اقامت اروپا

مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به کشور فنلاند در سال 2024، اخذ اقامت دائم فنلاند با ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری
5
(1)

راهنمای مهاجر به کشور فنلاند در سال 2024 | مدارک + مراحل + هزینه ها

کشور فنلاند مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا یکی از کشورهای خوب برای مهاجرت به شمار می‌رود، روش های گوناگونی وجود دارد که بخواهید اقامت دائم کشور فنلاند را در سال 2024 بدست آورید. اخذ ویزای تحصیلی فنلاند و یا ویزای کار فنلاند یا سرمایه گذاری در کشور فنلاند همگی جزئی از راه های مهاجرت و دریافت اقامت دائم فنلاند در سال 2024 هستند. ما در این مقاله به بررسی راه های مهاجرت و اخذ اقامت دائم کشور فنلاند در سال 2024 حرف می‌زنیم و مدارک مورد نیاز و راه ها و هزینه های اخذ انواع ویزای مهاجرتی فنلاند را برایتان بازگو می‌کنیم.

اگر به دنبال مهاجرت به فنلاند هستید و فرصت مطالعه این مقاله را ندارید کافیست فرم ارزیابی مهاجرت را پر نمایید تا مشاورین ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند و اطلاعات لازم را در این زمینه به شما بازگو کنند.

راه های مختلف اخذ اقامت دائم کشور فنلاند در سال 2024

1) مهاجرت به فنلاند با تحصیل

برای اینکه بتوانید در دانشگاه فنلاند تحصیل کنید نیاز به پذیرش در یک دانشگاه یا مؤسسه است.

2) مهاجرت به فنلاند با کار

کسانی که به دنبال اخذ ویزای کار فنلاند هستند باید یک پیشنهاد کار (جاب آفر) از کارفرما داخل فنلاند داشته باشند.

3) مهاجرت به فنلاند با سرمایه گذاری

حداقل سرمایه لازم برای آنکه بتوانید ویزای سرمایه گذاری فنلاند رابدست آورید نیاز به مبلغ 350.000 یورو است.

4) مهاجرت به فنلاند با ازدواج

برای آنکه بتوانید ویزای ازدواج فنلاند را دریافت کنید کافیست با یک فرد که دارای تابعیت فنلاند است ازدواج کنید.

5) مهاجرت به فنلاند از طریق تولد

کشور فنلاند برای دادن اقامت به نوزادان از قانون خونی تبعیت می‌نمایند.

6) مهاجرت افراد خاص به فنلاند

افرادی که در زمینه هنر در کشور خود فعالیت و تحصیل کرده اند و زمینه حرفه ای دارند میتوانند به این کشور مهاجرت نمایند

مراحل مهاجرت به کشور فنلاند

کسانی که به دنبال مهاجرت به کشور فنلاند هستند باید مراحل زیر را به انجام برسانند:

ارسال فرم درخواست به سفارت فنلاند

کسانی که میخواهند به کشور فنلاند مهاجرت کنند باید فرم درخواست اقامت خود را به صورت آنلاین و یا به صورت برگه کاغذی به سفارت فنلاند ارسال کنند.

جمع آوری مدارک

جز فرم درخواست مهاجرت که باید به اداره مهاجرت کشور فنلایند باید به صورت آنلاین ارسال گردد شما باید مدارک مورد نیاز را نیز در این سایت بارگزراری کنید. دقت داشته باشید چه به صورت آنلاین و چه به صورت دستی که مدارک را می‌خواهید ارائه کنید باید به زبان انگلیسی یا فنلاندی یا سوئیسی ترجمه شده باشد.

دریافت وقت از سفارت

بعد از ارسال فرم شما باید به صورت حضوری در زمانی که مشخص شده است در سفارت کشور فنلاند حاضر باشید تا کارهای مرتبط با گرفتن عکس و اثر انگشت از شما انجام پذیرد.

به عنوان یک نکته مهم به یاد داشته باشید از تمامی مدارک که به صورت آنلاین بارگزاری کردید یک نسخه فیزیکی در زمان حضور در سفارت همراهتان باشد تا کارتان سریعتر انجام بگیرد.

انتظار برای پاسخ

ارسال پاسخ بعد از حضور در سفارت و ارائه مدارک بسته به نوع ویزایی که انتخاب کرده‌اید و مدارک که ارائه کرده‌اید حدوداً بین 6 تا 9 ماه پاسخ از طرف سفارت برایتان ارسال می‌شود.

هزینه دریافت اقامت کشور فنلاند

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم هر فرد متقاضی می‌تواند هم درخواست خود را به صورت آنلاین و هم به صورت دستی و فرم کاغذی به سفارت فنلاند ارائه نماید. در زیر هزینه دریافت اقامت فنلاند را به صورت آنلاین و حضوری مورد بررسی قرار داده‌ایم پس همراه ما باشید:

نوع ویزای درخواستی

هزینه درخواست کاغذی

هزینه درخواست آنلاین

اولین ویزای اقامتی فنلاند

518 یورو

477 یورو

ویزای کار

752 یورو

495 یورو

ویزای تحصیلی 

435 یورو

327 یورو

ویزای استارت آپ و کارآفرینی

488 یورو

355 یورو

خدمات ویزای اقامت VFS

47 یورو

مهاجرت به کشور فنلاند از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت دائم این کشور اقدام از طریق اخذ ویزای کار فنلاند است. کشور فنلاند برعکس کشور اتریش و کشور آلمان به متقاضیان ویزای جستجوی کار ارائه نمی کند و کسانی که به دنبال دریافت ویزای کار فنلاند هستند باید از دو راه زیر ویزای کاری را بدست آورند.

مهاجرت به کشور فنلاند از طریق تحصیل

یکی از رایجترین انواع ویزای مهاجرتی ویزای تحصیلی است. متقاضیان که قصد تحصیل در کشور فنلاند را دارند درصورتی که مدت تحصیل آنها بیش از 90 روز طول بکشد نیاز به یک اقامت بلند مدت را دارند و مدت این اقامت متناسب با مدت تحصیل آنها در این کشور است. در زیر ما جدول اطلاعات دوره های تحصیلی در فنلاند و توضیحات لازم را برایتان آورده ایم:

 

مقطع تحصیلی در فنلاند

طول مدت تحصیل

مدرک زبان مورد نیاز

هزینه تحصیل (یورو)

کارشناسی

3 الی 4 سال

مدرک زبان آیلتس 6

حدوداً 8.000 تا 10.000 یورو

کارشناسی ارشد

1 الی 2 سال

آیلتس 6.5

حدوداً 10.000 الی 12.000

دکترا

3 تا 5 سال

آیلتس 7 یا بالاتر

---------------

مقطع تحصیلی در فنلاند

طول مدت تحصیل

مدرک زبان مورد نیاز

هزینه تحصیل (یورو)

کارشناسی

3 الی 4 سال

مدرک زبان آیلتس 6

حدوداً 8.000 تا 10.000 یورو

کارشناسی ارشد

1 الی 2 سال

آیلتس 6.5

حدوداً 10.000 الی 12.000

دکترا

3 تا 5 سال

آیلتس 7 یا بالاتر

---------------

توضیحات تکمیلی در مورد ویزای تحصیلی فنلاند
 1. متقاضیان تحصیل در فنلاند باید این را بدانند که دانشگاه ها در این کشور محدودتت زیادی بر روی سن و یا گپ تحصیلی ندارد، حدوداً هزینه تحصیل در این کشور در هر سال از 8.000 یورو به بالا می‌شود.
 2. متقاضیان که می‌خواهند ویزای تحصیل فنلاند را دریافت کنند باید 3 ماه قبل از دادن درخواست ویزای تحصیل باید در حساب بانکی خود مبلغ 15.000 یورو و برای همسر خود مبلغ 9.000 یورو و در صورت داشتن فرزند به ازای هر فرزند در حساب خود مبلغ 6.000 یورو تمکن مالی داشته باشد.
 3. دوره تحصیل زبان فنلاندی برای دانشجویان رایگان است و اگر دانشجویی بتواند مدرک زبان فنلاندی سطح A1 یا A2 را دریافت کند می‌تواند درخواست تخفیف در شهریه به میزان 30% را بدهد و اگر بتواند مدرک زبان فنلاندی سطح B1 یا B2 را بگیرد می‌تواند 70% از شهریه دانشگاهی خود را تخفیف دریافت کند.
 4. یکی دیگر از نکات مثبت در زمینه تحصیل در فنلاند این است که سال‌های تحصیل در دانشگاه های فنلاند جزیی از سال‌های اقامت قانونی شما به حساب می‌آید که اثر مثبتی در زمان دریافت اقامت دائم این کشور برای شما دارد.
 5. دانشجویان پس از اینکه از دانشگاه فنلاند فارغ التحصیل شوند می‌توانند به مدت 12 ماه در کشور فنلاند به دنبال کار مناسب خود باشند و بعد از بدست آوردن کار مناسب فرد می‌تواند درخواست ویزای کار فنلاند را بدهد.

مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کشور فنلاند و دریافت اقامت دائم این کشور از طریق سرمایه گذاری در فنلاند است، یک نکته مهم وجود دارد این است که همه روش‌های سرمایه گذاری در کشور فنلاند به دریافت اقامت دائم این کشور خاتمه نمی‌یابند، مثلاً خرید ملک و یا خرید سهام در فنلاند شما را به  سمت اقامت دائم این کشور نمی‌رسانند. در ادامه ما انواع روش‌های سرمایه گذاری در فنلان را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

ثبت شرکت در کشور فنلاند

ثبت شرکت یکی از روش های مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری است که با پرداخت هزینه اولیه مشخص و ارائه بیزنس پلن، می تواند منجر به دریافت مجوز کار و اقامت کاری قابل تمدید در این کشور شود. این روش به افراد کارآفرین و سرمایه گذار این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به مدرک زبان، به فنلاند مهاجرت کنند.

برای مهاجرت به فنلاند از طریق ثبت شرکت، شما باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. تحقیق و بررسی: ابتدا باید تحقیقات خود را درباره فرصت‌های تجاری و بازار کار در فنلاند انجام دهید. این شامل بررسی نیازهای بازار، رقابت، قوانین و مقررات مربوط به صنعت مورد نظر و شرایط کسب و کار در فنلاند است. همچنین باید با شرایط مهاجرتی و قوانین مربوط به ویزای کاری در فنلاند آشنا شوید.

 2. برنامه ریزی مالی: باید برنامه ریزی مالی دقیقی برای تاسیس و راه‌اندازی شرکت در فنلاند داشته باشید. این شامل سرمایه اولیه برای تأسیس شرکت، سرمایه در حال حاضر شما، منابع مالی مورد نیاز برای اداره کسب و کار، پرداخت حقوق کارکنان و هزینه‌های دیگر است.

 3. انتخاب نوع شرکت: باید نوع شرکتی که می‌خواهید در فنلاند تأسیس کنید را انتخاب کنید. شرکت‌های معمول در فنلاند شامل شرکت مسئولیت محدود (Oy) و شرکت مسئولیت محدود عمومی (Ky) می‌شوند. هر نوع شرکت دارای الزاماتقانونی و مالی خاص خود است، بنابراین مطالعه دقیق درباره این نوع شرکت‌ها و مزایا و معایب هر یک ضروری است.

 4. ثبت شرکت: پس از انتخاب نوع شرکت، باید شرکت خود را در فنلاند ثبت کنید. برای این کار، شما باید به اداره ثبت شرکت (Finnish Patent and Registration Office) مراجعه کنید و مدارک و اطلاعات مورد نیاز را ارائه دهید. این مدارک شامل نام شرکت، نوع شرکت، آدرس شرکت، اطلاعات مالکان و مدیران و سایر اطلاعات مربوطه است. همچنین باید سرمایه اولیه شرکت را واریز کنید.

 5. مطالعه قوانین محلی: برای راه‌اندازی و اداره کسب و کار در فنلاند، باید قوانین و مقررات محلی را که ممکن است به شرکت شما تأثیر بگذارد، مطالعه کنید. این شامل قوانین مالیاتی، قوانین کاری، قوانین مربوط به حمایت از مصرف‌کننده و سایر قوانین مربوطه است. برای اطمینان از رعایت قوانین، می‌توانید با یک وکیل یا مشاور حقوقی متخصص در فنلاند همکاری کنید.

