راهنمای اخذ ویزای توریستی انگلستان | شرایط + مدارک + هزینه ها

ویزای توریستی انگلستان مجوزی است که به شما داده می‌شود تا بتوانید به خاک کشور انگلیس وارد شوید. همانطور که می‌دانید کشور انگلستان در سال 2020 از اتحادیه اروپا خارج شد و همین امر باعث می‌شود که شما با ویزای توریستی انگلستان فقط بتوانید در این کشور و متحدان آن مانند ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی دیدن نمایید که خود یکی از زیباترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود. ما در این مقاله به بررسی نحوه دریافت ویزای توریستی کشور انگلستان در سال 2024 و مدارک و شرایط و هزینه لازم جهت اخذ ویزا توریستی انگلیس می‌پردازیم پس همراه ما تا انتهای مقاله باشید.

مدت اعتبار ویزا توریستی انگلستان 6 ماه است و برای دریافت آن باید حداقل از 30 روز کاری قبل اقدام نمایید. معمولاً ویزا توریستی انگلیس به صورت چندبار ورود صادر می‌شود که دارندگان آن بتوانند در چندین نوبت از این کشور دیدن نمایند.

انواع ویزای توریستی انگلستان

کشور بریتانیا یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در جهان به شمار می آید و به دلیل خروج از اتحادیه اروپا دیگر نمی‌شود با داشتن ویزای توریستی شینگن به این کشور سفر کرد و باید مجدد به صورت مجزا از سفارت یا کنسولگری کشور انگلستان این درخواست را ارائه نمود. مدت اعتبار ویزای توریستی انگلیس 6 ماه است و به ندرت می‌توان بیش از 6 ماه آن را تمدید نمود. اگر برای کار و هدفی خاص می‌خواهید مدت بیشتری در کشور انگلستان اقامت داشته باشید باید بسته به هدفی که دارین این کار را انجام دهید. انواع ویزای توریستی انگلستان عبارتند از:

 1. ویزای توریستی با هدف تجاری
 2. ویزای توریستی با هدف گذران دوره درمان
 3. ویزای توریستی با هدف شرکت در امور خیریه برای بیش از 30 روز
 4. ویزای توریستی انگلستان با هدف ترانزیت 
 5. ویزای توریستی با هدف شرکت در قراردادها تجاری یا کاری، کنفرانس‌ها و ورکشاپ‌ها
 6. ویزای توریستی با هدف گذران دوره‌های تفریحی مانند دوره آموزشی
 7. ویزای توریستی با هدف شرکت در آزمون‌های کوتاه مدت

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا توریستی انگلیس

برای اخذ ویزای توریستی برای سفر به انگلستان، معمولاً مدارک زیر مورد نیاز است:

 1. پاسپورت: باید دارای یک پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی برای چسباندن ویزا و تاریخ ورود و خروج باشید.

 2. فرم درخواست ویزا: باید فرم درخواست ویزای توریستی برای انگلستان را به طور کامل و دقیق تکمیل کنید.

 3. عکس پاسپورتی: دو عدد عکس پاسپورتی رنگی و با پشت سفید و بدون سرعت مورد نیاز است.

 4. برنامه سفر: باید بلیط رفت و برگشت و یا تأیید رزرو هتل‌ها برای تمام مدت اقامت خود را ارائه دهید.

 5. اثبات مالی: باید اثباتی از امکان مالی برای تأمین هزینه‌های سفر و اقامت خود داشته باشید. این می‌تواند شامل تراز بانکی، اسناد املاک یا دیگر منابع درآمد باشد.

 6. بیمه مسافرتی: باید بیمه مسافرتی برای کاور هزینه‌های پزشکی و ناخواسته‌های خطرناک داشته باشید.

 7. اثبات اقامت: باید اثباتی از اقامت موقت یا دائم در کشور مبدأ خود داشته باشید.

مراحل اخذ ویزا توریستی انگلستان

تهیه فرم درخواست ویزا:

ابتدا باید فرم درخواست ویزای توریستی انگلستان را تکمیل کرده و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز:

شامل بیمه مسافرتی، برنامه سفر، بلیط رفت و برگشت، اثبات مالی، رزومه تحصیلی یا شغلی، عکس پاسپورتی، اثبات اقامت و غیره.

پرداخت هزینه ویزا:

معمولا هزینه ویزای توریستی برای انگلستان باید به صورت الکترونیکی پرداخت شود. اطلاعات مربوط به هزینه و روش پرداخت را از سفارت یا وبسایت مربوطه بدست آورید.

