مانند اسکیل ورک فدرال، اسکیل ورک استانی و کلاس تجربه کانادایی را در خود جای داده است، اگر قصد دریافت ویزای کاری کشور کانادا را دارید باید قبل از اقدام به دریافت ویزا اقدام به بررسی موقیعت شغلی خود در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را بررسی نمایید و اگر شغل شما در این لیست نباشد نمی‌توانید از فاکتورهایی مانند: زبان، سابقه کاری، سن، تطبیق پذیری و پیشنهاد کاری حداقل امتیاز لازم را برای دریافت ویزای کانادا اخذ نمایید.

حداقل امتیاز برای دریافت ویزای کار کانادا

در حالت کلی و فدرال کشور کانادا شما برای اخذ ویزای کار باید حداقل 67 امتیاز را کسب نمایید، شما باید حداقل دارای یک سال سابقه کاری، سطح زبان بالا (معادل CLB 7)، داشتن تمکن مالی مناسب، داشتن یک دعوتنامه کاری معتبر از ITA، داشتن گواهی عدم سوء پیشینه و آزمایش مدیکال را داشته باشید.

دریافت ویزای کار کشور عمان

به عمان می‌گویند کشور میانجی؛ چون معمولاً برای صلح و دوستی بین ملت‌ها و دولت‌های دیگر، همیشه پیش‌قدم می‌شود. مردم عمان هم تقریباً همین فرهنگ آشتی و صلح را دارند و فقط به فکر پیشرفت و رفاه و رشدند.

عمان طی سال‌های گذشته به دلیل ثروت فراوان و هزینه کردن این ثروت‌ها در راه درست، به یک کشور جذاب برای مهاجرت بدل شده است.
جالب ست بدانید اکنون ریال عمان، سومین ارز ارزشمند جهان بعد از دینار کویت و دینار بحرین است. حتی از دلار و یورو و یوان چین هم ارزشمندتر! (هر دو و نیم دلار می‌شود یک ریال عمان!)

اخذ ویزای کار کشور عمان، ویزای کاری کشور عمان در کوتاه ترین زمان

اخذ ویزای کار کشور عمان، ویزای کاری کشور عمان در کوتاه ترین زمان

حالا چرا می‌توانیم به مهاجرت به عمان خیلی جدی فکر کنیم؟ گفتن از خوبی‌های عمان، اظهرمن‌الشمس است؛ اما می‌خواهیم به برخی از این خوبی‌ها اشاره کنیم:

 1. عمان بر خلاف سایر کشورهای عربی، اخذ ویزا را برای ایرانیان آسان کرده است
 2. کشور عمان به ایران بسیار نزدیک است و رفت‌وآمدتان ساده و سریع انجام می‌شود (جالب است بدانید فاصله مسقط تا بندرعباس به اندازه فاصله اصفهان تا تهران است)
 3. با ویزای کار در عمان می‌توانید همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز با خود همراه کنید (البته اگر داشته باشید!)
 4. درامدتان در عمان بسیار بالاست، البته هزینه‌ها هم نسبت به ایران بالاست، منتها اختلاف بین درآمد و هزینه آن‌قدر زیاد است که به‌راحتی می‌توانید با چند سال کار در عمان، پس‌انداز خیلی مناسبی برای آینده خود و فرزندانتان داشته باشید.
حداقل دستمزد کار ماهانه در کشورهای مختلف

زمانی که اقدام به دریافت ویزای کار یک کشور می نمایید نکته مهمی که برای شما وجود دارد این است که میزان دستمزد و حقوق  برای کاری که انجام می‌دهید چقدر است، میزان حقوق معمولا به کاری که انجام می‌دهید دارد و یا اینکه چه تخصصی دارید، هرچه تخصص بالاتر باشد میزان درآمد و حقوق ماهانه افزایش پیدا می‌کند، در ادامه به دستمزد در چند کشور پر تقاضا اشاره می‌نماییم:

 1. آلمان: میانگین درآمد ماهانه در کشور آلمان 3.700 تا 4.000 یورو می باشد.
 2. استرالیا: میانگین دستمزد ماهانه در این کشور بالغ بر 1800 دلار استرلیا می باشد.
 3. کانادا: میزان حقوق یک فرد عادی در کشور کانادا 4.000 دلار کانادا است.
 4. امارات: میانگین حقوق در هر ماه در امارات برابر 19.000 درهم می باشد.
 5. قطر: در کشور قطر میانگین حقوق ماهانه حدوداً 17.000 ریال قطر است.
 6. عمان: در این کشور حقوق هر فرد به طور میانگین 1.500 ریال عمان است.
سخن پایانی:

همانطور که در این مطلب ما کوتاه و گذرا به آن اشاره کردیم دریافت ویزای کار کشورهای حوزه شنگن و کانادا یکی از پر تقاضاترین نوع ویزا محسوب می‌شود، برای اینکه بتوانید این ویزا را دریافت نمایید باید یکسری مدارک و شرایط را داشته باشید و بهتر است قبل از هر کاری با کارشناسان و وکلای مجرب در این رابطه مشاوره نمایید.

دفتر مهاجرتی پارمیس مهاجر با در اختیار داشتن وکلای حرفه ای در کشورهای آمریکا، کانادا، آلمان فرانسه می‌تواند به راحتی در زمینه اخذ انواع ویزای کاری کانادا و شنگن یاری نماید، برای رزرو وقت مشاوره حضوری و آنلاین کافیست به لینک مراجعه نمایید و وقت مشاوره خود را در کمتر از 3 دقیقه رزرو نمایید و از شرایط عالی بهره‌مند شوید.

سوالات متداول درباره مهاجرت و ویزای کار
 1. داشتن حداق 3تا 5 سال سابقه کار مرتبط با شغلی که درخواست داده اید.
 2. داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا مدرک معتبر قابل ارائه و ترجمه
 3. سابقه بیمه مرتبط با تخصصی که دارین.
 4. داشتن سن مناسب 25 تا 45 سال 
 5. داشتن مدرک زبان معتبر (گوته، آیلتس، تافل و …)
 1. داشتن اجازه کار و کسب درآمد از ابتدای ورود.
 2. دریافت پاسپورت و اقامت دائم کشور مقصد بعد از 5 تا 8 سال کار 
 3. بهرهمندی از امکانات درمانی، فرهنگی، رفاهی کشور مقصد.
 4. امکان اخذ ویزا برای سایر اعضای خانواده
 5. امکان حضور در بازارهای بین المللی و افزایش سرمایه و درآمد.

با ویزای توریستی شما امکان کار به صورت قانونی را ندارید ولی با ویزای کار شما به راحتی به صورت کاملاً قانونی در حرفه و تخصص خود مشغول به کار می شوید.

باید گفت که خیر اکثر کشورهایی که ویزای کاری را صادر می‌نمایند یکی از شرایط که ویزا را به فرد متقاضی ارائه می‌کنند داشتن مدرک زبان مورد تأیید است و داشتن مدرک زبان یکی از قوانین و لازمه‌های مهاجرت کاری می‌باشد.