مهاجرت کاری به آمریکا | راهنمای اخذ ویزای کار {شرایط  + مدارک + هزینه ها}

اگر شما نیز مانند چندین هزار نفری که آرزوی کار در کشور آمریکا را دارند در سر میپرورانید باید به شما بگوییم که این مقاله مخصوص شماست، برای آنکه بتوانید به کشور آمریکا مهاجرت کنید و اقامت دائم این کشور را از طریق ویزای کار بدست آورید در درجه اول نیاز به داشتن یک رزومه کاری بسیار قوی است و بعد داشتن یک جاب آفر (پیشنهاد کاری) می باشد، در صورتی که این دو را داشتید نیاز به داشتن آشنایی با زبان انگلیسی و یا داشتن مدرک زبان معتبر می‌رسد، البته داشتن سابقه کاری و تخصص یکی از مهمترین عواملی است که باید برای هر اخذ ویزای کار هر نقطه از جهان باید داشته باشید. ما در این مقاله به بررسی نحوه اخذ اقامت دائم کشور آمریکا و مهاجرت کاری به امریکا در سال 2024 می‌پردازیم و همین طور مدارک و شرایط و هزینه لازم برای دریافت ویزای کار امریکا را برایتان بازگو می‌نماییم.

اگر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید کافیست با صرف کمتر از 5 دقیقه وقت و پر کردن فرم ارزیابی دریافت ویزای کار آن را برای ما ارسال نمایید تا کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس حاصل فرمایند.

شرایط عمومی برای اخذ ویزا کاری کشور آمریکا

همانطور که می‌دانید کار کردن و کار پیدا کردن در کشور آمریکا به سادگی کسورهای اروپایی نیست و دشواری هایی خاصی را با خود دارد، البته کسانی که خواهان دریافت ویزای کار هستند می‌توانند برای یکسری از مشاغل در دسته ویزای EB2 و EB3 کار پیدا نمایند و به کشور آمریکا مهاجرت کاری کنند؛ برای دریافت این نوع ویزای کار باید فرد دارای شرایط زیر باشد:

انواع ویزای کار آمریکا

همانطور که می‌دانید ایالات متحده آمریکا انواع مختلفی ویزای کار دارد که بسته به تخصص و تحصیلاتی که دارید می‌توانید برای یکی از این نوع از ویزاهای کار کشور آمریکا درخواست دهید، در ادامه به بررسی انواع ویزای کار آمریکا می‌پردازیم:

انواع ویزای کار آمریکا از نظر مدت اقامت

ویزای کار موقت آمریکا

این ویزاها برای افرادی صادر می‌شود که به دنبال کار در ایالات متحده برای مدت زمان معین هستند. در این نوع ویزای درخواست کارفرما شرط اصلی برای پذیرش کارمند یا کارگر است. به طوری که یک کارفرمای بالقوه، درخواستی را به دایره خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) ارسال می‌کند. متقاضی نیز پیش از آمدن به ایالات متحده، باید برای ویزا درخواست دهد. همسران و خانواده دارندگان این ویزاها باید قبل از ورود به ایالات متحده ویزای خود را ثبت کنند.

در زیر رایج‌ترین نوع ویزای کار موقت آمریکا آورده شده است:

 • ویزای H (H-1B، H-2A و H-2B، H-3)

ویزای H-1B: برای افرادی صادر می‌شود که در یک زمینه حرفه‌ای یا آکادمیک مشخص دارای مدرک دانشگاهی هستند. سقف اقامت این ویزاها سه سال است.

شرایط:

 1. دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای آمریکایی
 2. مدرک دانشگاهی مرتبط
 3. گواهی کارفرما به این موضوع که هیچ متقاضی واجد شرایطی در ایالات متحده برای این شغل وجود ندارد.

ویزای H-2A و H-2B: برای کارگران موقت فصلی در یک بخش کشاورزی (H-2A) یا غیرکشاورزی (H-2B) صادر می‌شود. سقف اقامت این ویزاها یک سال است.

H-3: این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد گذراندن دوره‌های کارآموزی را دارند. اما باید ثابت کنند که شرایط کارآموزی در کشور خود آن هم برای این بخش وجود ندارد.این دوره‌ها برای فارغ‌التحصیلان پزشکی صادر نمی‌شود.

 • ویزای I

ویزاهای I مخصوص اعضای واجد شرایط در بخش مطبوعات خارجی از جمله خبرنگاران، گروه‌های فیلمبرداری، سردبیران و مشاغل مشابه است که نماینده یک رسانه خارجی مانند رادیو یا اخبار هستند. در صورتی که این رسانه دارای دفتر رسمی در یک کشور خارجی باشد، اعضای آن می‌توانند اقدام به دریافت ویزای I کنند. این یک ویزای نامحدود است و تا زمانی که دارنده آن برای همان شرکت مشغول به کار باشد، اعتبار دارد.

 • ویزای L

این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که در یکی از شعبه‌های یک شرکت بزرگ استخدام هستند و قصد دریافت انتقالی به شعبه آمریکا را دارند. سقف اقامت این ویزاها سه سال است.

 • ویزای O

ویزای O برای نخبگان صادر می‌شود. افرادی که توانی خاصی در انجام کارهای خارق‌العاده در زمینه‌های مختلف نظیر علمی، هنری، آموزشی یا ورزشی دارند می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام کنند. این ویزا به طور خاص و محدود صادر می شود.

 • ویزای P

این ویزاها برای کسانی صادر می‌شود که در زمینه‌های ورزشی یا هنری در سطح بین‌الملل مقام کسب کرده‌اند. اغلب ورزشکاران یا مربیان خارجی حرفه‌ای می‌توانند این ویزا را به راحتی دریافت کنند.

ویزای کار دائم آمریکا

کسانی که مهارت‌های شغلی مناسبی دارند، می‌توانند به همراه همسر و فرزندان خود برای کار در آمریکا درخواست ارسال کنند. سالانه ۱۴۰ هزار گرین کارت مبتنی بر اشتغال از سوی اداره مهاجرت ایالات متحده برای متقاضیان خارجی صادر می‌شود. اقامت دائم در ایالات متحده را می‌توان با داشتن تحصیلات مناسب و تخصص کافی به دست آورد. اکثر این ویزاها مشروط بر وجود پیشنهاد کار از سوی کارفرمای آمریکایی صادر می‌شوند.

پنج نوع ویزای کار دائم وجود دارد که در ادامه به بررسی هر کدام می‌پردازیم:

 • ویزای EB-1

ویزای EB-1 افرادی را که دارای "توانایی خارق‌العاده" هستند مانند متخصصان بازار کسب و کار، دانشگاهیان و محققان، دانشمندان، هنرمندان یا ورزشکاران را پوشش می‌دهد. این نوع ویزا نیازی به گواهی کار ندارد. خانواده دارندگان ویزای EB-1 می‌توانند برای پذیرش در ایالات متحده به ترتیب با وضعیت مهاجرت E-14 یا E-15 درخواست ارسال کنند. البته، این امر در صورتی تحقق می‌یابد که آن شخص دارای فرم I-140 (گرین کارت) تایید شده باشد.

 • ویزای EB-2

ویزای EB-2 برای متخصصان دارای مدرک پیشرفته یا معادل در تدارک دیده شده است. همچنین افرادی که دارای حداقل ده سال تجربه در یک زمینه شغلی باشند، می‌توانند از این ویزا استفاده کنند. اداره مهاجرت آمریکا به تازگی قانونی را وضع کرده است و به کسانی که استخدام آن‌ها در راستای منافع ملی ایالات متحده باشد ویزای EB-2 اعطا می‌کند. خانواده دارندگان ویزای EB-1 می‌توانند برای پذیرش در ایالات متحده به ترتیب با وضعیت مهاجرت E21 یا E22 درخواست ارسال کنند. البته، این امر در صورتی تحقق می‌یابد که آن شخص دارای فرم I-140 (گرین کارت) تایید شده باشد.

 • ویزای EB-3

ویزای EB-3 برای کسانی که مدرک لیسانس یا معادل خارجی دارند و همچنین برای کارگران ماهر و غیر ماهر که پیشنهاد استخدام غیرموقت از یک کارفرمای ایالات متحده دارند در دسترس است. دارندگان این ویزا برای اشتغال در خاک آمریکا نیاز به گواهی کار دارند. خانواده دارندگان ویزای EB-3 در صورتی که آن فرد دارای فرم I-140 (گرین کارت) تایید شده باشد، قادر خواهند بود با تکمیل فرم‌های مربوطه برای پذیرش در این کشور درخواست ارسال کنند.

 • ویزای EB-4

افرادی که واجد شرایط دریافت ویزای EB-4 هستند شامل موارد زیر می‌شود:

 1. برخی از کارگران مذهبی
 2. کارمندان پست‌های خدمات خارجی ایالات متحده
 3. کارمندان بازنشسته سازمان‌های بین‌المللی

این نوع ویزا نیازی به گواهی کار ندارد.

 • ویزای EB-5

ویزای EB-5 مخصوص سرمایه‌گذاران مهاجر است. این ویزا برای دو گروه صادر می‌شود:

 1. افرادی که در یک شرکت تجاری جدید سرمایه‌گذاری ۱.۸ میلیون دلاری انجام می‌دهند و حداقل ۱۰ کارگر تمام‌وقت آمریکایی را استخدام می‌کنند
 2. افرادی که در یک شرکت تجاری جدید سرمایه‌گذاری ۹۰۰ هزار دلاری انجام می‌دهند و حداقل ۱۰ کارگر تمام‌وقت آمریکایی را استخدام می‌کنند

این نوع ویزا نیازی به گواهی کار ندارد و خانواده سرمایه‌‌گذاران نیز واجد شرایط درخواست گرین کارت خواهند بود.

ویزای‌های تحصیلی، فرصت مطالعاتی و مهارت آمریکا

این ویزاها سه گروه از دانشجویان را شامل می‌شود:

 1. دانشجویان آکادمیک موسوم به دانشگاهی
 2. دانشجویان حرفه‌ای و نخبه
 3. کسانی که در برنامه‌های تبادل آموزشی یا فرهنگی ثبت نام کرده‌اند.

این‌ها ویزاهای مهاجرتی نیستند.

 • ویزای F

ویزای F-1 برای دانشجویان دانشگاهی است که در موسسات دانشگاهی معتبر ثبت نام کرده‌اند. تا زمانی که دوره تحصیلی حفظ شود، دانشجویان می‌توانند اجازه کار داشته باشند. دانشجویان نمی‌توانند در سال اول تحصیلی خارج از دانشگاه کار کنند، اما می‌توانند با شرایط و محدودیت‌هایی خاص در برنامه‌های کار دانشجویی شرکت کنند. پس از اولین سال تحصیلی، دانشجویان دارای ویزای F-1 می‌توانند در سه حیطه خارج از دانشگاه کار کنند:

 1. موسسات آموزش عملی درسی (CPT)
 2. موسسات آموزش عملی اختیاری (قبل از اتمام یا پس از اتمام)
 3. موسسات علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM)
 • ویزای M

ویزای M برای دانشجویان در موسسات غیر آکادمیک حرفه‌ای یا شناخته شده دیگر، به غیر از برنامه‌های آموزش زبان (که نیاز به ویزای F دارند) در دسترس است.

 • ویزای J

ویزای J برای کسانی که در برنام‌ های مبتنی بر کار و مطالعه فعالیت دارند، مانند au pairs، مشاوران اردو، کارآموزان و غیره در دسترس است. این ویزاها در صورتی صادر می‌شوند که برنامه‌ها تبادل فرهنگی را ترویج دهند و متقاضیان معیارهای واجد شرایط بودن از جمله مهارت زبان انگلیسی را داشته باشند.

ویزای کار موقت برای اهداف تجاری

این ویزاها برای اهداف تجاری بسیار کوتاه‌مدت صادر می‌شوند. برای مثال، اگر شخصی در حال مذاکره برای یک قرارداد، تاسیس یک شرکت یا خرید یک ملک بود، تحت این نوع ویزا به آمریکا سفر می‌کند.

 • ویزاهای B-1

ویزای B-1 برای کسانی است که قصد دارند در ایالات متحده تجارت محدود و کوتاه مدت انجام دهند. این ویزاها یک دوره زمانی خاص را شامل می‌شوند و به طور معمول برای یک دوره یک تا شش ماهه با امکان تمدید شش ماه دیگر ارائه می‌شود. به ندرت پیش می‌آید که این ویزاها بیش از یک سال تمدید شوند. خانواده دارندگان ویزای B-1 واجد شرایط سفر تحت این ویزا نیستند؛ لذا، آن‌ها باید ویزای B-1 خود را برای سفر دریافت کنند.

 • ویزای بازدیدکننده موقت GB به گوام

این ویزا قلمروهای ایالات متحده در گوام و جزایر ماریانای شمالی را پوشش می‌دهد. دارندگان ویزا ممکن است برای تجارت یا تفریح به این مناطق سفر کنند، اما داشتن بلیط رفت و برگشت سفر برای دریافت این ویزا ضروری است. مدت اقامت نیز نمی‌تواند بیش از ۴۵ روز باشد.

قوانین کار در کشور آمریکا

1) قانون استاندارد کار منصفانه (FLSA)

قانون استاندارد کار منصفانه (FLSA) یک قانون فدرال در آمریکا است که تعیین مقررات حداقلی برای پرداخت دستمزد، اضافه کاری، استراحت و شرایط کاری دیگر است. این قانون در سال 1938 تصویب شد و اهداف اصلی آن ایجاد شرایط کاری منصفانه و محافظت از حقوق کارکنان بود.

برخی از موارد کلیدی که تحت پوشش قانون FLSA قرار دارند عبارتند از:

 1. پرداخت حداقل دستمزد به کارکنان
 2. پرداخت اضافه کاری براساس تعداد ساعت اضافه کاری کارکنان
 3. ارائه استراحت‌های اجباری و محدودیت‌های زمانی برای انجام کار
 4. نظارت بر شرایط اجرایی کار و محافظت از کارکنان در برابر سوء استفاده‌ها

کارفرمایان در آمریکا موظفند به رعایت قوانین و مقررات قانون FLSA و اطمینان حاصل کنند که حقوق کارکنان آنها حفظ شده و اجرای صحیح این قوانین ضمانت شود. به عنوان یک کارمند، شما حق دارید که حقوق و مزایای لازم را بر اساس این استانداردها دریافت کنید و در صورت نقض حقوقتان، می‌توانید اقدامات حقوقی لازم را انجام دهید.

2) قانون حقوق مدنی (Title VII)

قانون حقوق مدنی آمریکا، که به عنوان "Title VII of the Civil Rights Act" شناخته می‌شود، یک قانون فدرال در آمریکا است که به حفاظت از حقوق مدنی و عدالت در محیط کار می‌پردازد. این قانون در سال 1964 تصویب شده و مصوب شد و حقوق مساوی برای همه افراد مستقل از جنسیت، نژاد، اعتقاد، رنگ پوست، ملیت، وضعیت ازدواج و سن را تضمین می‌کند.

اهداف اصلی Title VII عبارتند از:

 • جلوگیری از تبعیض بر اساس جنسیت، نژاد، اعتقاد، رنگ پوست، ملیت و دیگر عوامل در استخدام و پرداخت حقوق
 • تضمین حقوق برابر برای همه کارکنان در زمینه استخدام، پیشرفت حرفه‌ای، اجاره مسکن، آموزش و فرصت‌های ترقی
 • محدود کردن و ممنوعیت تبعیض در محیط کار و حفاظت از حقوق کارکنان

تحت قوانین Title VII، هرگونه تبعیض بر اساس جنسیت، نژاد، اعتقاد، رنگ پوست، ملیت و دیگر عوامل در بهره‌وری، انتقال، ترقی، پرداخت حقوق، شرایط کاری و سایر زمینه‌های مربوطه ممنوع است. کارفرمایان و کارکنان می‌توانند به این قانون مراجعه کنند تا در صورت تجاوز به حقوق مدنی خود، اقدامات حقوقی لازم را انجام دهند و حقوق خود را محافظت کنند.

3) قانون معلولیت‌های آمریکایی (ADA)

قانون معلولیت‌های آمریکایی یا معروف به ADA (Americans with Disabilities Act)، یک قانون فدرال در آمریکا است که در سال 1990 تصویب شده است و به حفاظت از حقوق افراد با معلولیت‌ها و تضمین دسترسی برابر برای آن‌ها به خدمات، محیط‌های عمومی و محیط کار می‌پردازد. مهم‌ترین اهداف ADA عبارتند از:

 1. تضمین حقوق مساوی برای افراد با معلولیت‌ها: ADA به افراد با معلولیت‌ها حقوق مساوی برای دسترسی به خدمات، اشتغال، آموزش و فرصت‌های سایر زمینه‌های اجتماعی را تضمین می‌کند.

 2. حفاظت از افراد با معلولیت‌ها در محیط کار: ADA ممنوعیت تبعیض بر اساس معلولیت را در استخدام، پرداخت حقوق، ترقی، آموزش و دیگر زمینه‌های مربوطه تضمین می‌کند.

 3. تسهیل دسترسی به محیط‌های عمومی: ADA اقدامات لازم برای تسهیل دسترسی افراد با معلولیت به ساختمان‌ها، حمل و نقل عمومی، خدمات، وسایل نقلیه و سایر محیط‌های عمومی را تقدیم می‌کند.

به طور کلی، ADA تلاش می‌کند تا معلولیت را به یک فاکتور تبعیض آمیز تبدیل نکند و افراد با معلولیت را از تبعیض و اقسام نابرابری‌ها در دسترسی به خدمات و فرصت‌ها محافظت کند. تحت این قانون، کارفرمایان و سازمان‌ها موظفند تا اقدامات مناسبی را برای ایجاد محیط کاری پذیرا برای افراد با معلولیت‌ها انجام دهند و حقوق آن‌ها را رعایت کنند.

4) قانون امنیت و بهداشت شغلی (OSHA)

سازمان امنیت و بهداشت شغلی (OSHA) یک سازمان فدرال در آمریکا است که به حفظ و حفاظت از سلامت و ایمنی کارکنان در محیط کار می‌پردازد. OSHA به عنوان یک شاخه از وزارت کار آمریکا وظایف مربوط به بررسی وضعیت ایمنی و بهداشت در محیط کار را بر عهده دارد و برای اجرای قوانین و مقررات مربوط به ایمنی و بهداشت شغلی در سراسر کشور مسئول است.

اهداف اصلی OSHA عبارتند از:

 • تعیین استانداردهای ایمنی و بهداشت در محیط کار
 • ارائه آموزش و آگاهی به کارفرمایان و کارکنان درباره روش‌های ایمنی و بهداشت در محیط کار
 • انجام بازرسی‌های مشترک و بررسی شکایات مربوط به ایمنی و بهداشت شغلی
 • اعمال جریمه‌ها برای کارفرمایانی که قوانین ایمنی و بهداشت را نقض می‌کنند

هدف اصلی این سازمان حفاظت از سلامت و ایمنی کارکنان در محیط کار است و ارتقای شرایط ایمنی و بهداشتی در محیط کار از جمله اهداف اصلی آن است. کارفرمایان و کارکنان می‌توانند به منابع OSHA مراجعه کنند تا اطلاعات و الزامات مربوطه را بررسی کنند و در صورت نقض حقوق وضعیت ایمنی و بهداشتی خود اقدامات لازم را انجام دهند.

جاب آفر آمریکا چیست؟

همانطور که می‌دانید برای دریافت ویزای کار کشور آمریکا نیاز است که یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری در کشور آمریکا داشته باشید. شرایط دریافت جاب آفر امریکا به این صورت است که کارفرمایی که در داخل کشور آمریکا است باید اثبات نماید که هیچ شهروند آمریکایی برای شغل مورد نیاز که او درخواست داده است تقاضا نداده و بعد برای اخذ مجوز لازم اقدام کند. بعد از طی شدن این مراحل و دریافت پیشنهاد شغلی باید مدارک زیر را آماده سازی کنید:

شرایط اخذ ویزای جستجوی کار کشور آمریکا (Job Seeker)

همانطور که قبلاً در مقاله ویزای جستجوی کار آلمان برایتان بازگو کردیم برخی از کشورهای اروپایی و آمریکا برای متقاضیانی که هیچ پیشنهاد شغلی از کارفرما دریافت نکرده اند صادر می‌شود. دارندگان ویزای جاب آفر می توانند به مدت 6 ماه در کشور آمریکا به دنبال کار مورد نظر خود باشند و در صورتی که بتوانند کار تمام وقت بدست آورند می‌توانند ویزای جستجوی کار آمریکای خود را به ویزای کار آمریکا تغییر دهند.

با توجه به سخت‌گیری‌های اداره مهاجرت آمریکا در قبال شهروندان ایرانی، امکان دریافت این ویزا برای ایرانیان تا حدی غیر ممکن است. لذا پیشنهاد ما به شما این است که روش اول را برای اخذ ویزای کار آمریکا در پیش بگیرید.

معرفی مراحل اخذ ویزا کار کشور آمریکا

فرآیند دریافت ویزای کار کشور آمریکا که به نام سند مجوز اشتغال یا EDA نامیده می‌شود کار دشواری نیست.شما باید در ابتدا یک فرم در صفحه ای آنلاین پر کنید، هزینه، عکس و مدارک و اسناد را در پیوست آپلود نمایید و آن را به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا (USCIS) ارسال کنید. ما در ادامه نجوه دریافت فرم درخواست ویزای کار امریکا را برایتان بازگو می‌نماییم:

1) اثبات واجد شرایط بودن دریافت مجوز کار EAD

این مجوز برای افراد محدودی در دسترس می‌باشد، مثلاً افرادی که در حال درخواست برای تعدیل وضعیت گرین کارت خود هستند و یا حق موقت حضور در امریکا را دارند صادر می‌گردد، به عنوان مثال افراد واجد شرایط دریافت مجوز EAD :

 1. دارندگان ویزای K-1
 2. همسران دارندگان ویزاهای مختلف
 3. دارندگان ویزای وضعیت حمایت موقت TPS
 4. دارندگان ویزای به تعویق انداختن خروج اجباری یا DED
 5. دانشجویان F-1 که دارای مشکلات مالی هستند.
 6. دانشجویانی که به دنبال آموزش عملی اختیاری هستند OPT

دقت نمایید که درخواست مجوز کار ایالات متحده را با درخواست کار در ایالات متحده H-1B اشتباه نگیرید. مجوز کار به هیچ عنوان معادل گرین کارت ایالات متحده آمریکا نیست. مجوز کار به این معنا است که فرد دارنده اقامت دائم آمریکا می‌توانند به مدت نامحدود در داخل ایالات متحده آمریکا مشغول به کار شود.

1) پر کردن فرم USCIS I-765

فرم l-765 یک فرم رایگان می‌باشد که می‌توانید آن را در وبسایت USCIS دانلود نمایید و پر کنید، در این فرم شما اطلاعات هویتی شما را ثبت می‌نماید، این فرم هنوز پس از همگیری بیماری کرونا بروز نشده است و در سوال شماره 22 این فرم باید بگوییم که اداره مهاجرت آمریکا به دنبال سابقه سفرهای شما به این کشور یا سایر کشورها است. بنابراین بهتر است به این سوال جواب درست بدهید، در غیر این صورت آن‌ها شما را عنصر نامطلوب تلقی خواهند کرد.

دقت کنید که قبل از پرکردن فرم l-765 باید دستورالعمل را در وبسایت USCIS مطالعه نمایید تا به درستی بدانید که شما جز کدام دسته واجد شرایط هستید، در زیر برخی از دسته‌های متداول در این فرم را برایتان آورده‌ایم:

 • دسته (a) (5): برای افرادی که پناهندگی دریافت کرده‌اند
 • دسته (a) (12): برای افراد دارای وضعیت حمایت موقت
 • دسته (TPS), (c)(3)(C): برای دانشجویان آموزش عملی اختیاری
3) ارائه مدارک

برای اینکه شما واجد شرایط دریافت ویزای کار کشور آمریکا قرارر بگیرید باید از هر وضعیتی که در سوال 29 تعیین کرده‌اید یک کپی تهیه کنید.

4) پرداخت هزینه مجوز کار

مبلغ کارمزد تا اواخر سال ۲۰۲۱ به میزان ۴۱۰ دلار بود. اما مقدار کارمزد USCIS به طور مکرر افزایش می‌یابد، بنابراین وبسایت را برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها بررسی کنید. اگر تمایل به تعویق انداختن خروج اجباری خود دارید، باید ۸۵ دلار هزینه بیومتریک نیز بپردازید.

همچنین توجه داشته باشید که برخی از دسته‌های متقاضیان نیازی به پرداخت هزینه درخواست I-765 ندارند، مانند آن‌هایی که به طور همزمان برای تنظیم وضعیت گرین کارت ثبت نام می‌کنند (آن‌ها تحت پوشش هزینه I-485 خود هستند). برای اطلاع دقیق از این موضوع دستورالعمل‌های Form I-765 را بررسی کنید تا ببینید آیا شما در میان آن‌ها هستید یا خیر.

نحوه پرداخت نیز ساده است. شما با استفاده از فرم G-1450 می‌توانید هزینه‌ها را از طریق کارت اعتباری، حواله، چک شخصی، چک صندوقدار یا با کارت اعتباری پرداخت کنید.

5) ارسال مدارک

در انتهای مرحله پرکردن فرم در وبسایت USCIS شما باید تمام مدارک را آپلود نمایید و منتظر پاسخ از طرف اداره مهاجرت کشور آمریکا بمانید.

مدارک لازم برای دریافت ویزا کار کشور آمریکا

هزینه دریافت ویزا کار کشور آمریکا در سال 2024

کسانی که قصد مهاجرت کاری به کشور آمریکا را دارند باید بدانند که هزینه درخواست برای انواع ویزاهای غیر مهاجرتی کشور آمریکا مبلغ 160 دلار آمریکا است، این مبلغ برای ویزاهای توریستی آمریکا، ویزا تحصیلی آمریکا و ویزای تجاری آمریکا صادق است.

برخی از ویزاهای مبتنی بر درخواست مانند ویزای کاری و مذهبی 190 دلار آمریکا هستند. هزینه ویزای نوع K به مبلغ 265 دلار آمریکا و هزینه دریافت ویزای نوع E مبلغ 205 دلار آمریکا است.

مشاغل مورد نیاز کشور آمریکا

در ادامه مقاله ما به بررسی مشاغل مورد نیاز کشور آمریکا و حداقل حقوق دریافتی برای آن شغل را بررسی می‌نماییم پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید:

عنوان شغلی

حقوق دریافتی (ماهانه)

عنوان شغلی

حقوق دریافتی (ماهانه)

متخصص بیهوشی

22.050 دلار 

جراحان

20.045 دلار

متخصص زنان و زایمان

17.895 دلار

روانپزشکان

15.225 دلار

مدیران ارشد

15.058 دلار

متخصصان کامپیوتر

11.380 دلار

مهندسین نفت

12.270 دلار

وکلا

11.225 دلار

مدیران فروش

10.750 دلار

حسابداران

2.100 دلار

صندوقداران

780 دلار 

کارگران ساختمانی

1.500 دلار

معلمان دبیرستان

2.100 دلار

پرستاران

2.856 دلار

منشی 

1.080 دلار

گارسن

900 دلار

عنوان شغلی

حقوق دریافتی (ماهانه)

عنوان شغلی

حقوق دریافتی (ماهانه)

متخصص بیهوشی

22.050 دلار 

جراحان

20.045 دلار

متخصص زنان و زایمان

17.895 دلار

روانپزشکان

15.225 دلار

مدیران ارشد

15.058 دلار

متخصصان کامپیوتر

11.380 دلار

مهندسین نفت

12.270 دلار

وکلا

11.225 دلار

مدیران فروش

10.750 دلار

حسابداران

2.100 دلار

صندوقداران

780 دلار 

کارگران ساختمانی

1.500 دلار

معلمان دبیرستان

2.100 دلار

پرستاران

2.856 دلار

منشی 

1.080 دلار

گارسن

900 دلار

شرایط اقامت در آمریکا با ویزا کار آمریکا

کسانی که با ویزای کاری به کشور آمریکا مهاجرت می‌نمایند شرایط اقامت و مدت زمانی که می‌توانند در ایالات متحده آمریکا سکونت داشته باشند و مشغول به کار شوند بسته به نوع ویزای کار است که توسط وزارت امنیت داخلی آمریکا یعنی DHS اعطا می‌گردد.

محبوبترین نوع ویزای کار درخواستی برای کشور آمریکا ویزای کار H1B است. مزیت اصلی برای کسانی که ویزای کار H1B کشور آمریکا را دریافت می‌نمایند این است که این ویزا دارا اهداف دوگانه می‌باشد یعنی دارندگان این ویزا می‌توانند بعدها نسبت به دریافت گرین کارت کشور آمریکا نیز اقدام نمایند. 

از مزایای اصلی ویزای کار H1B این است که دارای اعتبار 6 ساله است و درصورتی که کارفرما از فرد راضی باشد و متقاضی دارای تخصص و حرفه بلایی باشد می‌تواند مجدد آن را به مدت 3 تا 5 سال دیگر تمدید نماید و دارندگان این ویزا می‌توانند خانواده خود را نیز به کشور آمریکا بیاورند.

رشته‌هایی که به آنها ویزای H1B تعلق می‌گیرد:

تمدید ویزا کار آمریکا

برای تمدید ویزای کار در کشور آمریکا، شما باید ابتدا فرم I-129 را پر کنید و به همراه مدارک مورد نیاز خود به اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) ارسال کنید. سپس باید منتظر تصمیم USCIS در مورد تمدید ویزا بمانید، که ممکن است زمانبر باشد. برای اینکه بتوانید ویزای کار آمریکا را تمدید نمایید باید دارای شرایط لازم باشید این شرایط عبارتند از:

 1. وضعیت ویزای غیرمهاجرتی شما همچنان باید معتبر باشد
 2. شما باید به صورت قانونی با ویزای غیرمهاجرتی در کشور آمریکا پذیرفته شده باشید.
 3. نباید مرتکب هیچ جرمی در کشور آمریکا شوید.
 4. نباید در این مدت شرایط پذیرش خود را نقض کرده باشید.
 5. پاسپورت شما باید دارای اعتبار لازم در مدت اقامت و همچنان 6 ماه پس از بازگشت به کشور خود دارای اعتبار باشد.

این را به خاطر داشته باشید که حداقل 45 روز قبل از انقضا زمان قانونی اقامت خود در کشور آمریکا اقدام به تمدید ویزای کار خود نمایید.

نحوه تمدید ویزای کار کشور آمریکا
 1. ابتدا فرم l-539 که مربوط به درخواست تمدید/تغییر وضعیت غیرمهاجرتی است را تکمیل نمایید.
 2. هزینه لازم به تمدید ویزا را پرداخت نمایید که مبلغ 370 دلار آمریکا است.
 3. مدارک مورد نیاز برای تمدید ویزای کار را ارسال نمایید.
 4. فرم l-539 را پر کنید و امضا نمایید ومطابق با دستورالعمل فرم درخواست را در محل بایگانی درست آپلود کنید.

همه اعضای خانواده (همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال) در یک دسته می‌توانند در یک فرم I-539 گنجانده شوند. به یاد داشته باشید که تمام مدارک مورد نیاز را همراه با درخواست خود ارسال کنید.

سوالات متداول در زمینه دریافت ویزای کار ایالات متحده آمریکا
با ویزای کار ایالات متحده امریکا چه مدت می‌توان در این کشور اقامت داشت؟

سه سال. ویزاهای H-1B برای مدت قرارداد کار، یا تا سه سال معتبر هستند. ویزای کار آمریکا را می‌توان تا شش سال تمدید کرد، اما تمدید بیش از شش سال غیرمعمول است، مگر اینکه کارگر یا کارفرما وضعیت خود را از غیرمهاجر به مهاجر را تغییر دهد. 

چگونه باید ویزای کار امریکا را دریافت نمود؟

در مرحله اول باید ثابت کنید که واجد شرایط دریافت مجوز کار ایالات متحده (EAD) هستید. سپس با پر کردن فرم USCIS I-765 و ارائه مدارک مورد نیاز بخش زیادی از پروسه را طی می‌کنید. در نهایت با پرداخت هزینه مجوز کار که حدود ۱۹۰ دلار است مدارک تکمیلی را در سایت USCIS آپلود می‌کنید.

هزینه دریافت ویزای کار آمریکا چند دلار است؟

هزینه درخواست ویزای کاری ۱۹۰ دلار آمریکا است. هزینه ویزای نوع K به میزان ۲۶۵ دلار و هزینه ویزای نوع E به میزان ۲۰۵ دلار است که در هنگام تکمیل کردن فرم‌ها باید پرداخت شود.

برای دریافت ویزای کار آمریکا چه مدارکی نیاز است؟

عکس شخص متقاضی، گذرنامه معتبر، تکمیل صفحه تأیید درخواست ویزای غیرمهاجرتی خود (فرم DS-160).، رسید پرداخت هزینه، ارسال وضعیت اقتصادی خود، اثبات روابط خانوادگی شما، تعیین مدت اقامت.

آیا امکان دریافت ویزای جستجوی کار وجود دارد؟

خیر. برای اخذ ویزای کار آمریکا حتما باید دعوتنامه کاری از کارفرمای آمریکایی داشته باشید.

آیا امکان دریافت ویزای کار برای ایرانیان وجود دارد؟

بله - با توجه به لغو قانون منع ورود ایرانیان توسط رئیس جمهور جدید آمریکا (جوبایدن) امکان دریافت ویزای کار برای ایرانیان فراهم شده است.