 

رزرو وقت مصاحبه:

بعضی از متقاضیان ویزا باید به طور حضوری یا آنلاین مصاحبه کنند. بنابراین لازم است وقت مصاحبه را به موقع رزرو کرده و به مکان مربوطه مراجعه کنید.

مصاحبه و ارائه اسناد:

در مصاحبه باید اسناد مربوطه را ارائه کرده و سوالات مربوط به منظور سفر و اقامت خود را پاسخ دهید.

انتظار برای تصمیم:

بعد از مصاحبه، باید منتظر می‌مانید تا تصمیم نهایی در خصوص صدور ویزا اعلام شود.

تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس در سال 2024

یکی از مهمترین مدارک و در عین حال اثر گذارترین آنها پرینت یا گردش حساب بانکی و تمکن مالی شما می‌باشد. نامه تمکن مالی این را به افسر سفارت یا کنسولگری می‌فهماند که این شخص دارای توان مالی لازم برای گذران و پرداخت هزینه‌های خود در طول مدت اقامت در کشور انگلستان هست یا خیر. تمکن مالی لازم برای هر روز معادل 45 دلار آمریکا باید در حساب خود داشته باشید. مثلاً شما با ویزا توریستی انگلستان در سال 2024 قصد دارید به مدت 70 روز را در این کشور اقامت داشته باشید برای این مدت نیاز است که تمکن مالی در حساب بانکی شما حداقل 3.150 دلار آمریکا باشد.

همینطور اگر می‌خواهید به عنوان یک گزینه مثبت در زمان دریافت ویزا کارتان بهتر انجام شود باید مبلغ 1500 دلار را به عنوان وثیقه مالی در حساب خود داشته باشید این مبلغ باعث می‌شود که افسر کنسولگری متوجه شود که شما برای ماندن در انگلستان بعد از اتمام طول دوره ویزا برنامه ای ندارید و حتماً به کشور خود باز می‌گردید.

هزینه اخذ ویزا توریستی انگلستان در سال 2024

هزینه ویزای توریستی انگلستان برای کسانی که از داخل خاک ایران اقدام میکنند مبلغ 300 دلار آمریکا است.هزینه انگشت نگاری کسانی که از خاک ایران اقدام به اخذ ویزا توریستی انگلیس در سال 2024 می‌نمایند مبلغ 280 دلار آمریکا است که از این مبلغ 125 دلار آن بابت بررسی مدارک و انگشت نگاری از طرف سفارت انگلستان اخذ می‌شود.

هزینه های اخذ ویزا توریستی انگلستان:

نوع ویزای درخواستی

هزینه دریافتی (دلار آمریکا)

ویزا کوتاه مدت 6 ماهه  (یکبار ورئد و مولتی)

148 

2) ویزای بلند مدت 2 ساله

550

3) ویزا بلند مدت 5 ساله انگلستان

990 

4) ویزای بلند مدت 10 ساله انگلستان

1300

5) انگشت نگاری

125 

نوع ویزای درخواستی

هزینه دریافتی (دلار آمریکا)

ویزا کوتاه مدت 6 ماهه  (یکبار ورئد و مولتی)

148 

2) ویزای بلند مدت 2 ساله

550

3) ویزا بلند مدت 5 ساله انگلستان

990 

4) ویزای بلند مدت 10 ساله انگلستان

1300

5) انگشت نگاری

125 

زمان پاسخ به درخواست ویزا 

بعد از آنکه مدارک خود را به سفارت انگلستان تحویل داده‌اید، سفارت به شما 30 روز وقت می‌دهد تا در یکی از دفاتر سفارت برای انجام امور انگشت نگاری حاضر باشد. تمام مدارک درخواستی ویزای توریستی انگلستان در شهر ابوظبی در امارات متحده عربی بررسی می‌شود و معمولاً بین 2 تا 3 هفته کاری زمان لازم است تا پاسخ به درخواست ویزا توریستی شما ارسال شود. در صورت نقض در مدارک ممکن است این مدت بیشتر به طول بیانجامد و یا درخواست شما رد و ریجکت شوید.

نحوه تمدید ویزای توریستی انگلستان

این نکته را به خاطر داشته باشید که ویزای توریستی انگلستان زمانی که با هدف تفریح و گردش همراه باشد قابل تمدید نیست و فرد متقاضی باید قبل از اتمام زمان ویزای خود از کشور بریتانیا خارج شوند. ویزای توریستی انگلستان فقط در یک صورت قابل تمدید است که با هدف پزشکی و یا درمان به این کشور آمده باشید. در این شرایط فرد متقاضی باید یک ماه قبل از اتمام زمان ویزا خود اقدام کند و کلیه مدارک پزشکی و درمانی به عهمراه نامه از طرف پزشک برای تمدید مدت اقامت را به سفارت انگلستان تحویل دهد.

دلایل ریجکت شدن ویزا توریستی کشور انگلستان در سال 2024

رد شدن ویزای توریستی انگلیس به معنای عدم تایید درخواست ویزای شما برای ورود به انگلیس است. این ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد که در زیر به برخی از این دلایل اشاره می‌کنم:

 1. اطلاعات ناقص: اگر درخواست ویزای شما اطلاعات کامل و دقیقی نداشته باشد، این ممکن است باعث رد درخواست شما شود.

 2. عدم اثبات اعتبار مالی: اگر نتوانید اثبات کنید که برای هزینه‌های خود در طول اقامت در انگلیس توانایی مالی دارید، ممکن است ویزای شما رد شود.

 3. مدارک غیر واقعی: یکی از مهمترین دلایل ریجکت شدن ویزا توریستی انگلیس در سال 2024 ارائه مدارک فیک و تغلبی است. برخی از افراد بر این باورند که میشود با مدارک جعلی ویزا دریافت کرد ولی این کار باعث ریجکتی و رد درخواست ویزا توریستی شما می‌شود.
 4. تاریخ تمدید ویزای گذشته: اگر در گذشته ویزای دیگری درخواست کرده و تاریخ انقضای آن به انجام رسیده است و یا آن را تمدید ننموده‌اید، ممکن است درخواست جدید شما نیز رد شود.

 5. موارد امنیتی و اجتماعی: اگر دولت انگلیس شک دارد از نظر امنیتی یا اجتماعی این اقدام انجام شده، ممکن است ویزای شما رد شود.

 6. اهداف واقعی اقامت: اگر دولت انگلیس اعتقاد داشته باشد اهداف واقعی اقامت شما در انگلیس متفاوت از چیزی است که مشخص کرده‌اید، ممکن است ویزای شما رد شود.

در صورت رد شدن ویزای توریستی، معمولا می‌توانید یک دوره مشخص زمانی محدودیت دارید تا اعتراض کنید یا اقدامات دیگری را انجام دهید.در صورتی که درخواست شما برای ویزا ریجکت شده است می‌توانید با کمک از وکلای مجموعه پارمیس مهاجر ریجکتی خود را از بین ببرید و به راحتی ویزای خود را دریافت کنید.

سوالات متداول در زمینه ویزا توریستی انگلستان در سال 2024

مدت اعتبار ویزای توریستی انگلیس چقدر است؟

همانطور که در این مقاله شاهد آن بودیم ویزای توریستی انگلیس از مدت اعتبار 6 ماه با یکبار ورود تا اعتبار 2 و 5 و 10 ساله مولتی (چندبار ورود) اعتبار دارد.

هزینه دریافت ویزا توریستی انگلیس در سال 2024 چقدر است؟

 هزینه اخذ ویزای انگلیس در کشور ۳۰۰ دلار و هزینه اخذ ویزای توریستی انگلیس در خارج از کشور ۲۸۰ دلار است

آیا ویزا توریستی انگلیس قابل تمدید است؟

در شرایط معدود بله- تنها در صورتی میتوانید ویزا توریستی انگلیس را تمدید نمایید که هدف شما از سفر به انگلستان انجام امور درمانی و معالجه پزشکی باشد.

با ویزا توریستی انگلستان به چه کشورهایی می‌توان سفر کرد؟

اعتبار ویزای انگلستان مانند ویزای شینگن است که با دریافت آن سفر به ۲۰ کشور برای شما ممکن خواهد شد. مکزیک، پاناما، جامائیکا، پرو، بلاروس و ۲۰ کشور دیگر با ویزای انگلستان ممکن است. البته قبل از انجام سفر باید نسبت به قوانین کشور مقصد اطمینان حاصل کنید.

آیا بدون دعوتنامه میتوان ویزای توریستی انگلستان را دریافت کرد؟

بله؛ ارائه دعوت‌نامه از شرایط الزامی دریافت ویزای توریستی انگلستان نیست؛ بااین‌حال مسیر این فرایند را سریع‌تر می‌کند. دعوت‌نامه از سمت شخصی ساکن انگلستان ارسال می‌شود و باید مشخصات هویتی  فرد دریافت‌کننده یا همان متقاضی اخذ ویزای گردشگری انگلستان را شامل شود.