راهنمای دریافت ویزای توریستی استرالیا | شرایط + مدارک + هزینه ها

کشور استرالیا یکی از کشورهای زیبا درجهان است که دارای آب و هوایی خاص است که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می‌نماید. ایرانیانی که می‌خواهند با ویزای توریستی در سال 2024 وارد کشور استرالیا شوند باید ویزای توریستی استرالیا ساب کلاس 600 را درخواست نمایند که خود این ویزا دارای 3 لاین مختلف است که لاین‌های این ویزا گردشگری، اسپانسر فامیلی و کاری است. همراه ما باشید تا در این مقاله به بررسی نحوه دریافت ویزای توریستی کشور استرالیا در سال 2024 بپردازیم و شراطی اخذ ویزا توریستی و مدارک و هزینه اخذ ویزا توریستی کشور استرالیا را مورد بررسی قرار دهیم.

هزینه دریافت ویزای توریستی برای هر نفر مبلغ 190 دلار استرالیا است و بسته به نوع ساب کلاسی که درخواست می‌دهید این ویزا دارای اعتباری 3 تا 12 ماهه را دارا هستند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی استرالیا در سال 2024

مراحل دریافت ویزا توریستی استرالیا در سال 2024

ایرانیان می‌توانند برای دریافت ویزا توریستی استرالیا تمامی مراحل را به صورت الکترونیک و آنلاین انجام دهند و برای دریافت وقت مصاحبه و گرفتن وقت بایومتریک یا انجام مصاحبه نیاز به حضور نیست. برای اخذ ویزا توریستی استرالیا در سال 2024 کافیست مراحل زیر را به ترتیب و درستی انجام دهید:

ساخت اکانت

وارد سایت رسمی کشور استرالیا شوید و برای خود یک حساب کاربری درست نمایید.

پر کردن فرم درخواست ویزا

پس از ساخت اکانت در سایت از منو My application summary گزینه New application را انتخاب نمایید و فرم درخواست ویزای توریستی کشور استرالیا را به دقت مطالعه نمایید و آن را به صورت کامل و درست پر کنید.

آپلود مدارک

در ادامه باید بر روی گزینه Import Application کلیک نمایید و اطلاعاتی که در این قسمت از شما خواسته را به درستی پر کنید و مدارک لازم را ضمیمه نمایید و در نهایت بر روی گزینه Confirm کلیک کنید تا فرم و مدارک آپلود شود.

پرداخت هزینه

برای اینکه سفارت استرالیا درخواست ویزای توریستی استرالیا توسط شما را بررسی نماید باید در منوی Manage Payments گزینه Pre-pay Paper Service را به جهت پرداخت هزینه ویزا انتخاب نمایید. هزینه ویزای توریستی استرالیا 250 دلار آمریکا است که باید پرداخت شود. لازم به ذکر است در صورتی که درخواست شما مبنی بر ویزای توریستی استرالیا توسط سفارت استرالیا رد شد این هزینه به شما باز نخواهد گشت

انتظار پاسخ

پس از آنکه هزینه را واریز کردید و مدارک را ارسال نمودید یک شماره پیگیری یکتا داده خواهد شد و باید در حدوده 3 هفته تا یک ماه منتظر باشید تا مدارک شما توسط سفارت استرالیا بررسی شود و بعد میتوانید نتیجه درخواست ویزای توریسیت استرالیا خود را در اکانت شخصی خود در بخش vevo درخواست ویزای خود را بررسی کنید.

معرفی انواع ویزای توریستی استرالیا در سال 2024

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ویزای توریستی کوتاه مدت استرالیا دارای ساب کلاس‌های مختلفی است که هر کدام دارای شرایط خاص و مدارکی خاص هستند در ادامه به بررسی این ساب کلاس ها می‌پردازیم:

1) ویزای توریستی استرالیا ساب کلاس 417

ویزای توریستی استرالیا با شماره Subclass 417 به عنوان ویزای کار و تعطیلات (Working Holiday Visa) معروف است. این ویزا به افراد زیر 31 سال که می‌خواهند به استرالیا سفر کنند و در حین اقامت توریستی خود در این کشور امکان کار کردن و همچنین زندگی موقت را تجربه کنند، ارائه می‌شود.

ویزای ساب کلاس 417 به شما اجازه می‌دهد تا حداکثر 12 ماه در استرالیا باقی بمانید و مدت زمان نا متناهی را برای کار به شما اعطا می‌کند. همچنین شما می‌توانید تا حداکثر 6 ماه از این دوره 12 ماهه را در یک شغل خاص کار کنید.

برای اخذ ویزای ساب کلاس 417، عموما شما باید شرایط و الزامات خاصی را نیز برآورده کنید، از جمله داشتن قابلیت مالی کافی برای تامین هزینه‌های اولیه سفر، داشتن بیمه سفر معتبر، و پاسپورت معتبر با مدت اعتبار کافی. علاوه بر این، شما به تخصص های خاصی محدود هستید که می‌توانید در حین اقامت خود در استرالیا کار کنید.

2) ویزای توریستی استرالیا ساب کلاس 600

ویزای توریستی استرالیا با شماره Subclass 600 به عنوان ویزای گردشگری (Visitor Visa) شناخته می‌شود. این نوع ویزا به افرادی که قصد دارند به عنوان توریست به استرالیا سفر کنند و از جاذبه‌های گردشگری این کشور بازدید کنند، اعطا می‌شود.

ویزای ساب کلاس 600 اکثرا برای اقامت‌های کوتاه مدت، مثلاً برای تعطیلات، بازدید از خانواده و دوستان یا ملاقات کاری، مناسب است. این ویزا معمولاً برای گردشگرانی که نمی‌خواهند در طول اقامت خود در استرالیا کار کنند، اعطا می‌شود.

مدت اعتبار ویزای ساب کلاس 600 به طور معمول بین 3 تا 12 ماه است و ممکن است بسته به شرایط و موارد مختلف، تمدید شود. با این ویزا، معمولاً مجازید تا 3 ماه به صورت پی در پی در استرالیا باقی بمانید.

هزینه این نوع از ویزای توریستی استرالیا بین ۱۳۵ تا ۳۴۰ دلار است. لازم به ذکر است که اگر درخواست ویزای متقاضی رد گردد هزینه ای که پرداخت نموده شده است باز نمی گردد.

برای اخذ ویزای ساب کلاس 600، شما باید آنلاین از طریق سایت رسمی "وزارت امور داخله استرالیا" درخواست خود را ثبت کنید و مدارک و اطلاعات مورد نیاز، از جمله اطلاعات شخصی، مدارک پاسپورت و اثبات داشتن مخارج زندگی در طول اقامت را ارائه کنید.

3) ویزای توریستی استرالیا ساب کلاس 651

ویزای ساب کلاس 651 یا Subclass 651 به عنوان ویزای توریستی الکترونیکی استرالیا شناخته می‌شود که به شهروندان برخی کشورها امکان می‌دهد بدون نیاز به مراجعه به سفارت یا کنسولگری استرالیا، ویزای توریستی برای استرالیا را آنلاین درخواست کنند.

ویزای ساب کلاس 651 معمولاً برای اقامت کوتاه مدت توریستی، بازدید از دوستان و خانواده، یا برای انجام امور تجاری به صورت موقت صادر می‌شود. این ویزا معمولاً به مدت 3 ماه اعتبار دارد و اجازه می‌دهد که شما به مدت حداکثر 3 ماه در هر بار ورود به استرالیا باقی بمانید.

برای اخذ ویزای ساب کلاس 651، شما باید آنلاین از طریق سایت رسمی "وزارت امور داخله استرالیا" درخواست خود را ثبت کرده و الزامات مربوطه، اطلاعات شخصی، اطلاعات پاسپورت و برخی مدارک مورد نیاز را ارائه کنید.

امکانات که ویزای ساب کلاس 651 استرالیا دارد عبارتند از:

  1. بازدید با اهداف گردشگری
  2. بازدید برای صاحبان مشاغل با اهداف کسب و کار
  3. این ویزا برای مدت سه ماه در یک دوره زمانی ۱۲ ماهه صادر میگردد
  4. هزینه این ویزا رایگان می باشد
4) ویزای توریستی استرالیا ساب کلاس 601

ویزای ساب کلاس 601 یا Subclass 601 به عنوان یک ویزای توریستی مختص شهروندان خارجی است که می‌خواهند به استرالیا سفر کنند تا به صورت کوتاه مدت اقامت نداین توریستی در این کشور داشته باشند. این ویزا معمولاً برای افرادی صادر می‌شود که به استرالیا برای تفریح، بازدید از دوستان و خانواده، شرکت در مراسم و رویدادهای خاص، یا برای انجام امور تجاری می‌روند.

این ویزا به شخص اجازه می‌دهد تا به مدت چندین بار برای یک سال و حداکثر سه ماه در هر بازدید به استرالیا سفر کنند.

تمکن مالی لازم برای دریافت ویزای توریستی استرالیا

برایآنکه بتوانید ویزای توریستی استرالیا را دریافت نمایید باید در حساب خود مبلغی را به عنوان تمکن مالی نمایش دهید. بنا بر اطلاعات صادره از سایت رسمی کشور استرالیا برای دریافت ویزا توریستی استرالیا در سال 2024 به ازای هر روز اقامت در استرالیا باید مبلغ 60 تا 80 دلار استرالیا در حساب بانیک خود داشته باشید. چنانچه اقامت شما در استرالیا قرار است بیش از 1 ماه باشد تمکن مالی لازم به ازای هر ماه اقامت در کشور استرالیا مبلغ 1.800 تا 2.400 دلار استرالیا می‌باشد.

مثلاً شما قصد دارید که به مدت 3 ماه در کشور استرالیا اقامت داشته باشید برای این مدت باید در حساب بانکی خود مبلغ 5.400 تا 7.200 دلار استرالیا را به صورت تمکن برای سفارت استرالیا ببرید.

دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای توریستی استرالیا 

ریجکت شدن ویزای توریستی استرالیا می‌تواند به دلایل متنوعی باشد که در ادامه به توضیحات کاملی درباره آن‌ها می‌پردازم:

  1. اطلاعات نادرست یا انعکاس نادرست از وضعیت شخصی: اگر اطلاعاتی که در درخواست ویزای توریستی خود ارائه کرده‌اید، مخدوش یا نادرست باشد و با وضعیت واقعی شما مطابقت نداشته باشد، ممکن است درخواست شما رد شود.

  2. قابلیت مالی ناکافی: یکی از موارد اساسی برای اخذ ویزای توریستی استرالیا، داشتن قابلیت مالی کافی برای تامین هزینه‌های سفر، اقامت و هزینه‌های زندگی در طول اقامت در استرالیا است. اگر نتوانید این قابلیت مالی را به طور قانونی و معقول نشان دهید، درخواست شما ممکن است رد شود.

  3. اندازه متناسب اقامت: از دیگر مواردی که ممکن است باعث رد شدن درخواست ویزای توریستی شما شود، اعمال اقامت غیرمتناسب می‌باشد. به عبارت دیگر، اگر دلیل اصلی سفر شما مرتبط با یک فعالیت خاص و زمان‌دار مانند سفر کاری یا دعوت برای شرکت در مراسم خاص است و مدت اقامت شما به نظر متناسب نیست، ممکن است درخواست رد شود.

  4. وضعیت مهاجرتی پیشین: اگر تاریخچه مهاجرتی شما در کشورهای دیگر شامل انتقال غیرقانونی، مشکلات امنیتی یا اخلاقی و غیره، اطلاعاتی که در ویزای توریستی استرالیا ارائه می‌دهید را تحت تاثیر قرار دهد، احتمال رد شدن درخواست شما وجود دارد.

  5. مقاصد پنهانی: در مواردی که مقصد اصلی سفر شما برای یک فعالیت غیرقانونی یا پنهانی می‌باشد و شما این مطلب را در درخواست خود اعلام نکرده‌اید، احتمال رد شدن درخواست ویزا وجود دارد.

اگر دارای ابهامی یا سوالی در مورد وضعیت ویزای توریستی استرالیا هستید، بهتر است با تلفن 78721-021 تماس بگیرید و با کارشناسان ما در رابطه با موضوع ویزای توریستی استرالیا مشاوره نمایید.

سوالات متداول در زمینه دریافت ویزای توریستی استرالیا در سال 2024
اعتبار ویزای توریستی استرالیا چقدر است؟

ویزای توریستی استرالیا تا سه ماه اعتبار دارد و قادر نخواهید بود بیشتر از این مدت در این کشور اقامت داشته باشید.

چه مدت طول میکشد تا ویزای توریستی استرالیا صادر شود؟

بستگی دارد از کدام لاین ویزای 600 استفاده کنید. لاین گردشگری، لاین اسپانسر فامیلی یا سفر کاری. در حالت کلی صدور ویزا بین 1 هفته تا 3 ماه طول می‌کشد.

مدت اعتبار ویزای توریستی استرالیا ساب کلاس 600 چقدر است؟

ویزای توریستی استرالیا ساب کلاس 600 دارای سه لاین اعتبار است که به ترتیب 3 و 6 و 12 ماهه هستند.

تمکن مالی لازم برای ویزای توریستی استرالیا در سال 2024 چند دلار است؟

برای هر روز ماندن در استرالیا باید 60 تا 80 دلار استرالیا در حساب خود داشته باشید. یعنی اگر قرار است 3 ماه در استرالیا بمانید، باید تمکن مالی 5,400 تا 7,200 دلار استرالیا داشته باشد.

اگر قرار است با دعوتنامه به این کشور سفر کنید، فرد دعوت‌کننده هم می‌تواند با نشان‌دادن تمکن مالی به ادارۀ مهاجرت، بخشی از هزینه‌های شما را بر عهده بگیرد.