روش های سرمایه گذاری در کانادا | اخذ اقامت دائم کانادا با سرمایه گذاری در سال 2024

برخی از مردم در این باور هستند که سرمایه گذاری در کشور کانادا ویژه افراد متمول و پولدار است، اما باید بدانید روش‌های سرمایه گذاری در کشور کانادا بسیار متنوع‌تر از چیزی است که شما باور دارید، در این مقاله به بررسی انواع روش‌های سرمایه گذاری در کانادا و مهاجرت به کشور کانادا  و اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در سال 2024 می‌پردازیم.

اخذ ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری در سال 2024، مهاجرت به کشور کانادا

اخذ ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری در سال 2024، مهاجرت به کشور کانادا

شرایط لازم برای سرمایه گذاری در کانادا

 1. تمکن مالی: متقاضیانی که می‌خواهند به کشور کانادا مهاجرت نمایند باید تمکن مالی لازم برای گذران زندگی خود و خانواده خود را داشته باشند و همچنین تمکن مالی لازم برای شروع کسب و کار نو را میز باید داشته باشند، حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در کانادا مبلغ 150.000 تا 800.000 دلار کانادا می‌باشد.
 2. سابقه کار: داشتن سابقه کاری 3 تا 5 سال مثل سابقه مدیریتی، و یا سابقه کار مرتبط با رشته و کسب و کار مرتبط با سرمایه گذاری در کشور کانادا.
 3. مدرک زبان معتبر: با توجه به اینکه کشور کانادا دارای دو زبان فرانسوی و انگلیسی است داشت هر کدام از این مدارک می‌تواند شما را در زمینه سرمایه گذاری در کانادا یاری نماید.
 4. دارایی: همانطور که گفتیم روش های سرمایه گذاری در کانادا متنوع است و برای برخی از روش‌ها نیاز است که شما دارایی خالصی حداقل 1.600.000 دلار کانادا را داشته باشید، هر چند این میان ممکن است برای برخی از روش‌ها کمتر باشد.
 5. گواهی عدم سوء پیشینه: یکی از نکات مهم برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نداشتن سابقه کیفری و پاک بودن سابقه است.

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در کشور کانادا

هر فرد بسته به برنامه و روشی که برای سرمایه گذاری در کشور کانادا انتخاب می‌نماید ممکن است مدارک متنوعی را نیاز داشته باشد ولی در کل اکثر روش‌های سرمایه گذاری در کانادا مدارک زیر را نیاز دارند:

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور کانادا در سال 2024

مهاجرت سرمایه گذاری به کشور کانادا در سال 2024

 1. اثبات دارایی: داشتن اسناد بانکی مانند اوراق قرضه، سهام و یا اسناد ملکی همگی می‌تواند جزئی از دارایی خالص شما به حساب آید.
 2. تجربه کاری: همانطور که قبل‌تر اشاره کردیم داشتن سابقه کاری مرتبط با کسب و کاری که می‌خواهید در کانادا آغاز نمایید مهم است مانند داشتن نامه‌ای از کارفرمای قبلی، داشتن اسناد کسب و کار قبل و سوابق مالیاتی همه جزئی از تجربه کاری شما به حساب می آیند.
 3. طرح کسب و کار: اگر سرمایه گذاری شما شامل شروع یا خرید یک کسب و کار در کانادا باشد، ممکن است به یک طرح کسب و کار دقیق که سرمایه گذاری پیشنهادی شما، تأثیر اقتصادی بالقوه آن و برنامه‌های ایجاد شغل را مشخص می‌کند، نیاز باشد.
 4. فرم درخواست: این فرم‌ها بسته به نوع سرمایه گذاری که می‌خواهید انجام دهید ممکن است متفاوت باشد، برای پرکردن فرم و مشاوره می‌توانید از طریق کارشناسان دفتر پارمیس مهاجر اقدام نمایید.
 5. پاسپورت معتبر: داشتن پاسپورت با زمان انقضا طولانی و مدارک هویتی دیگر مانند شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت یکی دیگر از مدارک شماست.
 6. معاینی پزشکی: شما برای اینکه بتوانید به کشور کانادا مهاجرت نمایید باید تأییدیه از طرف پزشکی که به شما سفارت معرفی می‌نماید را دریافت نمایید.
 7. گواهی عدم سوء پیشینه: تکرار دوباره این که داشتن سابقه پاک یکی از عناصر مهم در زمان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری است باعث حساسیت این مورد می‌شود.

انواع روش‌های سرمایه گذاری در کشور کانادا

خرید ملک در کانادا
استارت آپ در کانادا
راه اندازی بیزینس در کانادا
خرید اوراق قرضه در کانادا
خود اشتغالی در کانادا
سرمایه گذاری استانی در کانادا
خرید فرانچایز در کانادا

دریافت اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت

یکی از راه‌های آسان برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا است، شرکت‌هایی که باید در کشور کانادا به ثبت برسند باید در قالب فدرال مشغول فعالیت و تأسیس قرار می‌گیرند، شما برای آنکه بتوانید در کشور کانادا شرکتی را به ثبت برسانید نیاز است یک طرح تجاری موفق داشته باشید سرمایه لازم برای ثبت شرکت در کشور کانادا حداقلی وجود ندارد و ممکن است برای برخی از طرح‌های هزینه متفاوت باشد، با این وجود هزینه‌های ثبت شرکت، صرفاً هزینه‌های مصرفی مثل هزینه ثبت شرکت خواهد شد.

یک نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که ثبت شرکت به تنهایی نمی‌تواند باعث دریافت اقامت دائم کانادا برای اتباع خارجی شود، شما برای اینکه بتوانید اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید باید کارآفرینی نمایید و این کارآفرینی با ثبت شرکت متفاوت است، شخص کارآفرین باعث افزایش و توسعه اقتصاد کشور می‌شود ولی این در حالی است که ثبت شرکت فقط باعث توسطه کسب و کار فرد می‌شود.

افتتاح شعبه شرکت در کانادا

کار در شرکت کانادا یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می‌باشد با این تفاوت که شما در این روش دیگر نیاز به داشتن تمکن مالی و یا داشتن مدرک زبان ندارید و همچنین می‌توانید در هنگام انجام پروسه دریافت ویزا برای خانواده خود نیز به صورت مشترک اقدام نمایید، در این روش فردی که دارای یک کسب و کار فعال با داشتن نیروی کار و گردش مالی در کشور خود می‌باشد می‌خواهد شعبه‌ای جدید از همان شرکت را به کشور کانادا بیاورد، در این روش باید ارتباط دو شرکت ایرانی و کانادایی روشن و کامل باشد و شرکتی که در ایران دارد باید دارای گردش مالی مناسبی باشد.

در این ویزا شخص درخواست کننده اقامت کانادا باید صاحب شرکت یا یکی از مدیران بلند مرتبه شرکت باشد که در این صورت ویزای 7 ساله کانادا را دریافت می‌نماید، چنانچه فرد از صاحبان و یا مدیران شرکت نبود باید شخصی با مهارت و تخصص این کار باشد که در این صورت می‌تواند ویای 5 ساله اقامت کانادا را دریافت نماید. این روش به تنهایی شما را صاحب اقامت دائم کانادا نمی‌کند و باید از یکی از روش‌های اکسپرس انتری و یا برنامه‌های استانی فدرال استفاده کنید تا بوانید اقامت دائم کانادا را از طریق سرمایه گذاری بدست آورید.

از مزایای این ویزا این است که همسر شما اجازه کار تمام وقت را دارد ، در صورتی که همسر شما بتواند کار دائمی را بدست آورد خیلی راحتی می‌توانید ویزای خود را تغییر دهید. سرمایه لازم برای این ویزا حدوده 50.000 تا 100.000 دلار کانادا می‌شود.

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق خرید ملک

طبیعتی بکر در کنار بازار با ثبات و اقتصادی پر رونق همه باعث این شده است که خرید ملک در کانادا به یکی از روش‌های سرمایه گذاری در کشور کانادا تبدیل شود، اما باید همین را خاطر نشان کنیم که شما نمی‌توانید از طریق خرید ملک در کشور کانادا صاحب اقامت دائم این کشور شوید، اگر به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری هستید و می‌خواهید اقامت دائم کانادا را از طریق سرمایه گذاری بدست آورید بهترین روش کارآفرینی یا ایجاد یک کسب و کار نو و پرسود برای شما می‌باشد.

کسانی که اقامت دائم کانادا را ندارند در زمانی که می‌خواهند اقدام به فروش زمین یا ملک خوذ را اجام دهند باید این را بدانند که مبلغ 25 درصد از سود فروش خانه به عنوان مالیات از شما دریافت می‌شود، سرمایه گذاران خارجی که مقیم کانادا نیستند باید 65 درصد از منابع تأمین اعتبار خرید ملک را داشته باشند و 35 درصد از سرمایه خرید ملک باید به عنوان پیش پرداخت در دسترس باشد. مراحل خرید ملک در کانادا و روند انتقال آن معمولا بین 60 الی 90 روز به طول می انجامد.

سرمایه گذاری در ملک در کشور کانادا، خرید خانه در کشور کانادا در سال 2024

سرمایه گذاری در ملک در کشور کانادا، خرید خانه در کشور کانادا در سال 2024

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ

یکی دیگر از روش‌های دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری اقدام از روش استارت آپ یا کارآفرینی است، در این روش شما باید یک طرح خلاقانه و یا یک بیزینس پلن سودآور را به سازمان‌هایی که نیاز به دریافت تأییدیه آنها است ارائه نمایید، در صورتی که طرح شما مورد قبول واقع شود می‌توانید نامه حمایتی را دریافت نمایید و با این نامه برای اقامت دائم خود و همراهان درجه یک (همسر و فرزندان زیر 18 سال) اقدام نمایید، شروط لازم برای اینکه بتوانید از طریق استارت آپ اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید اول داشتن مدرک زبان حداقل 5 آیلتس و دوم داشتن تمکن مالی مورد نیاز برای طرح و برآورد هزینه‌های زندگی خود می‌باشد.

دولت کانادا بر اساس تغییرات جدیدی که در روند ویزای استارت آپ اجرا کرده اعلام داشته این ویزا تا سال 2025 قادر است تا 3 برابر ظرفیت قبل نیروی کارآفرنی را ویزا نماید، همچنین این ویزا دارای تغییراتی نیز شده است، قبلاً ویزای استارت آپ به صورت بسته و یک ساله عرضه می‌شد یعنی فرد فقط می‌بایست در طرح استارت آپی که داشت کار می‌نمود، ولی در طرح جدید ویزای استارت آپ به مدت 3 ساله شده و همچنین به صورت باز است و شخص می‌تواند علاوه بر طرح خود در زمینه‌های استارت آپ و کارآفرنی دیگر نیز مشارکت داشته باشد.

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق راه انداری بیزینس

یکی دیگر از راه‌های دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری اقدام از روش راه اندازی بیزینس می‌باشد، بسیاری از افرادی که قصد دارند از این طریق اقامت کانادا را دریافت نمایند باید سابقه مدیریتی خوبی در پرونده خود داشته باشند، این افراد می‌توانند نسبت به تأسیس یک شرکت کسب و کار جدید و یا خرید مالکیت درصدی از کی بیزینس را بر عهده بگیرند، به طور کلی در کشور کانادا به دو روش می‌توان بیزینسی جدید را راه اندازی کرد، اول به روش تأسیس یک برند تجاری جدید دوم خرید سهام یک شرکت ثبت شده در کانادا.

 • برای اینکه یک متقاضی بتواند یک شرکت را که قبلاً به ثبت رسیده است بخرد باید تمکن مالی لازم را در این راه داشته باشد، تمکن مالی بین 300.000 تا 800.000 دلار کانادا و هزینه حداقل سرمایه گذاری در شرکت بین 50.000 تا 100.000 دلار کانادا لازم است، این شرکت‌های ثبت شده که به عنوان شرکت‌های فرا ساحلی نیز یاد می‌شوند قبلاً توسط یک ارائه دهنده تأسیس شده است و آن فرد تا زمانی که یک خریدار برای شرکت خود پیدا کند شرکت را نگاه می‌دارد، فرد خریدار جدید پس از خرید شرکت یا بیزینس در کانادا کار خود را با عنوان قبلی آغاز می‌نماید.
 • همچنین در کانادا یک مسیر مهاجرت برای افراد دارای سابقه بیزینسی خود و یا سابقه مدیریت سطح بالا در کشور مبدأ، وجود دارد. بر اساس این مسیر مهاجرتی، این گونه افراد با سرمایه گذاری 50 هزار دلار در شهرهای کوچک و سرمایه گذاری 100 هزار دلار در شهرهای بزرگتر قادر می‌باشند اقامت کانادا را اخذ نمایند. پروسه این مسیر بدین شکل می‌باشد، فرد طرح تجاری مورد نظر خود را که قصد سرمایه گذاری در آن را دارد، به استان مربوطه ارائه می‌نماید و منتظر پاسخ استان خواهد ماند. لازم به ذکر است پس از ورود متقاضی به کانادا و با گذشت یک سال، فرد قادر می‌باشد یک گزارش از نحوه فعالیت و راه اندازی بیزینس خود و سرمایه وارد شده در آن را به استان مربوطه ارائه داده و در صورت تأیید استان، فرد می‌تواند برای اقامت دائم خود، همسر و فرزندان کمتر از 22 سال خود درخواست دهد. کل طول پروسه این مسیر 6 ماه تا یک سال می‌باشد. از شرایط لازم این مسیر می‌توان به دارا بودن سایقه بیزینس خود (حداقل یک سال) و یا سابقه مدیریت در سطح بالا و مدرک آیلتس آکادمیک در سطح 5 اشاره نمود.
جدول مقایسه راه اندازی کسب و کار و خرید آن در کانادا

شرایط لازم

راه اندازی بیزینس در کانادا

خرید بیزینس در کانادا

خرید فرانچایز

هزینه لازم

حداقل 50.000 دلار کانادا - هزینه مناسب

حداقل 150.000 دلار کانادا - هزینه زیاد

حداقل 100.000 دلار کانادا - هزینه متوسط

میزان دشواری در بیزینس

سخت و دشوار

میزان سختی متوسط

میزان سختی کم و اندک

میزان ریسک در بیزینس

ریسک بالا - سوددهی متوسط

میزان ریسک پایین - سوددهی متوسط

میزان ریسک کم - سوددهی بالا

شرایط برای دریافت اقامت دائم کانادا

داشتن دفتر تجاری - فعال بودن یک ساله - استخدام نیروی کار کانادایی - داشتن فعالیت در کانادا

داشتن حداقل 51% از سهام - اسخدام یک نیروی کار کانادایی - فعالیت در کشور کانادا

فعال بودن در کشور کانادا - استخدام یک نیروی کار کانادایی

سابقه فعالیت برای دریافت اقامت دائم کانادا

حداقل 1 سال قبل از اقدام باید فعال باشد.

مشخص نشده است

مشخص نشده است

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق خرید بیزینس فعال

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری اقدام از طریق خرید بیزینس فعال در کانادا می‌باشد، بسیاری از کسانی که قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارند به سمت خرید بیزینس فعال می‌روند زیرا دیگر نیاز به اعتماد سازی نیست و این کسب و کارها از ابتدا سودآوری برای شما می‌آورند و همچنین باید گفت که برای خرید بیزینس فعال در کانادا نیاز به داشتن تمکن مالی بالایی می‌باشد.

از شروط اصلی برای اینکه بتوانید یک کسب و کار را در کشور کانادا خریداری نمایید داشتن مدرک زبان معتبر و داشتن متکن مالی بالا می باشد، سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید بیزینس فعال شامل یک پروسه پیچیده می‌شود برای اینکه بتوانید از این روش به اقامت دائم کانادا دستن پیدا کنید باید ملاحظات زیر را در نظر بگیرید:

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا و کارشرکت در کانادا،

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا و کارشرکت در کانادا،

 1. طرح کسب و کار: شما باید قبل از هرگونه سرمیاه گذاری در بحث خریدی بیزینس فعال در کشور کانادا ابتدا یک طرح جامع تهیه نمایید و هدف خود را از خرید این بیزینس، نوع کسب و کاری که قصد خرید آن را دارید مشخص نمایید و بازار هدف آن را شناسایی کنید و پیش بینی‌های مالی و سایر اجزای این کسب و کار را بررسی کنید.
 2. تأمین بودجه: در این بخش شما باید نحوه تأمین بودجه مالی را مشخص نمایید که می‌خواهید از سرمایه گذاری شخصی استفاده کنید و یا می‌خواهید وام دریافت کنید و یا قصد پیدا کردن شریک و جذب سرمایه گذار را دربحث خرید این کسب و کار را در کانادا دارید، برای دریافت وام بانکی نیاز است که مدارک مالی خود را جمع آوری نمایید و ارائه دهید.
 3. قرارداد خرید: در این مرحله شما باید با فروشنده‌ای که قصد خرید بیزینس او را دارید وارد مذاکره شوید و یک قرارداد جامع از نحوه پرداخت هزینه کسب و کار تا برآورد مالی اقلام و موجودی آن بیزینس و نحوه پرداخت مالی و شرایط و ضوابط را در داخل قرارداد خرید ذکر کنید.
 4. قوانین حقوقی و مالیاتی: درخواست مشاوره حقوقی از یک وکیل بازرگانی واجد شرایط که در معاملات تجاری کانادایی با تجربه است، ضروری است. آنها می‌توانند در تهیه و بررسی اسناد قانونی از جمله انتقال مالکیت، قراردادها و هرگونه مجوز یا مجوز لازم کمک کنند. علاوه بر این، برای درک تعهدات مالیاتی خود به عنوان صاحب کسب و کار در کانادا، با یک متخصص مالیات یا حسابدار مشورت کنید.
 5. مهاجرت از طریق خرید بیزینس: اگر قصد شما از سرمایه گذاری در کسب و کار فعال در کشور کانادا دریافت اقامت دائم کانادا است باید برنامه تجاری مناسب و مدارک مورد نیاز خود را جمع آوری نمایید.
 6. مقررات صنعت: بسته به نوع کسب و کاری که خریداری می‌کنید، ممکن است مقررات و الزامات خاص صنعت وجود داشته باشد که باید از آنها پیروی کنید. مطمئن شوید که این مقررات را درک کرده‌اید و برای رعایت آن آماده هستید.

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

یکی دیگر از راه‌های دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در کانادا خرید اوراق قرضه و یا خرید سهام می‌باشد، متقاضیان می‌توانند برای خرید اوراق قرضه دولتی و یا سهام به چند روش می‌توان اقدام کنید: اول به صورت مستقیم از طریق بورس اوراق بهادار کانادا یا TSX و دوم از طریق بورس ملی کانادا یا CSE، در روش سوم شما می‌توانید این اوراق را از طریق صندوق‌های مبادله ارز تهیه نمایید و در روش آخر می‌توانید این سهام را از طریق سپرده گذاری آمریکایی یا ETF خریداری نمایید.

کشور کانادا در قانونی که در سال 2017 به تصویب رساند خرید اوراق قرضه دولتی و سهام را از دسترس اکثر مردم کشورهای دیگر خارج کر و از این رو فعلاً نمی‌توانید با خرید اوراق قرضه به دنبال دریافت مهاجرت به کشور کانادا و گرفتن اقامت دائم کانادا باشید، به این منظور دفتر مهاجرتی پارمیس مهاجر به شما متقاضیان سرمایه گذاری در کشور کانادا پیشنهاد می‌نمایید برای سرمایه گذاری در کانادا از روش‌های دیگر اقدام نمایید و برای بهره‌مندی از مشاوره رایگان با تلفن‌های دفتر تماس حاصل فرمائید.

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق خود اشتغالی

خوداشتغالی یکی دیگر از راه‌های دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری می‌باشد، در سیستم خود اشتغالی فرد با دریافت امتیاز بر اساس سیستم امتیازدهی می‌تواند مجوز را دریافت نمایید در این سیستم امتیازبندی شرایطی مانند: سن متقاضی، داشتن مدرک زبان معتبر، داشتن مدرک تحصیلی، داشتن سابقه کاری مرتبط فرد می‌تواند امتیاز لازم را دریافت نماید.

انواع روش‌های مهاجرت از طریق خوداشتغالی به دو صورت وجود دارد، اول مهاجرت از طریق خوداشتغالی دولت فدرال کانادا و دوم برنامه خود اشتغالی کبک.

 1. برنامه خوداشتغالی دولت فدرال کانادا: در این روش در صورتی که فرد در زمینه‌های کشاورزی، هنری، ورزشی دارای مهارتی خاص باشد می‌تواند برای سرمایه گذاری در کانادا از طریق خوداشتغالی اقدام نماید.
 2. برنامه خود اشتغالی کبک: در این روش فرد متقاضی بر اساس معیارهای موجود ارزیابی می شود و در صورتی که بتواند امتیاز لازم را برای خوداشتغالی استانی کبک کسب نماید می‌تواند در این استان مشغول به سرمایه گذاری شود.

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری اقدام از طریق سرمایه گذاری استانی می‌باشد، در این نوع ویزا شخص متقاضی باید امتیاز لازم کسب نماید و باید بدانید که این امتیازها در ایالت‌ها و استان‌های کشور کانادا متفاوت می‌باشد.

عوامل مؤثر در اخذ امتیاز بیشتر عبارتند از:

 1. سوابق کاری
 2. سن متقاضی
 3. میزان سرمایه و تمکن مالی
 4. سطح و مدرک زبان مورد نیاز

همانطور که گفتیم این امتیازات در هر استان و ایالت متفاوت است، ما در جدول زیر اطلاعات و شرایط لازم برای کسب امتیاز لازم در هر یک از استان‌ها و ایالت‌های کانادا را برایتان آورده‌ایم پس همراه پارمیس مهاجر تا انتها بمانید:

نام ایالت مورد نظر

محل سرمایه گذاری در ایالت (شهر/حومه)

سرمایه لازم 

مدرک زبان مورد نیاز

مدرک تحصیلی

سابقه کاری

رنج سنی متقاضی

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

محدودیت وجود ندارد

600.000 دلار کانادا سرمایه متقاضی 

200.000 دلار کانادا سرمایه گذاری متقاضی

سطح زبان حداقل CLB 4

حداقل مدرک تحصیلی دیپلم است و اگر متقاضی نشان دهد که به صورت کامل مالکیت شغل و تجارت خود را داراست مدرک دیپلم کافی می‌باشد.

داشتن حداقل 4 سال سابقه مدیریتی در 10سال گذشته یا داشتن 3 سال سابقه مدیریتی مشاغل یا تجارت

حداکثر تا سن 64 سال مجاز می‌باشد برای دریافت امتیاز.

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

شهرهای کوچک با جمعیت پایین

300.000 دلار کانادا سرمایه متقاضی

100.000 دلار کانادا سرمایه گذاری متقاضی

سطح زبان حداقل CLB 4

حداقل مدرک تحصیلی دیپلم است و اگر متقاضی نشان دهد که به صورت کامل مالکیت شغل و تجارت خود را داراست مدرک دیپلم کافی می‌باشد.

داشتن حداقل 4 سال سابقه مدیریتی در 5 سال گذشته یا داشتن 3 سال سابقه مدیریتی مشاغل یا تجارت

حداکثر تا سن 64 سال مجاز می‌باشد برای دریافت امتیاز.

سرمایه گذاری در نیوبرانزویک

شهرهای شمالی کانادا

500.000 دلار کانادا سرمایه متقاضی

150.000 دلار کانادا سرمایه گذاری متقاضی

سطح زبان حداقل CLB 5

حداقل مدرک کاردانی یا فوق دیپلم

دارای 3 سال سابقه مدیریتی یا سابقه نجارتی در 5 سال اخیر.

سن دارای امتیاز بالا بین 35 تا 50 سال

جزیره پرنس ادوارد

بدون محدودیت

600.000 دلار کانادا سرمایه متقاضی

75.000 تا 150.000 دلار کانادا سرمایه گذاری متقاضی

سطح زبان حداقل CLB 5

حداقل مدرک دانشگاهی (دیپلم دارای امتیاز 0 می‌باشد)

سابقه مدیریتی حداقل 3 سال در مدت 5 سال گذشته یا مالک حداقل 20 درصد از بیزینس به مدت 5 سال از 7 سال اخیر.

سن مورد نظر بین 21 تا 59 سال 

سرمایه گذاری در آنتاریو

داخل شهر تورنتو

800.000 دلار کانادا سرمایه متقاضی

600.000 دلار کانادا سرمایه گذاری متقاضی

سطح زبان حداقل CLB 4

مدرک الزامی نیست ولی داشتن آن امتیاز را بالاتر می‌برد.

داشتن حدقل 2 سال سابقه مدیریتی در 5 سال اخیر

محدودیت سنی وجود ندارد

نام ایالت مورد نظر

محل سرمایه گذاری در ایالت (شهر/حومه)

سرمایه لازم 

مدرک زبان مورد نیاز

مدرک تحصیلی

سابقه کاری

رنج سنی متقاضی

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

محدودیت وجود ندارد

600.000 دلار کانادا سرمایه متقاضی 

200.000 دلار کانادا سرمایه گذاری متقاضی

سطح زبان حداقل CLB 4

حداقل مدرک تحصیلی دیپلم است و اگر متقاضی نشان دهد که به صورت کامل مالکیت شغل و تجارت خود را داراست مدرک دیپلم کافی می‌باشد.

داشتن حداقل 4 سال سابقه مدیریتی در 10سال گذشته یا داشتن 3 سال سابقه مدیریتی مشاغل یا تجارت

حداکثر تا سن 64 سال مجاز می‌باشد برای دریافت امتیاز.

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

شهرهای کوچک با جمعیت پایین

300.000 دلار کانادا سرمایه متقاضی

100.000 دلار کانادا سرمایه گذاری متقاضی

سطح زبان حداقل CLB 4

حداقل مدرک تحصیلی دیپلم است و اگر متقاضی نشان دهد که به صورت کامل مالکیت شغل و تجارت خود را داراست مدرک دیپلم کافی می‌باشد.

داشتن حداقل 4 سال سابقه مدیریتی در 5 سال گذشته یا داشتن 3 سال سابقه مدیریتی مشاغل یا تجارت

حداکثر تا سن 64 سال مجاز می‌باشد برای دریافت امتیاز.

سرمایه گذاری در نیوبرانزویک

شهرهای شمالی کانادا

500.000 دلار کانادا سرمایه متقاضی

150.000 دلار کانادا سرمایه گذاری متقاضی

سطح زبان حداقل CLB 5

حداقل مدرک کاردانی یا فوق دیپلم

دارای 3 سال سابقه مدیریتی یا سابقه نجارتی در 5 سال اخیر.

سن دارای امتیاز بالا بین 35 تا 50 سال

جزیره پرنس ادوارد

بدون محدودیت

600.000 دلار کانادا سرمایه متقاضی

75.000 تا 150.000 دلار کانادا سرمایه گذاری متقاضی

سطح زبان حداقل CLB 5

حداقل مدرک دانشگاهی (دیپلم دارای امتیاز 0 می‌باشد)

سابقه مدیریتی حداقل 3 سال در مدت 5 سال گذشته یا مالک حداقل 20 درصد از بیزینس به مدت 5 سال از 7 سال اخیر.

سن مورد نظر بین 21 تا 59 سال 

سرمایه گذاری در آنتاریو

داخل شهر تورنتو

800.000 دلار کانادا سرمایه متقاضی

600.000 دلار کانادا سرمایه گذاری متقاضی

سطح زبان حداقل CLB 4

مدرک الزامی نیست ولی داشتن آن امتیاز را بالاتر می‌برد.

داشتن حدقل 2 سال سابقه مدیریتی در 5 سال اخیر

محدودیت سنی وجود ندارد

سرمایه گذاری در ونکوور کانادا

یکی از شهرهای مهم کشور کانادا برای سرمایه گذاری ونکوور می باشد، این شهر با داشتن اقتصادی پویا و رو به رشد مورد استقبال سرمایه گذاران زیادی بوده است، از انواع روش‌های سرمایه گذاری در ونکوور می‌توان به روش سرمایه گذاری از طریق برنامه کارآفرینی، سرمایه گذاری از طریق برنامه استانی، سرمایه گذاری از طریق پروژه‌های راهبردی نام برد، اما اصلیترین روش برای دریافت اقامت کانادا از طریق ونکوور می‌توان به شرکت در برنامه‌های نامزدی استانی بریتیش کلمبیا اشاره کرد.

خرید شرکت و بیزینس در کانادا در سال 2024

خرید شرکت و بیزینس در کانادا در سال 2024

سرمایه گذاری در تورنتو کانادا

شهر تورنتو را می‌توان به عنوان دومین شهر بزرگ مالی در آمریکای شمالی دانست، روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در شهر تورنتو وجود دارد که از طریق این روش‌ها می‌توان اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید، این روش‌های سرمایه گذاری عبارتند از: سرمایه گذاری از طریق خرید یک کسب و کار، سرمایه گذاری در تورنتو از طریق ایجاد یک کسب و کار، سرمایه گذاری در تورنتو از طریق برنامه استانی و کارآفرینی که هر کدام از این روش‌ها دارای شرایطی خاص می‌باشند.

شرایط لازم برای سرمایه گذاری در شهر تورنتو کانادا

سرمایه گذاری در ساسکاچوان کانادا

افرادی که می‌خواهند در ساسکاچوان سرمایه گذاری نمایند باید مدارک و شرایط زیر را داشته باشند:

سرمایه گذاری در یوکان کانادا

راه اندازی یک کسب و کار در ایالت یوکان امکان بازکردن درب‌های موفقیت را برای شما فراهم می‌آورد، سرمایه‌های موجود در این ایالت مانند منابع فراوان جنگل، فناوری، معادن، نفت  و گاز و گردشگری است که بخش اصلی تجارت این ایالت را دربر دارد، از راه‌های سرمایه گذاری در این ایالت می‌توان به روش‌های: سرمایه گذاری از طریق خرید یک بیزینس، سرمایه گذاری در برنامه‌های استانی، سرمایه گذاری از طریق ایجاد یک کسب و کار جدید یاد کرد.

شرایط لازم برای سرمایه گذاری در ایالت یوکان

سرمایه گذاری در یوکان کانادا

راه اندازی یک کسب و کار در ایالت یوکان امکان بازکردن درب‌های موفقیت را برای شما فراهم می‌آورد، سرمایه‌های موجود در این ایالت مانند منابع فراوان جنگل، فناوری، معادن، نفت  و گاز و گردشگری است که بخش اصلی تجارت این ایالت را دربر دارد، از راه‌های سرمایه گذاری در این ایالت می‌توان به روش‌های: سرمایه گذاری از طریق خرید یک بیزینس، سرمایه گذاری در برنامه‌های استانی، سرمایه گذاری از طریق ایجاد یک کسب و کار جدید یاد کرد.

اخذ اقامت دائم کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری در سال 2024،

اخذ اقامت دائم کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری در سال 2024،

شرایط لازم برای سرمایه گذاری در ایالت یوکان

مزایای سرمایه گذاری در استان کبک کانادا
شرایط لازم نامزدان سرمایه گذاری در کبک
Minimum Net Worth
 1. حداقل سرمایه لازم برای متقاضیان جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کبک مبلغ 2.000.000 دلار کانادا می‌باشد.
 2. فرد متقاضی می‌تواند کلیه دارای و اموال خود شامل: سهام، حساب‌های بانکی، اسناد املاک، درآمدهای کسب شده از صندوق بازنشستگی را به واسطه همسر و یا فرزندان به صورت کاملاً قانونی به ارائه نمایند.
Investment
 1. تأمین سرمایه 1.200.00 دلاری
 2. قراردادن سرمایه 1.200.000 دلاری به دولت و گرفتن آن بعد از گذشت 5 سال با سود صفر درصد به متقاضی.
 3. پرداخت 350.000 دلار به یک مؤسسه مالی در کانادا و پرداخت 1.200.000 دلار از طرف مؤسسه مالی به دولت کانادا، در گذشته این مبلغ 210.000 دلار بود به همین دلیل به سرمایه گذاری 210.000 دلاری مشهور شده است.

زمان پردازش پرونده افراد در این روش بسته به کشور مبدا بین 1 الی 2 سال زمان خواهد برد که پس از بررسی‌های شرایط متقاضیان و سرمایه گذاران، ویزای آنان صادر می‌گردد و پس از ورود به خاک کانادا از سمت دولت کارت اقامت دائم را دریافت می‌نمایند.

Businessor Management Experience
 1. در طول 5 سال گذشته حداقل 2 سال سابقه کار مدیریتی ارائه دهند.
 2. این تجربه باید در یک شرکت خاص (کشاورزی، تجارت، صنعت) و یا در یک دولت و یا سازمان بین المللی به صورت تمام وقت باشد. شرکت باید حداقل 2 کارمند داشته باشد.
هزینه سرمایه گذاری در مناطق مختلف کانادا

همانطور که در این مقاله شاهد آن بودیم مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت حق شهروندی این کشور می‌باشد، ایالت‌های مختلف کانادا هر کدام دارای شرایطی متفاوت برای سرمایه گذاری است و همواره متقاضیان به دنبال این هستند که کمترین میزان سرمایه را برای مهاجرت به کانادا پیدا نمایند. کمترین میزان سرمایه گذاری در کانادا در سال 2024 حدوده 150.000 دلار کانادا می‌باشد و فرد متقاضی باید ثابت نماید که 500.000 تا 600.000 دلار کانادا تمکن مالی و دارایی دارد.

جدول بررسی میزان سرمایه و میزان سرمایه گذاری در ایالت‌های مختلف کانادا

نام ایالت 

مبلغ سرمایه لازم هر شخص (دلار کانادا)

حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری در ایالت (دلار کانادا)

کبک

2.000.000

1.200.000

بریتیش کلمبیا

600.000 شهر بزرگ

300.000 شهرهای کوچک

200.000 شهر بزرگ

100.000 شهر کوچک

آلبرتا

500.000

300.000 

ساسکاچوان

550.000 

300.000 شهر بزرگ

200.000 شهر کوچک

جزیره پرنس ادوارد

600.000

150.000

انتاریو

800.000 شهر تورنتو

400.000 شهرهای دیگر

600.000 شهر تورنتو

200.000 شهرهای دیگر

منیتوبا 

500.000

250.000 شهر بزرگ

150.000 شهر کوچک

نیوفاندلند و لابرادور

500.000

200.000

نیوبرانزویک 

500.000

150.000

نام ایالت 

مبلغ سرمایه لازم هر شخص (دلار کانادا)

حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری در ایالت (دلار کانادا)

کبک

2.000.000

1.200.000

بریتیش کلمبیا

600.000 شهر بزرگ

300.000 شهرهای کوچک

200.000 شهر بزرگ

100.000 شهر کوچک

آلبرتا

500.000

300.000 

ساسکاچوان

550.000 

300.000 شهر بزرگ

200.000 شهر کوچک

جزیره پرنس ادوارد

600.000

150.000

انتاریو

800.000 شهر تورنتو

400.000 شهرهای دیگر

600.000 شهر تورنتو

200.000 شهرهای دیگر

منیتوبا 

500.000

250.000 شهر بزرگ

150.000 شهر کوچک

نیوفاندلند و لابرادور

500.000

200.000

نیوبرانزویک 

500.000

150.000

هزینه سرمایه گذاری در کشور کانادا

هر زمان که فردی می‌خواهد برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام نماید باید هزینه‌هایی را متقبل شود این هزینه‌ها بابت هزینه‌های دولتی و بیزینسی، هزینه‌های لازم برای سرمایه گذاری در کانادا، هزینه‌های مورد نیاز وکیل در کشور کانادا و هزینه‌های زندگی در این کشور را شامل می‌شود. با توجه به اینکه روش‌های سرمایه گذاری در کشور کانادا متفاوت است پس این منطقی می‌باشد که هر روش دارای هزینه‌ای متفاوت با سایر روش‌ها داشته باشد، در جدول زیر ما به بررسی هزینه و شرایطی که باید فرد متقاضی داشته باشد می‌پردازیم پس همراه پارمیس مهاجر آینده برتر باشید:

نوع سرمایه گذاری در کانادا

حداقل سرمایه لازم (دلار کانادا)

شرایط مورد نیاز فرد متقاضی

ایالت کبک

2.000.000

عدم نیاز به امتیاز بندی

عدم نیاز مدرک دانشگاهی

سن متقاضی حداقل 55 سال

کارآفرینی

100.000 دلار 

عدم نیاز به امتیازبندی

مدرک دانشگاهی حداقل کارشناسی

سن متقاضی حداقل 55 سال 

استارت آپ

100.000 دلار

نیاز به سیستم امتیاز بندی

حداقل مدرک دانشگاهی لیسانس

سن متقاضی حداقل 55 سال

نوع سرمایه گذاری در کانادا

حداقل سرمایه لازم (دلار کانادا)

شرایط مورد نیاز فرد متقاضی

ایالت کبک

2.000.000

عدم نیاز به امتیاز بندی

عدم نیاز مدرک دانشگاهی

سن متقاضی حداقل 55 سال

کارآفرینی

100.000 دلار 

عدم نیاز به امتیازبندی

مدرک دانشگاهی حداقل کارشناسی

سن متقاضی حداقل 55 سال 

استارت آپ

100.000 دلار

نیاز به سیستم امتیاز بندی

حداقل مدرک دانشگاهی لیسانس

سن متقاضی حداقل 55 سال

فهرست فرصت های سرمایه گذاری در کانادا

کانادا همواره کشوری بوده که برای سرمایه گذاری به بهشتی برای کارآفرینان و نوآفرینان تبدیل شده است، این کشور برای هر کدام از مسیرهای شرایط خاصی را مد نظر گرفته شده است، برای هر متقاضی ممکن است یک روش از دیگری بهتر باشد. تصمیم گیری در این خصوص وابسته به پاسخ چندین پرسش از قبیل “داشتن یا نداشتن کسب و کار فعال و مولد در ایران”، “هدف از سرمایه گذاری در کانادا”، “اهمیت اخذ یا عدم اخذ اقامت دائم کانادا برای متقاضی”، “داشتن یا نداشتن ایده‌های تجاری مناسب و کیفیت آنها”، “شرایط خانوادگی از قبیل تعداد فرزندان” و… است. 

سرمایه گذاری در کانادا و دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا در سال 2024

سرمایه گذاری در کانادا و دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا در سال 2024

در زیر لیست برخی از رشته ها و شاخه های مناسب برای سرمایه گذاری در کانادا آورده شده است:

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

اقامت کشور کانادا از دو طریق امکان دارد، اقامت کوتاه مدت که می‌توانید به واسطه داشتن پیشنهاد کاری و کار کردن در کانادا آن را بدست آورید و اقامت دائم کانادا یا PR، کلمه PR مخفف Permanent Resident است که به مجوز اقامت دائم نیز یاد می‌شود. افرادی که این مجوز را دریافت می‌کنند کلیه حقوق یک شهروند کانادایی را دارند به جز حق رأی دادن ندارند و پاسپورت کانادایی نیز نم یتوانند دریافت نمایند، از جمله حقوق شهروندی دارندگان مجوز PR می‌توان به حق بیمه و مراقبت‌های پزشکی و سلامت در سطح بالا اشاره نمود.

کسانی که خواهان دریافت تابعیت کانادایی هستند باید پس از 3 سال اقامت و حداقل 183 روز اقامت فیزیکی در هر یک از سه سال این تابعیت را دریافت نمایند، مدت اعتبار پاسپورت کانادا بسیار بالاست و می توانید آن را از طریق روش های سرمایه گذاری، کارآفرینی، خوداشتغالی و یا ویزای کارگر ماهر دریافت نمایید.

اگر می‌خواهید از طریق شرکت و ثبت شرکت اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید باید بدانید که اگر به مدت 2 سال شرکت شما وجود داشته باشد میتوانید بعد از گذشت این مدت با ارائه گزارش برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایید و اگر این درخواست شما تأیید شود کلیه حقوق یک شهروند کانادایی را دریافت مینمایید.

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ویزای کاری کمی متفاوت است معمولاً پس از گذشت یک یا دو سال از اجرای کسب و کار شما در کانادا می‌توانید برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایید.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در سال 2024
آیا با خرید ملک در کانادا می توان اقامت گرفت؟

خیر - مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در املاک به طور مستقیم وجود ندارد و برای دریافت اقامت باید از راه‌های دیگر اقدام نمایید.

برای سرمایه گذاری در کانادا به چه میزان پول نیاز است؟

سوال این پرسش در داخل مقاله موجود است و تمامی روش‌های سرمایه گذاری در کانادا به طور کامل شرح داده شده است.

بهترین راه‌های سرمایه گذاری در کانادا کدام روش است؟

بهترین روش‌های سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی ، نوآفرینی، کار شرکت و برنامه‌های استانی است.

آیا می‌شود از طریق فرانچایز اقامت دائم کانادا دریافت نمود؟

جواب این سوال خیر است و نمی‌توان تنها از طریق سرمایه گذاری در فرانچایز اقامت دائم کانادا را دریافت نمود.

از چه راه می‌توان ویزای سرمایه گذاری کانادا را دریافت کرد؟

ویزای سرمایه گذاری را می‌توان از مسیرهای سرمایه گذاری‌های ایالتی، نوآفرینی، کارآفرینی، ثبت شرکت، خوداشتغالی، خرید بیزینس و خرید اوراق قرضه و خرید بیزینس، سرمایه گذاری نمایید، می‌توانید این ویزا را دریافت کنید.

می توان با ویزای سرمایه گذاری در کانادا برای همسر و فرزندان نیز ویزا دریافت نمود؟

بله! پس از تأیید و اخذ ویزای سرمایه‌گذاری خود در کانادا، می‌توانید همسر و فرزندان زیر 22 سال خود را با خود همراه کنید. البته این مورد باتوجه به شرایط استان‌هایی که این ویزا را برای‌تان صادر می‌کنند، متفاوت است.برای پاسخ به سوالات خود می‌توانید از طریق کارشناسان پارمیس مهاجر پاسخ‌های خود را دریافت نمایید.

کمترین مبلغ برای سرمایه گذاری در کانادا از کدام طریق می‌باشد؟

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری با توجه به روش و شرایط متفاوت است. در روش استارتاپ، اگر سرمایه‌گذاری از طریق صندوق سرمایه‌گذاری کانادایی تعیین شده باشد، باید حداقل 200 هزار دلار سرمایه‌گذاری کنید. اگر سرمایه‌گذاری از یک گروه سرمایه‌گذار فرشته کانادایی تعیین شده باشد، باید حداقل 75 هزار دلار سرمایه‌گذاری کنید.

آیا سرمایه گذاری در کانادا محدودیت سنی دارد؟

خیر! ولی سن می‌تواند یک فاکتور برای امتیازگیری باشد. سن خیلی بالا می‌تواند باعث کاهش امتیاز شود.

چه مدت بعد از سرمایه گذاری در کانادا می‌توان اقامت دائم را دریافت نمود؟

چنانچه کسب و کار شما ۲ سال دوام داشته باشد، در پایان دو سال و با ارائه گزارش می‌توانید درخواست اقامت دائم نمایید. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود، از کلیه امکاناتی که یک کانادایی می‌تواند داشته باشد برخوردار خواهید بود.

نمره آیلتس زبان مورد نیاز برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا چه مقدار است؟

معمولاً استان‌ها نمره زبان انگلیسی یا فرانسه در حد CLB 5 را جزء پیش شرط‌های برنامه‌های سرمایه‌گذاری کانادا قرارداده‌اند. این امتیاز در حد آیلتس ۵ می‌باشد. همچنین آزمون‌های فرانسه TEF و TCF نیز پذیرفته است.