 6. مهاجرت و ویزا: پس از ثبت شرکت، باید برای ویزای کاری به فنلاند درخواست دهید. برای این کار، باید مدارک مورد نیاز را ارائه دهید، از جمله گذرنامه، مدارک ثبت شرکت، سابقه کار و سایر مدارک مورد نیاز. برای اطلاعات دقیق‌تر درباره فرایند ویزا و مهاجرت، می‌توانید با سفارت یا کنسولگری فنلاند در کشور خود تماس بگیرید.

 7. شروع فعالیت: پس از دریافت ویزای کاری، می‌توانید به فنلاند سفر کنید و شروع به فعالیت کسب و کار خود کنید. در این مرحله، باید قوانین و مقررات مربوط به اداره کسب و کار را رعایت کنید و اقدامات مالی و مالیاتی لازم را انجام دهید.

استارت آپ و نوآوری

نوآفرینی و استارت آپ از راه های سرمایه گذاری در کشور فنلاند می باشند که سرمایه گذاران می تواند با اقدام از طریق این دو روش علاوه بر سودآوری به اخذ اقامت فنلاند نیز دست یابند. برای استارت آپ و کار آفرینی در فنلاند، سرمایه گذار باید در ابتدا بیزینس پلن ارائه نماید. طرح اقتصادی باید قابل رشد و پیشرفت باشد.

 1. برنامه اقامت استارتاپ (Startup Residence Permit):

  • این برنامه به افراد علاقه‌مند به راه‌اندازی یا توسعه استارتاپ در فنلاند اجازه اقامت و کار می‌دهد.
  • شرایط اصلی دریافت این ویزا شامل ارائه ایده نوآورانه، طرح کسب و کار و سرمایه اولیه مورد نیاز است.
  • هزینه اولیه ثبت درخواست حدود 650 یورو است.
  • این اقامت موقت است اما می‌تواند به اقامت دائم تبدیل شود.
 2. برنامه اجازه اقامت برای استعدادهای نوآور (Startup Permit):

  • این برنامه به افراد صاحب ایده های نوآورانه امکان اقامت و کار در فنلاند را می‌دهد.
  • شرایط اصلی شامل داشتن ایده نوآورانه، توانایی مالی و درآمدی مشخص است.
  • هزینه اولیه ثبت درخواست حدود 650 یورو است.
  • این اقامت موقت است اما می‌تواند به اقامت دائم تبدیل شود.
 3. حمایت‌های دولت فنلاند:

  • دولت فنلاند برای توسعه استارتاپ‌ها و جذب استعدادها، مشوق‌های مالی و غیرمالی ارائه می‌کند.
  • این حمایت‌ها شامل وام‌های کم بهره، معافیت‌های مالیاتی و امکانات زیرساختی است.
  • همچنین برنامه‌های شتاب‌دهی و شبکه‌سازی برای استارتاپ‌ها در فنلاند وجود دارد.

در مجموع، فنلاند به عنوان مقصد مناسبی برای کارآفرینان و صاحبان ایده‌های نوآورانه شناخته می‌شود و از طریق برنامه‌های اقامتی و حمایت‌های دولتی، امکان مهاجرت و توسعه استارتاپ در این کشور را فراهم می‌کند.

خرید ملک در فنلاند

افرادی که برای سرمایه گذاری در فنلاند به دنبال خرید خانه هستند بیا هنگام خرید ملک در فنلاند ابتدا مجوزی را از وزارت دفاع دریافت کنند و انتقال سند باید در دفتر اسناد رسمی باید انجام بگیرد. همانطور که در ابتدا این مقاله عرض کردیم خرید املاک و مستقلات در کشور فنلاند شما را به اقامت دائم این کشور نمی رساند و باید راه دیگری را برای دریافت اقامت فنلاند پیدا کرد.

در ادامه توضیحاتی در زمینه خرید ملک در فنلاد را برایتان بازگو میکنیم

 1. حداقل سرمایه لازم:

  • برای اخذ اقامت فنلاند از طریق خرید ملک، حداقل سرمایه لازم 300,000 یورو است.
  • این سرمایه باید صرف خرید و یا ساخت یک ملک مسکونی یا تجاری در فنلاند شود.
 2. نوع ملک مورد قبول:

  • ملک مورد نظر می‌تواند خانه، آپارتمان، زمین یا ساختمان تجاری باشد.
  • ملک باید در مالکیت شخصی متقاضی قرار گیرد و نمی‌تواند به صورت اجاره باشد.
 3. مراحل دریافت اقامت:

  • ابتدا باید ملک مورد نظر را خریداری و آن را در دفاتر ثبت اسناد به نام خود ثبت کنید.
  • سپس با ارائه مدارک مالکیت ملک و سایر مدارک مورد نیاز، درخواست اقامت را به مهاجرت فنلاند ارائه دهید.
  • پس از بررسی و تأیید درخواست، اقامت موقت 1 ساله به شما داده می‌شود که قابل تمدید است

جدول هزینه های لازم جهت سرمایه گذاری در فنلاند

در جدول زیر تمام روش‌های سرمایه گذاری در فنلاند با هزینه اولیه و توضیحات کوتاهی از آن را برایتان محیا کرده ایم پس همراه ما باشید:

روش سرمایه گذاری در فنلاند

میزان سرمایه لازم (یورو)

توضیحات

استارت آپ

50.000 به بالا

راه اندازه یک شرکت نوآورانه که مورد تأییده کشور فنلاند باشد.

نوآفرینی

200.000

افتتاح یک کسب و کار جدید در کشور فنلاند

سرمایه گذاری در سهام

500.000

خرید سهام‌های شرکت های فنلاندی از بورس

خرید ملک در فنلاند

300.000

سرمایه گذاری و خرید املاک مسکونی و تجاری در کشور فنلاند

سرمایه گذاری مستقیم

300.000

سرمایه گذاری در صنایع تجاری، صنعتی در کشور فنلاند

روش سرمایه گذاری در فنلاند

میزان سرمایه لازم (یورو)

توضیحات

استارت آپ

50.000 به بالا

راه اندازه یک شرکت نوآورانه که مورد تأییده کشور فنلاند باشد.

نوآفرینی

200.000

افتتاح یک کسب و کار جدید در کشور فنلاند

سرمایه گذاری در سهام

500.000

خرید سهام‌های شرکت های فنلاندی از بورس

خرید ملک در فنلاند

300.000

سرمایه گذاری و خرید املاک مسکونی و تجاری در کشور فنلاند

سرمایه گذاری مستقیم

300.000

سرمایه گذاری در صنایع تجاری، صنعتی در کشور فنلاند

شرایط عمومی برای سرمایه گذاری در فنلاند
 1. داشتن سن 18 تا 65 سال
 2. داشتن پاسپورت معتبر
 3. عدم وجود ممنوعیت ورود به کشور فنلاند
 4. شرایط مدنی مناسب و بی خطر برای دولت و مردم فنلاند؛
 5. سرمایه اولیه به مبلغ 350.000 یورو؛
 6. طرح تجاری (Business Plan) سودآور و مفید برای کشور فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت و دریافت اقامت دائم فنلاند از طریق ازدواج است، برای آنکه بتوانید از این طریق به فنلاند مهاجرت کنید باید پارتنر شما تابعیت فنلاند را داشته باشد و باید فرد شاغل باشد و تمکن مالی لازم را نیز ارائه نماید.

قانون ازدواج در فنلاند به این صورت است که زوجین باید به مدت حداقل 2 سال را در خانه کنار یکدیگر زندگی کنند و البته بگوییم که ازدواج زوجین همجنس نیز در این کشور قانونی است و از این طریق هم به فرد متقاضی تابعیت و پاسپورت فنلاندی اعطا می‌گردد.

از دیگر شرایط قانون ازدواج در کشور فنلاند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. هر دو باید مجرد باشند
 2. یکی از زوجین باید تابعه فنلاندی را داشته باشد.
 3. ازدواج باید به صورت رسمی ثبت گردد.
 4. ارائه مدارک هویت طرفین
 5. تکمیل فرم درخواست ویزای ازدواج
 6. شاغل بودن تابعه فنلاندی و داشتن تمکن مالی لازم

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد

یکی از راه های مهاجرت به فنلاند اقدام از طریق تولد است، کشور فنلاند در زمینه تولد از قانون خونی تبعیت می‌کند که به این معناست: وقتی یکی از والدین فرزند تابعیت کشور فنلاند را داشته باشد فارغ از اینکه فرزند به دنبا آمده در خارج از کشور فنلاند باشد بازهم به او پاسپورت فنلاندی اعطا می‌گردد.

مثلاً: اگر والدین فرزندی پدر ایرانی و مادر فنلاندی باید و فرزند متولد شده در خارج از خاک فنلاند مثلاً در کشور ایران متولد شود دولت فنلاند بر اساس قانون خونی به آن نوزاد تابعیت فنلاندی و پاسپورت فنلاندی اعطا می‌کند.

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

یکی از راه هایی که دفتر مهاجرتی پارمیس مهاجر هرگز توضیحی در این باره ارائه نمی‌کند اقدام مهاجرت از طریق پناهندگی است، این راه به دلیل غیر قانونی بودن و خطرات بالایی که دارد هرگز به هیچ کسی پیشنهاد نمی‌شود و بهترین راه و آسان ترین روش مهاجرت اقدام از طریق قانونی و ویزاهای مختلف است.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کشور فنلاند
بهترین شهرهای فنلاند برای مهاجرت

فنلاند، کشوری در شمال اروپا است که به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه کیفیت زندگی شناخته می‌شود. در زیر، بهترین شهرهای فنلاند برای زندگی را توضیح خواهم داد:

 1. هلسینکی: هلسینکی، پایتخت فنلاند و بزرگترین شهر این کشور است. این شهر بزرگ دارای فعالیت‌های فرهنگی، هنری و تجاری بسیاری است. با معماری زیبا، پارک‌های فراوان و زندگی شبانه پرانرژی، هلسینکی یک شهر پویا و جذاب برای زندگی است.

 2. تامپره: تامپره دومین شهر بزرگ فنلاند است و معروف به قلب صنعتی کشور می‌باشد. این شهر دارای محیط زیست پاکیزه، مراکز آموزش عالی و فعالیت‌های فرهنگی بسیار است. تامپره با پارک‌ها، موزه‌ها و رستوران‌های متنوع به عنوان یک مقصد دلپذیر برای زندگی محسوب می‌شود.

 3. تورکو: تورکو، شهری در منطقه پیرکانما در غرب فنلاند است. این شهر دارای طبیعتی زیبا، رودخانه‌ها و دریاچه‌های خیره‌کننده است. تورکو با معماری زیبا، رستوران‌ها و فضاهای سبز فراوان، یک شهر آرام و دوست‌داشتنی برای زندگی است.

 4. اسپو: اسپو یکی از شهرهای بزرگ در جنوب فنلاند است. با دسترسی آسان به دریاچه ویسان، این شهر محبوبیت زیادی در بین طبیعت‌دوستان دارد. اسپو همچنین با مراکز تجاری پویا، رستوران‌ها و فضاهای فرهنگی متنوع، برای زندگی مورد علاقه بسیاری از افراد است.

 5. رووانیمی: رووانیمی شهری در شمال فنلاند است که در منطقه لاپلاند قرار دارد. این شهر با طبیعت بکر، پارک‌های ملی و میدان‌های برفی معروف است. رووانیمی برای علاقه‌مندان به فعالیت‌های فصلی مانند اسکی و ماجراجویی در طبیعت یک مقصد ایده‌آل است.

این شهرها تنها بخشی از شهرهای زیبا و زندگی‌پذیر فنلاند هستند. هر شهر با ویژگی‌ها و مزایای خود می‌تواند برای زندگی مناسبی مناسب باشد. همچنین، فنلاند به طور کلی به دلیل سیستم آموزش عالی، شاخص‌های بهداشتی بالا، امنیت بالا و فرصت‌های شغلی مناسب، یک مقصد محبوب برای زندگی است. اما قبل از تصمیم‌گیری درباره زندگی در یکی از این شهرها، بهتر است نیازها و ترجیحات شخصی خود را در نظر بگیرید و با محیط و فرهنگ هر شهر آشنا شوید.

مزایا و معایب مهاجرت به کشور فنلاند

مهاجرت به کشور فنلاند مزایا و معایبی را به همراه دارد. در زیر، مزایا و معایب اصلی مهاجرت به فنلاند را بررسی خواهم کرد:

مزایا:

 1. کیفیت زندگی بالا: فنلاند در رده بالایی از نظر کیفیت زندگی قرار دارد. این کشور، بهداشت عمومی، آموزش عالی، امنیت بالا و سیستم حمایت اجتماعی قوی را به شهروندان و مهاجران خود ارائه می‌دهد.

 2. سیستم آموزش عالی: فنلاند دارای یکی از بهترین سیستم‌های آموزش عالی جهان است. دانشجویان می‌توانند از دانشگاه‌های با استانداردهای بالا و برنامه‌های تحصیلی متنوع بهره‌برداری کنند.

 3. فرصت‌های شغلی: فنلاند از نظر اقتصادی پایدار است و به دلیل صنعت‌های پیشرفته و نوآوری فناورانه، فرصت‌های شغلی مناسبی را برای مهاجران فراهم می‌کند. همچنین، سطح بالای حقوق، شرایط کاری مناسب و تعادل بین کار و زندگی در فنلاند توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

 4. طبیعت زیبا: فنلاند با مناظر طبیعی خیره‌کننده، جنگل‌ها، دریاچه‌ها و پارک‌های ملی فراوان، یک مقصد طبیعت‌گردی جذاب است. امکانات رفاهی و فرصت‌های برای فعالیت‌های خارج از منزل مانند کمپینگ، پیاده‌روی و اسکی در فصول سرد سال نیز فراهم است.

معایب:

 1. زبان: زبان فنلاندی یکی از مشکلاتی است که مهاجران می‌توانند با آن روبرو شوند. آموختن زبان فنلاندی نیازمند زمان و تلاش است، اما برای فعالیت‌های روزمره و شغلی، معمولاً مهارت زبان انگلیسی کافی است.

 2. آب و هوا: آب و هوای فنلاند از طریق سال تقسیم شده است و در فصل زمستان بسیار سرد و تاریک است. برای برخی افراد، این مسئله می‌تواند تنها عاملی باشد که از مهاجرت به فنلاند منعکس شود.

 3. هزینه زندگی: هزینه زندگی در فنلاند نسبتاً بالا است، به خصوص در شهرهلسینکی، که به عنوان پایتخت کشور شهری پرهزینه است. قیمت مسکن، مالیات‌های بالا و هزینه‌های روزمره مانند غذا و تفریحات ممکن است برخی از مهاجران را متاثر کند.

 4. آب و هوا: همانطور که اشاره شد، آب و هوای فنلاند در فصل زمستان بسیار سرد و در فصل تابستان نیز محدودیت‌هایی دارد. این شرایط آب و هوایی ممکن است برخی افراد را تحت تأثیر قرار دهد و باعث تنش و ناراحتی شود.

 5. فرهنگ و ادبیات: فنلاند دارای فرهنگ و ادبیات خاص خود است که ممکن است برای برخی مهاجران تطابق مشکلی ایجاد کند. فهم و پذیرش فرهنگ محلی و تطبیق با آن ممکن است زمان و تلاش برای مهاجران را بطور قابل توجهی در بر بگیرد.

از آنجا که هر فرد ممکن است نیازها و ترجیحات متفاوتی داشته باشد، تصمیم نهایی برای مهاجرت به فنلاند باید با توجه به عوامل شخصی خود و آگاهی کامل از زندگی و شرایط فنلاند اتخاذ شود.

هزینه زندگی در کشور فنلاند

هزینه زندگی در فنلاند نسبتاً بالاست، به ویژه در شهر پایتخت هلسینکی. در زیر چند نمونه از هزینه‌های رایج را برای کمک به درک هزینه زندگی در فنلاند آورده‌ام:

اجاره مسکن:

 • آپارتمان یک خوابه در هلسینکی: 1200-1800 یورو در ماه
 • آپارتمان سه خوابه در هلسینکی: 2000-3000 یورو در ماه
 • اجاره در شهرها و شهرستان‌های کوچکتر: 800-1500 یورو در ماه برای آپارتمان یک خوابه

غذا:

 • وعده غذای سریع: 10-15 یورو
 • وعده غذای متوسط رستوران: 20-30 یورو
 • خرید مواد غذایی (شیر، نان، تخم مرغ، مرغ، سیب): 50-70 یورو در هفته برای موارد اساسی

حمل و نقل:

 • بلیت حمل و نقل عمومی: 2-5 یورو
 • کارت حمل و نقل عمومی ماهانه: 50-70 یورو
 • خرید خودروی دست دوم: 5000-10000 یورو
 • بنزین: 1.50-2.00 یورو در لیتر

خدمات عمومی:

 • برق، آب و گرمایش برای آپارتمان کوچک: 150-250 یورو در ماه
 • اینترنت و تلفن: 30-50 یورو در ماه

مالیات:

 • مالیات درآمد: 25-30% از درآمد خالص
 • مالیات ارزش افزوده (VAT): 24% بر روی بیشتر کالاها و خدمات

سایر هزینه‌ها:

 • اشتراک تلفن همراه: 20-50 یورو در ماه
 • عضویت در باشگاه ورزشی: 30-50 یورو در ماه
 • سرگرمی‌ها (فیلم‌ها، کنسرت‌ها و غیره): 50-100 یورو در ماه

در کل، یک فرد مجرد ممکن است حدود 2500-3500 یورو در ماه برای حفظ یک استاندارد مناسب زندگی در فنلاند هزینه داشته باشد، در حالی که یک خانواده چهار نفره ممکن است حدود 5000-7000 یورو در ماه نیاز داشته باشد.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت به کشور فنلاند در سال 2024
روش های دریافت اقامت فنلاند
 1. ویزای کاری
 2. ویزای تحصیلی
 3. ویزای سرمایه گذاری و استارت آپ
 4. پیوستن به خانواده
 5. ازدواج و تولد
بعد از چند سال میتوان اقامت دائم فنلاند را گرفت؟

پس از گذشت 5 سال زندگی و کار کردن در کشور فنلاند و با پرداخت مالیات به طور منظم و نداشتن سابقه کیفری می‌توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد.

آیا با ویزای تحصیلی و یا ویزای کاری فنلاند میتوان برای خانواده ویزای پیوست گرفت؟

بله. می‌توانید هم‌زمان با درخواست مجوز اقامت تحصیلی یا کاری برای اعضای خانواده نزدیک خود هم درخواست اقامت دهید.

مدت اعتبار ویزای اولیه فنلاند چند سال است؟

اولین ویزای اقامتی که برای شما صادر می‌شود دارای اعتبار یک ساله است و میتوان آن را به صورت منظم برای مدت 4 سال تمدید کرد.

آیا با خرید ملک میتوان تابعیت فنلاند را کسب کرد؟

خیر - همانطور که در این مقاله عرض کردیم روش سرمایه گذاری در ملک برای شما تابعیت را به ارمغان نمی آورد.

نظر شما نصبت به این مقاله ؟

به نوشته ما امتیاز دهید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد رأی 1

تا حالا رأی نداده‌اید، اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می‌نمایید.

دیدگاهی در مورد “مهاجرت به فنلاند

 1. علی حیدری گفت:

  ممنون به نظر من فنلاند عالیه ان شالله بتونم با کمک اطلاعات خوب پارمیس مهاجر و تجربه خوبتون خیلی زود برم فنلاند

  1. saaleh.manager گفت:

   با سلام ممنونم از نظر خوبتون من تجربه رفتن نداشتم متاسفانه فقط از مقالات مرجع کشور فنلاند واسه این مقاله استفاده شده که امیدوارم بتونه کمکی بکنه برای شما متقاضی محترم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *