کانادا, کسب و کار, ویزا سرمایه گذاری

بیزینس ویزای کانادا

دریافت بیزینس ویزیتور ویزای کشور کانادا در سال 2024 در کمتر از 3 ماه، اخذ اقامت دائم کشور کانادا
5
(1)

راهنمای اخذ ویزای بیزینس ویزیتور کانادا در کمتر از 3 ماه|مدارک+شرایط+هزینه‌ها

همانطور که می‌دانید راه های متنوعی برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کشور کانادا وجود دارد یکی از این روش ها دریافت ویزای تجاری یا بیزینس ویزیتور ویزای کانادا است که مخصوص تجار یا دارندگان کسب و کار است که می‌خواهند کسب و کار خود را در کشور کانادا رونق ببخشند و یا یک شعبه از تجارت خود را به کشور کانادا منتقل کنند. ما در این مقاله به بررسی نحوه اخذ ویزای بیزینس ویزیتور کانادا در سال 2024 می‌پردازیم و مدارک مورد نیاز و شرایط اخذ این ویزای تجاری را برایتان بازگو می‌کنیم پس همراه ما باشید.

اگر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید کافیست فرم ارزیابی ویزای سرمایه گذاری را پر کنید، بعد از ارسال فرم کارشناسان ما با شما تماس حاصل می نمایند و اطلاعات لازم در مورد نحوه دریافت ویزای تجاری را برایتان بازگو می کنند.

انواع ویزیتور ویزای کانادا

به جز شهروندانی کشورهایی که معاف از ویزا هستند، سایر متقاضیان ورود به خاک کانادا باید برای ورود میزای مناسب خود را دریافت نمایند. این افراد باید ویزای ویزیتوری کانادا را دریافت نمایند، فرد متقاضی ورود به کشور کانادا با توجه به هدفی که از ورود به خاک کانادا دارد باید ویزای مناسب را اخذ نماید. انواع ویزیتور ویزای کانادا عبارتند از:

 1. سوپر ویزا
 2. ویزای توریستی معمولی کانادا ( سفر به کشور کانادا دیدار از خانواده و غیره)
 3. ویزای ترانزیت کانادا
 4. بیزینس ویزیتور ویزا

ویزای بیزینس ویزیتور کانادا چیست؟

همانطور که گفتیم، بیزینس ویزیتور ویزا یا ویزای بازدید تجاری کانادا یک نوع ویزای اقامت موقت است و برای افرادی صادر می‌شود که قصد آن‌ها از سفر به کانادا انجام یک فعالیت تجاری یا شرکت در یک رویداد تجاری بین‌المللی است. بیزینس ویزیتور ویزا همچنین مخصوص مدیران و صاحبان بیزینس است که قصد دارند به نحوی کسب و کار خود را توسعه بخشند.

شرایط لازم برای دریافت ویزای بیزینس کانادا

هزینه دریافت بیزینس ویزیتور ویزای کانادا در سال 2024

برای دریافت هر نوع ویزا باید یک سری از مبالغ را پرداخت کنید. برای دریافت ویزای بیزینس ویزیتور کانادا این هزینه ها برای هزینه های دولتی، هزینه وکیل و غیره صرف می‌شود. هزینه دولتی درخواست ویزای بیزینس کانادا برای یک نفر 100 دلار کانادا و هزینه جانبی آن 85 دلار کانادا است. بنابراین هزینه درخواست برای ویزای تجاری کانادا یا توریستی کانادا برای یک نفر 185 دلار کانادا است. اگر ویزای شخص تایید شود، باید هزینه پردازش پاسپورت را بپردازد که حدود 45 دلار کانادا هزینه دارد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تجاری کشور کانادا در سال 2024

همانند سایر ویزاهای کشور کانادا برای اخذ بیزینس ویزیتور ویزا باید یکسری مدارک را ارائه نمایید این مدارک عبارتند از:

فعالیت‌های مجاز با بیزینس ویزیتور ویزای کشور کانادا

ویزای بیزینس کانادا این امکان را به فرد دارنده آن می‌دهد که به مدت 6 ماه در بازده زمانی یک سال در کشور کانادا اقامت داشته باشد و از بیزینس‌ها و شرکت‌های تجاری بازدید نماید، افرادی که ویزای تجاری کانادا را دارند می‌توانند فعالیت‌های زیر را در بازده زمانی که در خاک کانادا اقامت دارند را انجام دهند:

بررسی بازار

دارنده ویزای تجاری می‌تواند وارد خاک کانادا شود، از بازارهای تجاری و محصولات بازدید نماید و نیازهای جدید مشتریان را شناسایی کند.

جلسات تجاری

می‌توانید به کانادا بروید و در جلسات تجاری شرکت کنید. این شامل مذاکرات تجاری، قرارداد ها، بررسی بازار و برقراری ارتباط با همکاران کانادایی است.

بستن قرارداد و مذاکره

یکی از اصلی ترین کارهایی که دارندگان ویزای تجاری کانادا می‌توانند انجام دهند این است که می‌توانند با شرکت‌های مختلف قرارداد ببندید و توافق نامه‌های مختلف را برای تجارت خود با شرکت‌های مختلف به ثمر برسانید.

بررسی امکانات تجاری

می‌توانید به کانادا بروید تا امکانات تجاری مانند واحد های تولید، دفاتر فروش یا شعبه ‌های شرکت خود را بررسی کنید و عملکرد آنها را ارزیابی کنید.

شرکت در کنفرانس‌ها

می‌تواند در کنفرانس ها و نمایشگاه‌های مختلف حضور داشته باشید و می‌توانید حتی محصولات و یا خدماتی که می‌توانید در کانادا ارائه دهید را به فروش برسانید و یا به مشتریان معرفی نمایید.

ارائه خدمات

شما می‌توانید به عنوان نماینده یک شرکت خارجی به مشتریان کانادایی خدمات ارائه دهید. این شامل مواردی مانند آموزش، مشاوره، تحقیقات بازار، نصب و راه ‌اندازی محصولات است.

مقایسه بیزینس ویزیتور ویزای کانادا با ویزای کار کانادا
 • ویزای بیزینس ویزیتور کانادا (Business Visitor Visa) به افرادی اعطا می‌شود که قصد دارند به عنوان نماینده یا کارمند شرکت خودشان یا یک شرکت خارجی در کانادا به موقعیت‌های کاری مرتبط با مذاکره‌های تجاری، انجام قراردادهای تجاری یا انجام ملاقات‌های تجاری بپردازند؛ اما فرد باید حقوق و دستمزد مستقل خودش را از یک شرکت یا سازمان کانادایی دریافت نکند.
 • اما ویزای اجازه کار کانادا (Work Permit) اجازه موقتی به شما می‌دهد تا بصورت قانونی در کانادا کار کنید و درآمد کسب کنید. این اجازه کار ممکن است به صورت موقت یک مدت مشخص صادر شود و یا مدت زمان تمدید پذیر باشد.

بنابراین، تفاوت اصلی بین دو ویزا در این است که ویزای بیزینس ویزیتور اجازه کاری در کانادا نمی‌دهد و فرد باید به تنهایی حقوق و دستمزد خود را از شرکت یا سازمان کانادایی دریافت کند، در حالیکه ویزای اجازه کار به فرد اجازه می‌دهد که به صورت قانونی در کانادا کار کند.

مراحل اخذ ویزای بیزینس ویزیتور کانادا

درخواست ویزای تجاری و بیزینسی کانادا به صورت سیستمیک و مرحله به مرحله صورت می‌پذیرد. در زیر مراحل اصلی درخواست ویزای تجاری و بیزینسی کانادا را ذکر کرده‌ایم:

 1. آماده‌سازی مدارک: در این مرحله شما باید تمام مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا را آماده کنید. این مدارک شامل اسناد شخصی مانند پاسپورت، سوابق کاری، اطلاعات مالی و اسناد تجاری مانند نامه‌های معرفی از شرکت و قراردادهای تجاری می‌شود.

 2. انجام مصاحبه: بعد از ارسال مدارک، ممکن است شما بخواهید به یک مصاحبه شخصی در سفارت یا کنسولگری کانادایی بپردازید. در این مصاحبه اطلاعات بیشتری از شما در مورد اهدافتان و موارد مرتبط با ویزای تجاری و بیزینسی درخواست می‌شود.

 3. پرداخت هزینه: برای انجام درخواست ویزا باید هزینه مربوطه پرداخت کنید. هزینه‌ها ممکن است شامل هزینه پردازش، هزینه مصاحبه و هزینه خدمات مختلف باشد.

 4. انتظار برای تصمیم: بعد از انجام مصاحبه و ارسال مدارک، باید منتظر تصمیم نهایی مقام‌های مربوطه بمانید. این ممکن است مدت زمانی متغیر باشد.

 5. دریافت ویزا: در صورت تصویب درخواست ویزا، شما می‌توانید ویزای تجاری و بیزینسی کانادا را دریافت کرده و به کانادا سفر کنید.

برای اخذ ویزیتور ویزا چه فرمی را باید پر کرد؟

برای درخواست ویزا کسب و کار به کانادا (یا بیزینس ویزیتور ویزا)، شما نیاز به پر کردن فرم "Application for Visitor Visa" دارید که عنوان رسمی آن IMM 5257 است. این فرم معمولاً برای درخواست ویزای گردشگری به کانادا استفاده می‌شود، اما برای اقامت‌های تجاری و بیزینسی هم می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

به اضافه از این فرم، ممکن است نیاز به پر کردن فرم‌های دیگری هم داشته باشید که مرتبط با ویزای تجاری و بیزینسی باشند. برای مثال، فرم "IMM 5257 Schedule 1" که ممکن است باید اطلاعات اضافی را در مورد اقامت تجاری خود و اهدافتان در کانادا را در آن وارد کنید.

مقایسه بیزینس ویزیتور ویزای کانادا با ویزای Work Permit

ویزای بیزینس ویزیتور و ویزای ورک پرمیت دو نوع ویزای مختلف هستند که به افراد امکان ورود و اقامت در کانادا به‌صورت موقت می‌دهند، اما دارای تفاوت‌های مهمی هستند:

 1. ویزای بیزینس ویزیتور:
 • این نوع ویزا به افرادی که تمایل به ورود به کانادا برای ملاقات تجاری یا امور کاری دارند، اعطا می‌شود.
 • حالت کلی محدودیت‌هایی برای شروع یک کسب و کار یا انجام تراکنش‌های تجاری بین المللی با قراردادنده‌های کانادایی ندارد.
 • ویزای بیزینس ویزیتور معمولاً به‌صورت موقت صادر می‌شود و مدت اقامت آن محدود است.
 1. ویزای ورک پرمیت:
 • این نوع ویزا به افرادی که تمایل به کارکردن و اشتغال در کانادا دارند، اعطا می‌شود.
 • دارای محدودیت‌های جهت انجام کار مشخصی است که به‌صورت قانونی باید انجام شود و تعیین انجام کار مورد نیاز در ویزای ورک پرمیت الزامی است.
 • ویزای ورک پرمیت نیازمند تأیید کارفرما در کانادا است و ممکن است شروطی برای اخذ آن وجود داشته باشد.

بنابراین، با ویزای بیزینس ویزیتور به کانادا می‌توانید برای انجام امور تجاری و ملاقات کاری وارد کانادا شوید، در حالی که با ویزای ورک پرمیت قادر به اشتغال در کانادا به صورت قانونی هستید. انتخاب بین این دو نوع ویزا بستگی به اهداف و نیازهای شما دارد.

نحوه دریافت دعوتنامه تجاری برای اخذ ویزای تجاری کانادا

برای دریافت ویزای بیزینس ویزیتور کانادا، شما نیاز به یک دعوتنامه رسمی از یک شرکت یا سازمان کانادایی دارید. برای دریافت دعوتنامه برای ویزای بیزینس ویزیتور کانادا، شما می‌توانید از مراحل زیر پیروی کنید:

 1. تماس با شرکت یا سازمان کانادایی: ابتدا باید با یک شرکت، سازمان یا فرد در کانادا که شما می‌خواهید با آنها امور تجاری انجام دهید، تماس بگیرید و درخواست دعوتنامه برای شرکت در جلسات تجاری یا ملاقات‌های کاری خود کنید.

 2. تهیه مدارک: شرکت یا سازمان کانادایی باید یک دعوتنامه رسمی را برای شما تهیه کنند. این دعوتنامه باید شامل اطلاعاتی مانند هدف و مدت سفر، ترتیبات ملاقات و جزئیات دقیق دعوت کننده و دعوت شونده باشد.

 3. ارائه مدارک: پس از دریافت دعوتنامه، شما باید مدارک لازم را جمع آوری کنید و همراه با دعوتنامه و سایر فرم‌های مورد نیاز، به سفارت یا کنسولگری کانادایی در خود کشور مراجعه کنید و درخواست صدور ویزای بیزینس ویزیتور کانادا را ارائه دهید.

 4. مصاحبه: بعد از ارائه مدارک، ممکن است بخواهید به یک مصاحبه در سفارت یا کنسولگری کانادا بپردازید تا محتوای دعوتنامه و اهداف سفرتان بررسی شود.

با پیروی از مراحل فوق و دریافت دعوتنامه، می‌توانید برای دریافت ویزای بیزینس ویزیتور کانادا اقدام کنید. در هنگام تماس با شرکت یا سازمان کانادایی، حتماً به دقت جزئیات دعوتنامه را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که تمامی اطلاعات لازم برای اخذ ویزای بیزینس ویزیتور را در آن دارید.

سوالات متداول در زمینه دریافت بیزینس ویزیتور ویزای کشور کانادا
بیزینس ویزیتور ویزای کانادا چیست؟

ویزای بیزینسی کانادا در واقع ویزای است که به افراد بازدید کننده تجاری ارائه می‌شود و شخص با این ویزا می تواند از شرکت‌ها، نمایشگاه‌ها، حراجی‌ها، معاملات تجاری و… دیدن کند.

آیا با ویزای تجاری کانادا میتوان در کشور کانادا به تفریح و گردش بپردازیم؟

در صورتی که خاک کانادا را ترک کرده باشید اما ویزای شما همچنان اعتبار داشته باشد، می توانید برای تفریح نیز وارد کانادا شوید به شرط آن که ویزای صادر شده برای شما اجازه ورود چند گانه را داشته باشد. در غیر این صورت باید بار دیگر برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کنید

آیا بعد از ورود با بیزینس ویزیتور ویزا کشور کانادا میتوان در این کشور مشغول به کار شد؟

برای انجام فعالیت‌های تجاری مرتبط با شغل خود در کشوری دیگر مانند ملاقات با مشتریان بزرگ تجارت خود یا بازدید از محیط های کاری، نیازی به دریافت مجوز کار نخواهید داشت. اما در صورتی که قصد انجام فعالیت‌های مدیریتی، فنی یا تولیدی دارید و یا اینکه برای مدتی بیش از ۶ ماه در کانادا اقامت خواهید داشت، باید برای مجوز کار اقدام کنید.

آیا میتوان از ویزای تجاری کانادا برای تعطیلات در کانادا استفاده نمود؟

اگر ویزای شما ویزای مولتی کاناداست و هنوز منقضی نشده است، می‌توانید از آن برای ورود به کانادا برای تجارت و گردشگری استفاده کنید. اگر ویزای یکبار ورود باشد، به ویزای جدید نیاز خواهید داشت.

آیا برای دریافت ویزای تجاری کانادا نیاز به معاینه پزشک داریم؟

بدون نیاز به معاینه پزشکی برای ویزای بیزینس کانادا. با این حال، اگر در حرفه‌ای کار می‌کنید که به امنیت بهداشت عمومی نیاز دارد، مانند بیمارستان، مدرسه ابتدایی یا متوسطه، خانه سالمندان، یا مرکز زندگی سالمندان، ضروری است.

نظر شما نصبت به این مقاله ؟

به نوشته ما امتیاز دهید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد رأی 1

تا حالا رأی نداده‌اید، اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می‌نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *