راهنمای خرید ملک در اروپا و کانادا | مدارک مورد نیاز + میزان سرمایه لازم خرید ملک

یکی دیگر از راه‌های اخذ اقامت دائم کشورهای حوزه شینگن و کانادا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشورهای می باشد، احتمالاً تا به امروز در مورد خرید ملک در کشور ترکیه و اخذ شهروندی کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه را شنیده باشید، ولی موضوع به همینجا ختم نمی‌شود و فراتر از این حرفاست. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک یکی از راه‌های پر طرفدار برای اخذ اقامت دائم می‌باشد که نیاز به داشتن مهارت زبان در آن نیست.

خرید ملک در خارج از ایران، سرمایه گذاری در اروپا از طریق خرید ملک

خرید ملک در خارج از ایران، سرمایه گذاری در اروپا از طریق خرید ملک

کشورهایی که با خرید ملک به شما اقامت می‌دهند

خرید ملک در هر کشور دارای شرایط و قوانین مخصوص آن کشور می باشد و با توجه به ملیت فرد متقاضی می تواند این قوانین فرق نماید، حداقل میزان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک حداقل 50.000 دلار می‌باشد که این مبلغ بسته به کشور و قوانین بسیار متفاوت است و باید مراقب باشیم که قبل از اقدام به سرمایه گذاری همه چیز را به خوبی بشناسیم و در دام افراد کلاهبردار و سودجو نیوفتیم.

در حال حاضر بهترین و جذاب‌ترین کشورها برای خرید ملک و سرمایه گذاری که به شما اقامت دائم می‌دهند کشورهای: ترکیه، اسپانیا، یونان، پرتغال، اوکراین فرانسه و غیره می‌باشند که می‌توانید با خیرد ملک و سرمایه گذاری در این کشورها بعد از گذشت چند سال اقدام به دریافت شهروندی این کشورها نمایید.

مدارک لازم برای خرید ملک در خارج از کشور

 1. سند فروش: در این سند مالک و اطلاعات مربوط به شهرداری آن ملک مشخص شده است .
 2. گواهی عدم اعتراض (NOC): این گواهی ممکن است برای برخی کشورها مورد نیاز نباشد.
 3. کپی نقشه ساختمانی: اطلاع از قانونی بودن ساخت و ساز الزامی است.
 4. نامه تملک: اطلاعات مربوط به فروشنده و خریدار در این نامه غید شده است و برای دریافت وام این نامه الزامی می‌باشد.
 5. نامه تخصیص: این نامه برای دریافت وام مسکن کاربردی می‌باشد، و از طرف سازمان مسکن صادر می‌شود و حاوی اطلاعات مالک و اطلاعات مربوط به ملک می‌باشد.
 6. قرارداد فروش: اطلاعات مربوط به مالک در این مدرک ذکر شده است، اطلاعاتی مانند تاریخ تملیک، شرایط و ضوابط و جزئیات پرداخت در این مدرک گنجانده می‌شود.
 7. رسیدهای پرداخت: دقت نمایید در هنگام خرید و یا فروش ملک در خارج از کشور ارائه این رسیدها به بانک الزامی می‌باشد.
 8. رسید مالیات بر دارایی: هر فردی که اقدام به خرید ملک می‌نماید و مالک آن ملک می‌شود باید مالیات خود را پرداخت نماید و برای بررسی وجود مالیات معقول ارائه این رسیدها الزامی می‌باشد.
 9. گواهی تحمیل: بررسی وجود پرداخت و یا عدم پرداخت معوقه‌ها به منظور دریافت وام مسکن؛ دقت نمایید ارائه این رسیدها الزامی می‌باشد.
 10. گواهی پایان کار: مانند تمامی ملک‌ها این گواهی نشان می‌دهد که این ملک به صورت اصولی ساخته شده است یا خیر؛ برای دریافت وام مسکن ارائه این گواهی الزامی است.
 11. گواهی سکونت: این گواهی توسط سازمان‌های مربوطه صادر می‌شود که تأیید می‌کنند که ساختمان قابل سکونت می‌باشد یا خیر.

کشورهایی که با خرید ملک به شما اقامت نمی دهند

کانادا

یکی از کشورهایی که نمی توان از طریق خرید ملک در آن صاحب اقامت دائم آن شویم کشور کانادا می‌باشد، شما صرفاً با خرید در کشور کانادا می‌توانید یک سرمایه گذاری سودآور را بدست آورید و چنانچه قصد مهاجرت به کانادا را دارید قبل از هر کاری مقاله راه‌های اخذ اقامت دائم کانادا را مطالعه نمایید.

آلمان

سرمیاه گذاری در بازار املاک در کشور آلمان شما را صاحب ویزا و اقامت دائم نمی نماید، دقت کنید که خرید ملک در آلمان تنها به منظور کسب سود و در آمد برای شماست و هیچ کمکی در روند پرونده ویزای شما و اخذ اقامت دائمی شما نمی‌نماید.

استرالیا

استرالیا هم جز دسته کشورهایی است که نمی‌توان از طریق خرید ملک در استرالیا به ویزای طلایی ( Golden Visa) دست پیدا کنید و فقط خرید ملک در کشور  استرالیا می‌تواند شما را به یک سرمایه گذاری سودآور برساند.

برای خرید ملک در کشور استرالیا باید حداقل 75.000 دلار استرالیا پول داشته باشید و البته به نرخ اعلامی هزینه نقل و انتقالات، مالیات و تأییدیه سازمان FRIB را نیز باید اضافه نمود.

هزینه خرید ملک در کشورهای مختلف

خرید ملک در اسپانیا

سرمایه گذاری و خرید ملک در اسپانیا هم برنامه ویزای طلایی (Golden Visa) را دارد و هم می‌توان از طریق راه و روش‌های ساده تر اقدام به اخذ ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا نمایید.کشور اسپانیا به نسبت سایر کشورهای حوزه شینگن گران‌تر است، اما شما با خرید ملک در اسپانیا می‌توانید از حق کاری، تحصیل، راه اندازی کسب و کار و آزادی رفت و آمد در حوزه شینگن بهره‌مند شوید.

حداقل هزینه لازم برای خرید ملک در کشور اسپانیا 500.000 یورو می‌باشد و باید به این نرخ هزینه حق تمبر به ارزش 10% و هزینه مالیات را به این 2 تا 15 درصد در نظر بگیرید، بعد از خرید ملک در اسپانیا به شما یک ویزای 2 ساله داده می‌شود که می‌توان آن را تمدید نمود و بعد از گذشت 5 سال می‌توانید اقامت دائم کشور اسپانیا را دریافت نمایید و بعد از گذشت 10 سال شما میتوانید اعلام درخواست شهروندی را به کشور اسپانیا دهید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری، خرید ملک در اروپا در سال 2024

مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری، خرید ملک در اروپا در سال 2024

خرید ملک در فرانسه

همانطور که قبلتر اعلام کردیم کشور فرانسه باخرید ملک به شما ویزای طلایی (Golden Visa) نمی دهد مگر اینکه خرید ملک را از طریق برنامه خودحمایتی یا راه اندازی کسب و کار انجام گیرد می‌توانید ویزای سرمایه گذاری دریافت نمایید.

حداقل هزینه برای خرید ملک در کشور فرانسه مبلغ 90.000 یورو می باشد که باید به این نرخ حدود 6 درصد بابت حق تمبر و حدوده 0.8 تا 4 درصد را به عنوان اسناد رسمی در نظر گرفت.

پس از آنکه خرید ملک در کشور فرانسه از طریق روش خودحمایتی و یا ویزای کسب و کار دریافت ویزای 1 ساله خود را دریافت نمایید می‌توانید این ویزا را هر سال به مدت 5 سال تمدید نمایید و بعد از گذشت 5 سال شما میتوانید اقامت دائم کشور فرانسه را از طریق خرید ملک با روش خودحمایتی و یا ویزای کسب و کار دریافت نمایید، دریافت حق شهروندی کشور فرانسه بعد از گذشت مدت 10 سال انجام می‌گیرد.

مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری، خرید ملک در اروپا در سال 2024

مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری، خرید ملک در اروپا در سال 2024

خرید ملک در یونان

گرفتن اقامت کشور یونان از طریق خرید ملک یکی از آسان ترین روش ها برای دریافت اقامت دائم حوزه شینگن می‌باشد، شما با خرید ملک در یونان می‌توانید ویزای طلایی یونان (Golden Visa) دریافت نمایید و به آسانی به هرجایی از حوزه شنگن رفت و آمد نمایید، حداقل هزینه لازم برای خرید ملک در کشور یونان مبلغ 250.000 یورو می باشد وباید به این نرخ 2 درصد هزینه اسناد رسمی و مبلغ 3 درصد بابت نقل و انتقالات مورد نیاز برای سند را اضافه کنید.

همانطور که می‌دانید می‌توانید با خرید ملک در یونان برای خود و خانواده خود اقامت دائم کشور یونان را دریافت نمایید، در زمان اخذ ویزای به شما یک ویزای 5 ساله قابل تمدید داده می‌شود و شما می‌توانید پس از گذشت 5 سال اقدام به دریافت اقامت دائم کشور یونان نمایید و برای گرفتن حق شهروندی باید مدت 7 سال از ویزای شما گذشته باشد.

خرید ملک در پرتغال

یکی از گزینه‌های مناسب خرید ملک در خارج از کشور کشور پرتغال می‌باشد که امروزه برای خرید ملک بسیار جذاب و آسان است،برای دریافت ویزای طلایی پرتغال (Golden Visa) در کشور پرتغال می‌توانید به 3 طریق اقدام به خرید ملک نمایید، خرید ملک در مناطق کم جمعیت پرتغال، خرید ملک در مناطق که املاک قدیمی و نیاز به باز سازی دارند و نوع سوم می‌توان به خرید ملک در آپارتمان‌های نوساز می‌باشد.

هزینه لازم برای خرید ملک در کشور پرتغال برای مناطق کم جمعیت حداقل 280.000 یورو برای خرید خانه‌های قدیمی و نیاز به بازسازی حداقل 350.000 یورو و خرید ملک در کشور پرتغال در آپارتمان‌های نوساز حداقل از 500.000 یورو براورد می‌شود که به این نرخ باید حدوده 2 تا 10 درصد هزینه نقل و انتقالات مورد نیاز سند را اضافه نمود.

از خوبی‌های دریافت ویزای کشور پرتغال دسترسی به تحصیلات رایگان، داشتن حق کار، امکان همراه شدن خانواده و همچنین داشتن یک پاسپورت قوی برای سفر بدون ویزا می‌باشد، نوع ویزایی که بعد از خرید ملک در پرتغال دریافت می‌نمایید 2 ساله قابل تمدید است و بعد از گذشت 5 سال می‌توانید اقدام به اخذ شهروندی و اخذ اقامت دائم کشور پرتغال نمایید.

مهاجرت به اروپا از طریق خرید ملک، خرید خانه در پرتغال در سال 2024

مهاجرت به اروپا از طریق خرید ملک، خرید خانه در پرتغال در سال 2024

شرایط لازم برای دریافت ویزای طلایی اسپانیا در سال 2024

برخلاف سایر روش‌های مهاجرتی که شرایط سخت و دشواری دارند شرایط کلی برای دریافت ویزای طلایی اسپانیا (Golden Visa) دشوار و سخت نیست، متقاضیان دریافت گلدن ویزای اسپانیا در سال 2024 باید یکی از روش‌های زیر را برای سرمایه گذاری در کشور اسپانیا انتخاب نمایند :

معرفی انواع ویزای طلایی اسپانیا 

همانطور که در ابتدای این مقاله شاهد آن بودیم راه‌های مختلفی وجود دارد تا یک فرد بتواند از طریق سرمایه گذاری ویزای طلایی اسپانیا را دریافت نماید و از آن طریق بتواند اقامت طلایی اسپانیا و اروپا را بدست آورد، از این رو فرد متقلاضی با هر روشی که اقدام نماید ویزای مخصوص آن را دریافت می‌نماید در جدول زیر نوع سرمایه گذاری برای دریافت ویزای طلایی و نوع ویزایی که از آن روش برای شما صادر می‌شود را آورده‌ایم پس همراه ما باشید:

روش سرمایه گذاری در کشور اسپانیا

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در اسپانیا

نوع ویزای ارائه شده به متقاضی

خرید خانه و سرمایه گذاری در املاک

500.000 یورو

ویزای RIV اقامت از طریق کسب املاک و مستقلات

خرید اوراق قرضه دولتی در اسپانیا

2.000.000 یورو

ویزای RIC اقامت برای سرمایه گذاری

سپرده گذاری در بانک دولتی یا خرید سهام یک شرکت

1.000.000 یورو

ویزای RIC اقامت برای سرمایه گذاری

روش سرمایه گذاری در کشور اسپانیا

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در اسپانیا

نوع ویزای ارائه شده به متقاضی

خرید خانه و سرمایه گذاری در املاک

500.000 یورو

ویزای RIV اقامت از طریق کسب املاک و مستقلات

خرید اوراق قرضه دولتی در اسپانیا

2.000.000 یورو

ویزای RIC اقامت برای سرمایه گذاری

سپرده گذاری در بانک دولتی یا خرید سهام یک شرکت

1.000.000 یورو

ویزای RIC اقامت برای سرمایه گذاری

دریافت اقامت دائم اروپا از طریق خرید ملک

شرایط دریافت اقامت دائم اروپا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در بخش املاک و مستقلات در اتحادیه اروپا می‌تواند منجر به دریافت ویزای طلایی یا گلدن ویزا برای شما و خانواده شما شود، هنگام دریافت گلدن ویزا این را به خاطر داشته باشید که برخی از کشورهای اتحادیه اروپا به شما اقامت دائم اروپا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در املاک اعطا می‌شود.

وقتی در کشور پرتغال خانه‌ای خریداری می‌کنید و در بخش املاک سرمایه گذاری می‌نمایید کشور پرتغال پس از 5 سال به شما پاسپورت و اقامت دائم این کشور را اعطا می‌نماید، در کشور یونان نیز این مدت 5 ساله می‌باشد و شما بعد از گذشت 5 سال صاحب پاسپورت یونانی و دارنده اقامت دائم یونان خواهید شد، پروسه دریافت پاسپورت اسپانیا در هنگام خرید ملک کمی طولانی‌تر است و برای اینکه بتوانید شهروندی اسپانیا را دریافت نمایید باید 10 سال از زمان خرید ملک شما در این کشور گذشته باشد.

سه کشور اسپانیا و پرتغال و یونان روش اقامت طلایی یا اخذ اقامت اروپا با خرید ملک  دارند. البته علاوه بر این سه کشور، خرید ملک در قبرس جنوبی نیز یکی دیگر از روش‌های دریافت اقامت اروپا از طریق خرید ملک است. با سرمایه گذاری در بخشی از کشورهای اروپایی مانند قبرس جنوبی، امکان اخذ وام بین 50 تا 70 درصد قیمت ملک را نیز خواهید داشت.

خرید ملک در ترکیه و اتحادیه اروپا، دریافت ویزای طلایی یا گلدن ویزا اروپا

خرید ملک در ترکیه و اتحادیه اروپا، دریافت ویزای طلایی یا گلدن ویزا اروپا

شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم اروپا از طریق خرید ملک

برنامه طلایی اروپا یا گلدن ویزای اروپا که از سال 2012 آغاز شد این امکان را برای افراد غیر اروپایی فراهم آورد تا با سرمایه گذاری در بخش املاک و مستقلات بتوانند صاحب پاسپورت اروپایی شوند، برنامه ویزای طلایی در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا شروع به کار کرد، یکی از این کشورها پرتغال است که شما می‌توانید با خرید ملک در پرتغال صاحب اقامت 5 ساله پرتغال شوید، از مزیت‌های این روش این است که شما کافیست در هر سال تنها 7 روز را در این کشور اقامت داشته باشید تا صاحب اقامت دائم کشور پرتغال شوید.

خرید ملک در پرتغال و برنامه گلدن ویزای پرتغال در 3 روش قابل انجام می‌باشد:

 1. خرید خانه 280.000 یورویی
 2. خرید خانه 350.000 یورویی
 3. خرید خانه 500.000 یورویی

در بخش خرید خانه 280.000 یورویی شما می‌توانید در بخش‌های کم جمعیت و کم تراکم پرتغال مانند شمال لیسبون و برخی دیگر از جزایر اروپایی خانه یا ملکی به ارزش 280.000 یورو خرید نمایید که این خانه‌ها معمولا شامل خانه‌های قدیمی که نیاز به بازسازی دارند می‌شود و یا می‌توان از هتل‌های در حال احداث این خانه را خریداری نمایید.

در سرمایه گذاری 350.000 یورویی امکان خرید املاکی که نیاز به نوسازی دارد در شهرهای پرجمعیت تر مانند پرتو نیز وجود دارد. این پروژه‌ها می‌بایست توسط sef مورد تأیید قرار گرفته و موارد قانونی به جهت حصول اطمینان بابت انجام درست پروژه بررسی شود.همچنین در سرمایه گذاری 350.000 یورو علاوه بر اینکه سالی دو تا سه درصد سود دریافت می‌کنید می‌توانید موفق به اخذ اقامت این کشور نیز بشوید

خرید خانه به ارزش 500.000 یورو بر خلاف دو روش قبلی برای شما محدودیتی از نظر بافت ساختمان قرار نمی‌دهد و شما می‌توانید در هر نقطه از پرتغال چند خانه به ارزش کلی 500.000 یورو را خریداری کنید، 

یکی از مزایای گلدن ویزای اروپا این است که شما می‌توانید آزادانه در کشور پرتغال و یا اتحادیه اروپا تردد داشته باشید، امکان تحصیل و کار در کشور پرتغال با حداقل حضور 7 روزه شما در هر سال برایتان فراهم می‌شود، از جمله مزایای دیگر خرید ملک در پرتغال این است که شما می‌توانید برای پدر و مادرتان نیز اقامت دائم را دریافت نمایید و همچنین می‌توانید برای خواهر و برادران زیر 18 سال که وابسته به خانواده هستند نیز این اقامت دائم را دریافت نمایید.

مزایا خرید ملک در خارج از کشور
 1. دریافت اقمت دائم برای خود و خانواده خود، برای فرزندان زیر 18 سال و در برخی موارد تا زیر سن 27 سال
 2. سرمایه گذاری امن و معتبر در کشورهای اروپایی
 3. امکان دسترسی و استفاده از تمامی خدمات شهروندی در کشور مورد نظر
 4. امکان دریافت پاسپورت دوم برای خود و خانواده خود
 5. دریافت اجازه کار از همان ابتدا مانند یک شهروند عادی
 6. دریافت اجازه تحصیل در کلیه مدارس و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی

جدول مقایسه خرید ملک در کشورهای مختلف

نام کشور

حداقل سرمایه برای خرید ملک

مزایا

اعتبار ویزا 

یونان

250.000 یورو

دریافت اقامت دائم یونان

سفر به 27 کشور اتحادیه اروپا شینگن

پرتغال

280.000 یورو

دریافت اقامت دائم پرتغال

سفر به 27 کشور اتحادیه اروپا شینگن

ترکیه

400.000 دلار آمریکا

دریافت تابعیت کشور ترکیه

سفر به 111 کشور دنیا بدون دریافت ویزا

اسپانیا

500.000 یورو

دریافت اقامت دائم اسپانیا

سفر به 27 کشور اتحادیه اروپا شینگن

مالتا

700.000 یورو

اعطاء شهروندی کشور مالتا

سفر به 186 کشور دنیا بدون دریافت ویزا

دومنیکا

200.000 دلار آمریکا

دریافت تابعیت کشور دومنیکا

سفر به 144 کشور دنیا بدون ویزا

آنتیگوا و باربودا

200.000 دلار آمریکا

اعطاء شهروندی کشور آنتیگوا و باربودا

سفر به 150 کشور دنیا بدون ویزا

سنت کیس

200.000 دلار آمریکا

اعطاء شهروندی کشور سنت کیس

سفر به 156 کشور دنیا بدون ویزا

قبرس جنوبی

300.000 یورو 

دریافت اقامت دائم قبرس جنوبی

سفر به اتحادیه اروپا

گراندا

220.000 دلار آمریکا

دریافت تابعیت گراندا

سفر به 145 کشور دنیا بدون ویزا

سنت لوسیا

200.000 دلار آمریکا

اعطاء شهروندی کشور سنت لویسا

سفر به 146 کشور دنیا بدون ویزا

امارات متحده عربی

200.000 درهم

اعطاء اقامت موقت

سفر به 174 کشور دنیا بدون ویزا

آمریکا

900.000 دلار

-----

سفر به 187 کشور دنیا بدون ویزا

بهترین کشورهای آسیایی برای خرید خانه

امارات متحده عربی

کشور امارات به دلیل نزدیکی به ایران و توسعه بالا از نظر اقتصادی و تجاری با بازارهای بین المللی یکی از بهترین اینخاب‌ها برای خرید ملک می‌باشد، باید این را به خاطر بسپارید که نمی‌توانید در هر مکانی که دلتان بخواهد اقدام به خرید ملک نمایید و شرایط ویزا فقط برای صادر می‌شود که خانه آماده را بخرند و نه اقدام به خرید زمین یا خانه نوساز نمایند.

هزینه خرید ملک در کشور امارات حداقل از 1.000.000 درهم شروع می شود و هزینه ثبت و روال اداری آن بین 4 تا 8 درصد ارزش ملک هزینه بر دوش شما می‌گذارد. کسانی که اقدام به خرید خانه در امارات می‌نمایند یک ویزای 3 ساله به آنها تعلق می گیرد و این را باید بدانید که نمی‌توانید با خرید ملک شهروندی کشور امارات را دریافت نمایید.

مهاجرت به اروپا از طریق خرید ملک، خرید خانه در امارات در سال 2024

مهاجرت به اروپا از طریق خرید ملک، خرید خانه در امارات در سال 2024

قطر

کشور قطر یکی دیگر از کشورهای درحال توسعه در خاورمیانه می‌باشد که می‌توانید با خرید خانه در قطر از مزایای تحصیل و کار برای خود و خانواده خود بهره‌مند شوید، کشور قطر برای خرید ملک دو برنامه با هزینه‌های مختلف  دارد:

 1. نوع اول خرید ملک در قطر یا سرمایه گذاری حداقل 730.000 ریال قطر می‌باشد که از طریق آن به شما یک اقامت قابل تمدید تعلق می‌گیرد.
 2. نوع دوم خرید ملک در کشور قطر یا سرمایه گذاری حداقل 3.650.000 ریال قطری می‌باشد، در این نوع سرمایه گذاری در کشور قطر شما از بدو ورود به این کشور اقامت دائم خود را کسب می‌نمایید و دیگر نیاز به تمدید ندارید.
ترکیه

یکی از موضوعات که خرید ملک در ترکیه را برای ایرانیاین جذاب نموده است هزینه پایین قیمت خانه در ترکیه می‌باشد، دقت نمایید که با هزینه حداقل 200.000 تا 25.0.000 لیر اقدام به خرید ملک در کشور ترکیه نمایید و اقامت موقت خود را از ترکیه دریافت نمایید.

اگر به دنبال تابعیت مستقیم کشور ترکیه هستید با صرفه هزینه بیشتر تا سقف 400 هزار دلار می‌توانید به سرعت اقامت ترکیه و تابعیت آن را دریافت نمایید، دقت نمایید که برای درخواست تابعیت کشور ترکیه می‌بایست ملک را 3 سال به نام خود حفظ نمایید، افرادی که به دنبال دریافت تابعیت ترکیه هستند می‌توانند حداکثر ظرف مدت 60 روز تابعیت و پاسپورت ترکیه‌ای خود را دریافت نمایند.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری، خرید ملک در اروپا در سال2024

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری، خرید ملک در اروپا در سال2024

نکات مهم قبل از خرید خانه در خارج ایران

 1. هدف خود را از خرید خانه در خارج از ایران مخص نمایید، قصد شم از خرید سرمایه گذاری است یا میخواهید به کار خرید و فروش خانه روی بیاورید، خانه را برای مسافرتی نیاز دارید و یا می‌خواهید آن را اجاره دهید، با این سوالات می‌توانید بهترین کشور را برای خرید ملک انتخاب نمایید.
 2. حتما اطلاعات دقیقی در مورد متراژ ملک، امتیازات، سوابق مالیاتی، سیستم‌های تهویه و سیستم برق کشی، لوله کشی و دسترسی آن به محله و خیابان کسب نمایید و برای اینکار بهتر است از یک مشاوره و آدم متخصص در این زمینه مشاوره بگیرید.
 3. در مورد نحوه نقل و انتقالات، حق تمبر، مالیات‌ها و هزینه اسناد رسمی حتماً با یک وکیل بومی یا یک منخصص مشاوره نمایید.
 4. در آخر اگر به دنبال دریافت اقامت دائم آن کشور هستید حتما در مورد وضعیت مهاجرت و اقامت همسر و فرزندانتان، نوع اقامت آنها و حق و حقوق آنها سوالات لازم را از مشاور و یا یک وکیل بومی بپرسید.

مزایای خرید ملک در اروپا

 1. افراد می‌توانند به راحتی اقامت دائم کشور مقصد را دریافت نمایند و بدون محدودیت در اتحادیه اروپا تردد داشته باشند.
 2. فرد متقاضی می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال اقامت دائم دریافت نماید.
 3. قیمت خانه در اروپا همیشه سیر صعودی داشته و اگر متقاضی با وکیل مجرب مشاوره بگیرد بدون‌شک با خرید ملک در اروپا هم صاحب اقامت دائم آن کشور می‌شود و هم سود خوبی از خرید ملک می‌تواند بدست آورد.
 4. می‌توانید خانه که خریداری نموده‌اید برای مدت کوتاه به دانشجویان و یا توریست‌ها اجاره دهید و از این راه نیز صاحب کسب درآمد شوید.
سوالات متداول در زمینه خرید ملک ر اروپا

بله – از طریق ویزای طلایی یا Golden Visa که از سال 2012 اجرا شد فرد متقاضی میتواند با خرید ملک در کشور پرتغال، اسپانیا، یونان و قبرس صاحب اقامت دائم این کشورها شود و آزادانه به اتحادیه اروپا تردد نماید.

نکاتی مانند ریسک مصادره اموال، نرخ بیکاری در آن کشور، میزان تولید ماخالص کشور، اعتبار و ارزش پاسپورت آن کشور از نکاتی است که باید مدنظر قرارگیرد.

برای آنکه بتوانید در اتحادیه اروپا سرمایه گذاری نمایید باید حداقل 250.000 یورو سرمایه داشته باشید.

داشتن یک خانه دوم در اروپا، سفر بدون ویزا به کشورهای منطقه شنگن، افتتاح حساب در بانک‌های معتبر اروپایی، تحصیل در دانشگاه‌های برتر اروپایی، دسترسی به خدمات درمانی در بهترین کلینیک‌ها، چشم‌انداز اخذ شهروندی اتحادیه اروپا.

شما با خریداری حداکثر دو ملک به ارزش 300 هزار یورو می‌توانید اقامت قبرس را دریافت نمایید. برنامه اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک شرایط دیگری دارد که در این مطلب ذکر شده است.

حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در کشور اسپانیا در حال حاضر مبلغ 500.000 یورو است که می‌توانید به راحتی صاحب گلدن ویزای اسپانیا شوید.

حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در کشور یونان در حال حاضر مبلغ 250.000 یورو است که می‌توانید به راحتی صاحب گلدن ویزای یونان شوید.

دریافت گلدن ویزا در اتحایده اروپا در حال حاضر در چهار کشور پرتغال، اسپانیا، یونان و ایتالیا فراهم است و شما با خرید ملک در این کشورها و سرمیاه گذاری در بخش املاک صاحب ویزای طلایی یا گلدن ویزا اروپا می‌شوید.