راهنمای دریافت ویزای توریستی فرانسه| شرایط + مدارک + هزینه ها

کشور فرانسه یکی از زیباترین کشورهای اتحادیه اروپا با موزه‌های و آثار تاریخی معروفی مانند برج ایفل و موزه لوور یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری جهان است که هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌نماید. هر متقاضی که ویزای فرانسه را دریافت نماید می‌تواند در یک بازده زمانی 180 روزه به مدت 90 روز را در کشور فرانسه و سایر کشورهای عضو اتحادیه شینگن اقامت داشته باشد. همراه ما  باشید تا در این مقاله به بررسی نحوه اخذ ویزای توریستی کشور فرانسه در سال 2024 و مدارک و شرایط مورد نیاز دریافت ویزا توریستی کشور فرانسه را با دعوتنامه معتبر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای توریستی فرانسه در سال 2024

یکی از مهم‌ترین عوامل که می‌تواند باعث رد درخواست ویزای توریستی فرانسه برای شما شود چیدمان نادرست مدارکی است که برای سفارت فرانسه باید ارائه نمایید. در ادامه ما برای شما مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا توریستی کشور فرانسه را معرفی می‌نماییم:

مراحل اخذ ویزا توریستی فرانسه در سال 2024

برای آنکه بتوانید ویزای توریستی کشور فرانسه را دریافت نمایید باید مراحل زیر را به ترتیب و با صبر به انجام برسانید:

تکمیل فرم درخواست آنلاین

برای اخذ ویزای کوتاه ‌مدت شینگن فرانسه باید فرم درخواست آنلاین ویزای توریستی فرانسه را در وب ‌سایت France-Visas بیابید و با ساخت اکانت در آن، اطلاعات خواسته‌ شده را پر کنید. اطلاعاتی که تکمیل می‌ کنید باید با اسناد و مدارکی که قرار است ارائه کنید مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت و عدم ارائه اطلاعات صادقانه و صحیح درخواست شما رد خواهد شد. پس ‌از پایان فرآیند تکمیل فرم، دو نسخه از آن را چاپ کنید و آنها را امضا کنید.

آماده‌ سازی مدارک

پرینت فرم را به‌ همراه تمام مدارک ذکرشده در بخش قبل آماده کنید. بهتر است از تمامی مدارک اصلی خود ۱ کپی در روز ملاقات خود به‌ هم راه داشته باشید. توجه کنید که گم شدن و یا ناقص بودن مدارک بدون شک باعث رد درخواست شما خواهد شد.

پرداخت هزینه ویزا

مبلغ ۶۰ یورو هزینه ویزا را در روز مصاحبه و قبل‌ از شرکت در آن باید در سفارت و یا کنسولگری بپردازید و فیش پرداخت را با خود به‌ همراه داشته باشید.

مصاحبه حضوری

طی یک جلسه کوتاه با افسر کنسولگری ملاقات خواهید داشت. در روز مصاحبه سعی کنید که با خونسردی و با تمام مدارک و اسناد لازم و به موقع در زمان تعیین ‌شده در سفارت حضور پیدا کنید. اغلب افسر مربوطه، سوالاتی در مورد قصد سفر و جزئیات آن می ‌پرسد، سعی کنید صادقانه به سوالات پاسخ دهید. چنانچه قرار ملاقات شما لغو شود برای تعیین وقت دیگر، مجدداً باید درخواست ثبت کنید و منتظر بمانید.

هزینه اخذ ویزای توریستی فرانسه در سال 2024

قبل از آنکه برای مصاحبه حضوری در سفارت و یا کنسولگری کشور فرانسه حاضر شوید باید هزینه ویزای را پرداخت نمایید. هزینه ویزای توریستی فرانسه مبلغ 80 یورو است که باید این نرخ را با نوع ارزی که سفارت تعیین میکند به یورو یا دلار پرداخت نمایید.

اعتبار ویزای توریستی فرانسه

این نوع از ویزای فرانسه مختص گردشگرانی است که قصد بازدید از کشور فرانسه برای مدت زمان کمتر از ۳ ماه را دارند، از این رو فرد دارنده ویزای توریستی مجاز به انجام کار در کشور فرانسه نبوده و به غیر از گشت و گذار تنها مجاز به استفاده از خدمات پزشکی بیمارستان است. در این حالت بنابر مدت زمان اقامت‌ (حداکثر ۹۰ روز در بازه زمانی ۱۸۰ روزه) برای‌ شما براساس مقصد مورد نظرتان ویزای اتحادیه شنگن USV و یا ویزای ملی (national) نوع C صادر می‌شود.
بررسی اولیه‌ مدارک متقاضی برای صدور ویزای توریستی فرانسه حدود دو هفته تقریباٌ طول می‌کشد. در این مدت نیز پاسپورت شما پیش سفارت خواهد ماند.

تمکن مالی لازم برای ویزای توریستی فرانسه

طبق اخرین آماری که از سوی سفارت فرانسه به دست ما رسیده است حداقل میزان تمکن مالی برای ویزای فرانسه 300 میلیون تومان است. البته نیاز است که گردش مالی 6 ماه اخیر خود را نیز ارائه دهید.

کسانی که مبلغ مورد نظر را در حساب خود ندارند اما قصد اخذ ویزای توریستی فرانسه را دارند می بایست ثابت کنند که در هر ماه به میزان 3000 یورو درآمد دارند.البته این رقم برای اخذ ویزای توریستی برای یک شخص است. مثلاً اگر بخواهید فرزند خود را نیز همراه خود ببرید تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه باید مبلغ 750 یورو به درآمد شما افزوده شود.

دعوتنامه چیست و چه شرایطی دارد

دعوت‌نامه برای اخذ ویزا یک نوع مدرک رسمی است که توسط یک شخص یا سازمان مورد اعتماد ارائه می‌شود به دیگری که قصد سفر به کشور مربوطه را دارد. این دعوتنامه تایید می‌کند که دعوت شونده ارتباطی با شخص یا سازمان دعوت کننده دارد و هدف سفرش مشخص است.

اطلاعات موجود در دعوتنامه ویزای توریستی فرانسه

 1. نام و نام خانوادگی دعوت شونده: نام و نام خانوادگی دقیق و با ترتیب صحیح دعوت شونده باید در دعوتنامه ذکر شود.

 2. شماره گذرنامه دعوت شونده: شماره گذرنامه دعوت شونده باید در دعوتنامه آورده شود.

 3. آدرس دقیق دعوت شونده: آدرس محل اقامت دعوت شونده باید در دعوتنامه ذکر شود.

 4. اطلاعات تماس دعوت کننده: نام و نام خانوادگی دعوت کننده، آدرس، شماره تلفن و شماره موبایل دعوت کننده باید در دعوتنامه آورده شود.

 5. اهداف سفر: مدت اقامت در کشور، تاریخ ورود و خروج، معرفی اماکن گردشگری و برنامه‌های زیارتی دعوت شونده باید در دعوتنامه ذکر شود.

 6. مالی: دعوتنامه باید نشان دهد که دعوت کننده توانایی رفت و آمد و هزینه‌های اقامت دعوت شونده در طول سفر را تامین خواهد کرد.

 7. اطلاعات بیشتر: هر اطلاعات اضافی که مورد نیاز می‌رسد برای پشتیبانی از درخواست ویزای توریستی باید در دعوتنامه ذکر شود.

به طور کلی، دقت و کامل بودن اطلاعات دعوتنامه ویزای توریستی می‌تواند به دعوت شونده کمک زیادی کند در اخذ ویزای مورد نیاز.

ویزای توریستی فرانسه با دعوتنامه

از آنجایی که اخذ ویزای توریستی فرانسه بسیار دشوار است بنابراین فرصت استفاده از دعوت نامه را نباید از دست بدهید. دعوت نامه می بایست از سوی اقوام درجه یک شما ارسال شود. در این برگه تمکن مالی شخص می‌بایست مشخص شود.

سند ملکی و فیش حقوقی مدارک معتبری برای این بخش محسوب می‌شوند. شخصی که دعوت نامه را ارسال می‌کند باید ثابت کند که از نظر مالی مشکلی ندارد. البته این تصور که دعوت نامه تضمینی برای صدور ویزا است به کل اشتباه است اما شانس شما را در این راستا بیشتر خواهد کرد.

در صورتی که فکر می کنید صدور ویزای توریستی فرانسه با مشکل روبرو شده است می بایست از کارشناسان بخواهید در این زمینه راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار دهند. از سوی دیگر در نظر داشته باشید که معمولاً برای اخذ این ویزا می بایست یک سری شرایط را به صورت دقیق در نظر بگیرید.

مثلاً نبود تمکن مالی از مواردی است که قطعاً برای شما مدنظر قرار می گیرد.شما برای اخذ ویزای توریستی می‌بایست حداقل یک ماه زودتر اقدام کنید. این روند سبب می‌شود تا پیگیری سفارشات شما با مشکل روبرو نشود.

از سوی دیگر ویزای توریستی این کشور بر اساس مدارکی که افراد دارند سنجیده می‌شود. شما برای اخذ این ویزا باید همه شرایط را بسنجید و سعی کنید به موقع اقدام کنید. دقت کنید که ویزای فرانسه معمولاً از نظر شرایط صدور موقعیت متفاوتی دارد.

ریجکت ویزا چیست

ریجکتی ویزای توریستی به معنای رد شدن درخواست ویزای توریستی توسط مقامات مهاجرت و یا کنسولگری کشور مورد نظر است. در این حالت، دعوتنامه یا مدارک دیگری که ارائه شده است ناکام می‌ماند و ویزا به درخواست دهنده صادر نمی‌شود.

دلایل ریجکت شدن ویزای توریسیت فرانسه
 1. ناکافی بودن مالی: اگر مقامات کشور فرانسه معتقدند که وضعیت مالی درخواست دهنده برای تامین هزینه‌های سفر مطلوب نیست، ممکن است ویزای توریستی رد شود.

 2. اهداف نامشخص مسافرت: اگر دلایل و اهداف مسافرت به فرانسه توسط درخواست دهنده به طور واضح آشکار نیست و یا قابل توجیه نیست، ممکن است ویزا رد شود.

 3. اطلاعات نادرست یا نادرست: اگر اطلاعات ارائه شده در درخواست ویزا یا دعوتنامه نادرست یا تضاد دارد، ممکن است ویزا رد شود.

 4. سوابق مسافرت ناسازگار: اگر در گذشته مسافرت‌های ناسازگاری داشته‌اید که ممکن است ایمنی یا اخلاقیات را به چالش بکشاند، احتمال رد ویزا وجود دارد.

 5. ارائه مدارک ناقص: اگر مدارک لازم برای اخذ ویزا به طور کامل ارائه نشده و یا ناقص است، ممکن است درخواست شما رد شود.

توصیه می‌شود قبل از ارسال درخواست ویزای توریستی به دقت الزامات و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا برای کشور مورد نظر خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که تمامی اطلاعات و مدارک برای اخذ ویزا کامل و صحیح است.

رفع ریجکتی ویزای توریستی فرانسه

 • اگر ویزای شما ریجکت شد تا 6 ماه نمی‌توانید برای دریافت ویزا مجددا اقدام کنید اما مجاز به اعتراض به نتیجه درخواست خود هستید. به این ترتیب که نامه‌ای به زبان انگلیسی بنویسید و با اثبات دلیل و مدرک ابهامات پرونده و یا نقوص پرونده خود را رفع کرده و وضعیت خود را برای افسر پرونده شفاف توضیح دهید. 
تمدید ویزای توریستی کشور فرانسه در سال 2024
 • یکی از بیشترین سوالاتی که مسافرین و دارندگان ویزای توریستی فرانسه از ما می‌پرسند این است که آیا ویزای توریستی فرانسه قابل تمدید است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم ویزای توریستی فرانسه از نوع ویزای کوتاه مدت و ویزای نوع C است این نوع ویزا در شرایط بسیار دشوار تمدید می‌شود. برای تمدید متقاضی باید خاک فرانسه را ترک نماید و مجدد درخواست خود را مبنی بر اخذ ویزا توریستی فرانسه را ثبت نماید.

اصولاً پس از انقضای ویزای توریستی افراد مجاز به اقامت در اروپا نخواهند بود. مگر آن که با دلایل بسیار قوی بتوانند ویزای خود را تمدید کنند.

سوالات متداول در زمینه اخذ ویزا توریستی فرانسه در سال 2024
مدت اعتبار ویزا فرانسه چند روز است؟

ویزای توریستی فرانسه دارای اعتبار 180 روزه است ولی فقط می‌توانید به مدت 90 روز در خاک کشور فرانسه یا سایر کشورهای عضو اتحادیه شینگن اقامت داشته باشید.

بهترین وقت برای ثبت درخواست ویزای توریستی فرانسه کی می‌باشد؟

ارسال پرونده درخواست ویزا در زمان مناسب بسیار مهم است. طبق قوانین ویزای توریستی فرانسه، بهترین زمانی که می‌توانید درخواست دهید، شش ماه قبل از رزرو پرواز به فرانسه است.

راه و روش ثبت نام برای ویزای توریستی فرانسه چگونه است؟

برای درخواست ویزای توریستی فرانسه باید به سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود مراجعه کنید.

فرم درخواست ویزای توریستی فرانسه را باید به چه نامی پر کرد؟

فرم درخواست ویزا به صورت آنلاین تکمیل می‌شود وشما باید نسخه چاپ شده آن را در زمان حضور در سفارت این کشور به همراه داشته باشید. فرم ویزای فرانسه باید به زبان انگلیسی تکمیل شود.

برای دریافت ویزای توریستی فرانسه حضور فیزیکی فرد متقاضی الزامی است؟

بله - به دلیل اینکه برای دریافت ویزای توریستی فرانسه از فرد متقاضی انگشت نگاری (بیومتریک) انجام می‌شود حضور فرد الزامی است مگر آنکه فرد متقاضی زیر سن قانونی (کمتر از 12 سال) برای انگشت نگاری باشد.

اگر ویزای فرانسه فرد متقاضی ریجکت شود آیا هزینه به او عودت داده می‌شود؟

خیر - هزینه که شما پرداخت می کنید برای بررسی مدارک و انجام انگشت نگاری از شما دریافت می‌شود و با ریجکت شدن ویزای توریستی فرانسه فرد متقاضی هیچ هزینه‌ای به او برگشت داده نمی‌شود.