راهنمای مهاجرت به کشور یونان از طریق ویزای کاری در سال 2024 | هزینه‌ ها و مدارک مورد نیاز

یکی از روش‌های مهاجرت به کشور یونان در سال 2024 و اخذ اقامت دائم این کشور اقدام از طریق دریافت ویزای کاری می‌باشد، اخذ ویزای کاری کشور یونان دارای شرایط و مدارکی است که هر فرد متقاضی باید آنها را داشته باشد، از مدرک معتبر زبان گرفته تا سابقه کاری و داشتن دعوتنامه، ما در این مقاله به بررسی روش‌های دریافت ویزای کاری کشور یونان و و مدارک و شرایط مورد نیاز آن می‌پردازیم پس همراه ما باشید.

انواع روش‌های دریافت ویزای کار یونان در سال 2024

 1. کسانی که خواهان دریافت ویزای کار یونان هستند باید بدانند این ویزا به دو روش می‌توانند دریافت نمایند، روش اول از طریق داشتن دعوتنامه کاری یا جاب آفر (Job Offer): در این روش متقاضی باید از طرف یک کارفرمای در داخل خاک کشور یونان دعوتنامه کاری و یا قرارداد کاری داشته باشد که با داشتن این دعوتنامه می‌تواند برای دریافت ویزای جاب آفر یا ویزای کار یونان اقدام نماید.
 2. روش دوم ویزای جاب سیکر (Job Seeker) یونان: در این روش که همانند ویزای جستجوی کار کشور آلمان است فرد متقاضی باید مدارک مورد نیاز مانند داشتن مدرک زبان یونانی معتبر، سابقه کاری و مدرک بیمه، مدرک تحصیلی و تمکن مالی لازم را داشته باشد و برای دریافت ویزای جستجوی کار 6 ماه می‌تواند به سفارت مراجعه نماید، فرد متقاضی بعد از ورود به خاک کشور یونان می‌تواند با داشتن این ویزا به مدت 6 ماه در خاک یونان اقامت نماید و در صورتی که بتواند کار مناسب خود را پیدا کند و قرارداد کاری منعقد نماید می‌تواند ویزای جاب سیکر خود را به ویزای کاری یا جاب آفر تبدیل نماید.
اخذ اقامت دائم کشور یونان از طریق ویزای کار در سال 2024

اخذ اقامت دائم کشور یونان از طریق ویزای کار در سال 2024

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای کاری کشور یونان

مراحل دریافت ویزای کار کشور یونان

مراحل زیر بر اساس دریافت ویزای کاری با روش جاب آفر نوشته شده است در این روش شما باید دعوتنامه کاری و یا قرارداد کاری از ارفرما در داخل خاک یونان داشته باشید و سپس مراحل زیر را ادامه دهید:

تکمیل فرم درخواست زیاد

فرم درخواست ویزای کاری کشور یونان دارای 2 بخش اصلی می‌باشد، بخش اول مربوط به اطلاعات فردی و مشخصات فردی شما است و در بخش دوم مربوط به سوالات در مورد هدف شما از سفر کاری به کشور یونان و هدف از کار در این کشور می‌باشد.

تعیین وقت سفارت:

در این مرحله شما باید زمان مورد نظر خود برای حضور در سفارت کشور یونان را تعیین نماید و بهتر است در این زمان تمامی مداذک مورد نیاز را تکمیل همراه خود داشته باشید.

مصاحبه در سفارت:

پس از آنکه زمان مصاحبه خود را مشخص نموده‌اید، باید در زمان مشخص در سفارت حاضر باشید و ممکن است با یک یا دو افسر مصاحبه نمایید و باید به دقت به سوالات آنها مبنی بر دلایل سفر شما به کشور یونان و دلایل کار شما در این کشور پاسخ دهید و باید پاسخ های درست بدهید.

تهیه اطلاعات بایومتریک

در این مرحله، در صورتی که در 5 سال گذشته به هیچ کشور حوزه شنگن سفر نکرده‌اید، اطلاعات بیومتریک شما ثبت می‌شود. این شامل اثر انگشت و اسکن چهره می‌شود.

پرداخت هزینه اخذ ویزای کاری:

شما برای اینکه بتوانید ویزای کاری دریافت نمایید باید مبلغ مورد نیاز را به سفارت پرداخت کیند که مبلغ 180 یورو برای ویزای کاری کشور یونان می‌باشد.

دریافت شناسه مالیاتی:

پس از تأییده ویزا کاری شما باید شماره مالیاتی  AFM را از اداره مالیات و شماره تأمین اجتماعی خود را به نام AMKA دریافت کنید.

درخواست مجوز کار در کشور یونان:

پس از آنکه ویزای کاری خود را دریافت کردید باید برای دریافت اجازه و مجوز کار در کشور یونان اقدام نمایید.

مراحل دریافت اجازه کار در یونان

فرد متقاضی پس از آنکه توانست دعوتنامه کاری یا قرارداد کاری را از کارفرما در داخل خاک یونان دریافت نماید می‌تواند برای دریافت مجوز کار در کشور یونان به کنسولگری یا سفارت یونان در کشور خود مراجعه نماید و مدارک لازم را ارائه نماید، مدارک مورد نیاز برای دریافت اجازه کار عبارتند از: اصل پاسپورت، قرارداد کاری با کارفرما، مدراک تحصیلی، بیمه درمانی می‌باشد.کارفرمای یونانی هم معمولاً اسنادی را باید ارائه دهد که از نیاز به کارگر خارجی دارد و از او پشتیبانی مینماید.

درخواست مجوز کار اغلب منوط به تأیید وزارت کار یونان است. این وزارتخانه بازار کار را ارزیابی می‌کند و اطمینان حاصل کند که استخدام یک کارگر خارجی با نیازهای نیروی کار کشور مطابقت دارد. پس از تایید، متقاضی می تواند نسبت به اخذ مجوز اقامت اقدام کند. این به آنها اجازه می‌دهد تا در طول مدت کار خود در یونان اقامت داشته باشند. مجوز اقامت معمولاً به شغل و کارفرمای خاص بستگی دارد.

مهاجرت به کشور یونان در سال 2024 و دریافت اقامت دائم یونا از طریق ویزای کار

مهاجرت به کشور یونان در سال 2024 و دریافت اقامت دائم یونا از طریق ویزای کار

شرایط لازم برای دریافت ویزای کار کشور یونان
هزینه دریافت ویزای کار کشور یونان در سال 2024

هزینه ای که فرد بابت دریافت ویزای کاری می‌پردازد بستگی به نوع شغل و سطح مسئولیت و موقیعت شغلی آن فرد در جامعه دارد از همین رو می‌توان عنوان کرد که هزینه دریافت ویزای کاری کشور یونان به طور معمول در حدوده 2.000 تا 7.000 دلار می‌باشد.

ویزای همراه از طریق ویزای کاری کشور یونان

با توجه به قوانین مهاجرتی یونان در صورتی که فردی ویزای کاری خود را اخذ نماید می‌تواند به همراه خانواده خود وارد این کشور شود البته همراه شامل همسر و فرزندان زیر سن 18 می‌باشد. ویزای همراه برای اشخاصی که قصد کار در کشور یونان دارند در صورتی صادر می‌شود که فرد متقاضی بتواند در همان ابتدا کار مورد نظر خود را بدست آورد و پس از اشتغال به کار فرد متقاضی می‌تواند درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال را به سفارت یونان ارائه دهد.

اگر فرد بخواهد ویزای همراه را دریافت نماید باید یکسری مدارک مورد نیاز را به همراه خود داشته باشد این مدارک عبارتند از:

 1. مدارک شناسایی و هویتی هر یک از افراد به همراه ترجمه
 2. گواهی سلامت پزشکی برای هر یک از افراد 
 3. گواهی عدم سوء پیشینه
 4. مدرک و سند ازدواج به همراه ترجمه
میزان دستمزد و حقوق در کشور یونان در سال 2024

میزان حقوق در این کشور با توجه به ساعت کاری و شغلی که فرد در آن به کار می پردازد کاملا متفاوت می باشد به همین دلیل در این بخش به میزان حقوق در یونان به طور کامل می پردازیم تا بتوانید اطلاعات درستی از میزان حقوق و ویزای کار این کشور داشته باشید.
حداقل حقوق در کشور یونان در حدود 385 یورو در هر ماه (حداقل حقوق و دستمزد) تعیین شده است و حداکثر حقوق در نظر گرفته شده در ماه 12،595 یورو در ماه (حداکثر حقوق و دستمزد) می باشد. بر اساس آمار ارائه شده از سوی اداره کار یونان میزان متوسط حقوق و دستمزد 2،788 یورو در ماه است که این مبلغ بدین معنی است که تقریبا در حدود 50% مردم یونان درآمد ماهانه کمتر از 2،788 یورو را دارند و نیم دیگر از مردم یونان درآمدشان بیش از 2،788 یورو می باشد. در نمودارهای ذیل حداکثر و حداقل حقوق تعیین شده و دریافت شده در یونان خدمت شما عزیزان نمایش داده شده است.

لیست مؤسسات کاریابی در داخل کشور یونان

 1. ZIKAS EVANGELOS
 2. ARISTON
 3. FORIS
 4. ZIKAS EVAGGELOS
 5. IKIA FRONTIDA - GONTZOU ISMINI
اخذ ویزای کار کشور یونان در سال 2024 و مهاجرت به یونان و دریافت اقامت دائم با ویزای کاری

اخذ ویزای کار کشور یونان در سال 2024 و مهاجرت به یونان و دریافت اقامت دائم با ویزای کاری

مزایای دریافت ویزای کار در کشور یونان در سال 2024

 1. امکان کار به عنوان ثابت و قانونی: با داشتن ویزای کار در یونان، شما مجاز به کار به صورت رسمی و قانونی در این کشور خواهید بود، که این می‌تواند منجر به افزایش فرصت‌های شغلی و درآمد شما شود.

 2. اقامت قانونی: دریافت ویزای کار به شما اجازه می‌دهد در کشور یونان به صورت قانونی اقامت کنید و از خدمات اجتماعی و بهداشتی این کشور بهره‌مند شوید.

 3. فرصت‌های آموزشی و حرفه‌ای: با کسب ویزای کار، شما می‌توانید از فرصت‌های آموزشی و حرفه‌ای موجود در یونان بهره ببرید و مهارت‌های خود را ارتقاء دهید.

 4. فرصت‌های پیشرفت حرفه‌ای: وجود ویزای کار می‌تواند در راه رسیدن به موقعیت‌های پیشرفته و مدیریتی در شغل شما کمک کند.

سوالات متداول در زمینه اخذ ویزای کاری کشور یونان در سال 2024

برای دریافت ویزای کار یونان چه نوع پوشش بیمه ای لازم است؟

در حالی که شرایط خاص ممکن است متفاوت باشد، داشتن پوشش بیمه درمانی جامع به طور کلی یک پیش نیاز برای ویزای کار در یونان است. این تضمین می کند که در طول اقامت خود به خدمات مراقبت های بهداشتی لازم دسترسی دارید.

مدت زمان لازم برای پردازش ویزای کار کشور یونان چه مدت است؟

مدت زمان که طول میکشد ویزای کار شما دریافت شود از 3 هفته تا 3 ماه ممکن است به طول بینجامد و این مدت زمان به دلیل نوع شغل و موقعیت شغلی می باشد.

آیا می‌توان زمانی که ویزای کار در یونان را دریافت کرده اید کارفرمای خود را تغییر دهیم؟

|به طور کلی، ویزای کاری شما در یونان به یک کارفرمای خاص بستگی دارد. اگر میخواهید کارفرما را تغییر دهید، ممکن است نیاز به درخواست ویزای کار جدید داشته باشید و کارفرمای جدید باید شرایط لازم را داشته باشد.

نرخ بیکاری در کشور یونان چند درصد است؟

نرخ بیکاری در این کشور رقم 11.6% را نشان می‌دهد که رقم بالایی است.

آیا با ویزای کاری می‌توانیم اقامت دائم کشور یونان را دریافت نماییم؟

بله. افرادی که 7 سال به طور مستمر در این کشور کار و زندگی کرده باشند می‌توانند برای دریافت پاسپورت اقدام کنند.

کمترین میزاین درآمد شغلی در کشور یونان چند یورو است؟

حداقل میزان دستمز یک فرد در کشور یونان در ماه 385 یورو می باشد و این مبلغ برای یک سال کاری بالغ بر 4.620 یورو است.