دسته‌بندی نشده, وبلاگ, ویزا

فرم آنلاین DS-160

راهنمای پر کردن فرم ویزای DS-160 کشور آمریکا در سال 2024، رزرو وقت مصاحبه ویزا غیر مهاجرتی
1
(1)

راهنمای فرم آنلاین DS-160 آمریکا برای ویزای غیر مهاجرتی

فرم ویزای DS_160 چیست؟

اولین راه برای دریافت ویزای غیر مهاجرتی کشور آمریکا پر کردن آنلاین فرم دی اس 160 می باشد که بایدپس از تکمیل آنرا آپلود کنید، این فرم برای انواع ویزاهای غیر مهاجرتی کشور آمریکا مانند ویزای توریستی و یا ویزای تحصیلی و برخی از ویزاهای سرمایه گذاری باید پر شود، ما در این مقاله به بررسی اطلاعت موجود در فرم آنلاین ds-160 امریکا می پردازیم و در صورتی که نیاز به دریافت وقت مشاوره و یا رزرو وقت سفارت دارید کافیست فرم را پر نمایید و برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل فرمایند.

نکات مهم در زمان پر کردن فرم DS-160

 1. صحت و دقت اطلاعات: مطمئن شوید که تمام اطلاعات شخصی، تحصیلی، شغلی، خانوادگی و مسافرتی را به دقت و با صحت کامل وارد می‌کنید. هرگونه اشتباه یا ناقص ممکن است منجر به رد درخواست شود.

 2. هماهنگی با مدارک: اطمینان حاصل کنید که اطلاعاتی که در فرم وارد می‌کنید با مدارک و اسناد مرتبط هماهنگی دارد. برای مثال، تاریخ تولد، نام خانوادگی و دیگر اطلاعات باید با پاسپورت و سایر مدارک شما تطابق داشته باشد.

 3. استفاده از زبان رسمی: فرم DS-160 باید به زبان انگلیسی پر شود. از زبان رسمی و صحیح استفاده کنید و از عبارات و اصطلاحات غیررسمی یا محاوره‌ای پرهیز کنید.

 4. توضیح هدف سفر: به طور دقیق و شفاف دلیل سفر خود را در بخش مربوطه توضیح دهید. مشخص کنید که آیا سفر شما توریستی، تحصیلی، کاری و یا به هر دیگر منظوری است.

 5. عکس پروفایل: برای فرم DS-160 باید یک عکس پروفایل به طور آنلاین آپلود کنید. حواستان باشد که عکس شما با الزامات مشخص شده در دستورالعمل‌ها (مانند سایز، پشت زمینه و لبخند) هماهنگ باشد.

 6. ذخیره و چاپ فرم: پس از پر کردن فرم DS-160، آن را ذخیره کنید و برای مراجعه به سفارت یا کنسولگری آمریکا، نسخه چاپ شده آن را همراه داشته باشید.

 7. زمانبندی و مهلت: به مهلت‌ها و زمانبندی مربوط به ارسال فرم DS-160 توجه کنید. معمولاً بعد از پر کردن فرم، باید سریعاً به سفارت یا کنسولگری آمریکا مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه کنید.

 8. استفاده از منابع معتبر: برای دریافت اطلاعات دقیق و به‌روز درباره پر کردن فرم DS-160، به منابع رسمی و معتبر از جمله وبسایت سفارت یا کنسولگری آمریکا مراجعه کند.

برخی از ویزاهایی که باید با فرم DS-160 آن را درخواست داد

فرم DS-160 برای درخواست ویزاهای غیرمهاجرانه (Nonimmigrant Visas) در کشور آمریکا استفاده می‌شود. ویزاهای غیرمهاجرانه شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. ویزاهای توریستی (B1/B2): برای سفرهای تفریحی، تجاری، درمانی یا بازدید از خانواده در آمریکا استفاده می‌شود.

 2. ویزاهای دانشجویی (F/M): برای افرادی که قصد تحصیل در موسسات آموزش عالی یا مدارس آموزش زبان در آمریکا را دارند، استفاده می‌شود.

 3. ویزاهای کاری (H/L/O/P/Q/R): برای افرادی که قصد اشتغال، کار تخصصی، فعالیت هنری، تبادل فرهنگی یا کار در حوزه های خاصی مانند ریاضیات، علوم، تحقیقات و غیره در آمریکا را دارند، استفاده می‌شود.

 4. ویزای تجارت و سرمایه‌گذاری (E): برای افرادی که قصد ورود به آمریکا برای سرمایه‌گذاری، تجارت یا تجارت کارمندی در صورتی که کشور مبدأ و مقصد تجاری توافقنامه‌ای با آمریکا داشته باشد، استفاده می‌شود.

 5. ویزاهای خانوادگی (K): برای خواهران و برادران، نیازمندان و دیگر اقوام خانواده افرادی که قصد اقامت دائم در آمریکا دارند، استفاده می‌شود.

 6. ویزاهای خدمت‌کار (A/G): برای اعضای سفارتخانه‌ها، سفارتخانه‌های دیپلماتیک، سازمان‌های بین‌المللی و خدمتکاران خارجی مربوط به آنها استفاده می‌شود.

 7. ویزاهای ویژه (S): برای افرادی که به عنوان شاهد در پرونده‌های جرمی، تهدید یا خطر جدی به آمریکا دعوت شده‌اند، استفاده می‌شود.

به علاوه، ویزاهای مهاجرانه (Immigrant Visas)، اعم از ویزاهای مهاجرت خانوادگی، کاری، تجاری و غیره، از فرم DS-260 استفاده می‌کنند که برای اقامت دائم در آمریکا استفاده می‌شود.

قسمت های مختلف فرم آنلاین DS-160 

یکی از مهم‌ترین فرم‌هایی که برای دریافت ویزای آمریکا نیاز دارید همین فرم DS-160 است که برای اکثر ویزاهای غیر مهاجرتی استفاده می‌شود، ما برای آشنایی بیشتر شما با این فرم بخش های مختلف را مورد بررسی قرار می‌دهیم پس همراه ما تا انتهای این بخش بمانید:

بخش اول ) اطلاعات شخصی:

در این قسمت اطلاعات شخصی شما از نام و نام خانوادگی تا تاریخ تولد، شماره پاسپورت، ملیت، وضعیت تأهل و غیره از شما پرسیده میشود و باید در این فرم به صورت آنلاین پر نمایید. 

بخش دوم ) اطلاعات سفر

در این بخش، برنامه‌های سفر خود را توضیح می‌دهید، از جمله هدف از سفر به ایالات متحده، تاریخ ورود و خروج و آدرس مکانی که در ایالات متحده اقامت خواهید داشت. اگر برنامه خاصی ندارید، می‌توانید تاریخ‌های تخمینی را وارد کنید.

بخش سوم ) اطلاعات همراهان سفر

در این بخش می‌توانید مشخصات هر کسی که با شما سفر می‌کند، را وارد کنید. همراهان ممکن است شامل خانواده، دوستان یا اعضای یک گروه تور سازمان ‌یافته باشد. نیاز به ثبت اطلاعات همکاران کاری را که با شما سفر می‌کنند، نیست. البته همه این افراد باید فرم DS-160 خود را نیز تکمیل کنند.

بخش چهارم ) اطلاعات سفر قبلی به کشور امریکا

در مرحله بعد، از شما پرسیده می‌شود که آیا قبلاً به آمریکا سفر کرده‌اید یا خیر. در صورت سفر باید تاریخ و جزئیات را ارائه دهید. همچنین باید مشخص کنید که آیا تا به حال از دریافت ویزای آمریکا ریجکت شده‌اید یا اینکه آیا تا به حال درخواست مهاجرت را به خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا (USCIS) ارسال کرده اید.

بخش پنجم ) آدرس و شماره تماس

در این قسمت باید آدرس، شماره تلفن و آدرس ایمیل فعلی خود را وارد کنید. در صورت تمایل می‌توانید یک آدرس پستی جایگزین وارد کنید. همچنین باید تمام اکانت‌های رسانه‌های اجتماعی که در طول 5 سال گذشته در آن‌ها فعالیت کرده اید را فهرست کنید. نیازی به ارائه گذرواژه ندارید، اما باید تمام «دسته‌ها» یا شناسه‌‌های کاربری که در سایت‌‌هایی مانند توییتر و فیس ‌بوک استفاده کرده‌اید را فهرست کنید. این قسمت اخیراً به فرم DS-160 اضافه شده است تا مقامات USCIS فعالیت شما در رسانه‌های اجتماعی را بررسی کنند.

بخش ششم ) اطلاعات پاسپورت

در این صفحه اطلاعات پاسپورت از شما خواسته می‌شود. ممکن است از شما یک “شماره دفترچه پاسپورت” خواسته شود که گاهی اوقات “شماره کنترل موجودی” نیز نامیده می‌شود. همه پاسپورت ها این شماره را ندارند، بنابراین اگر کشور شما از آن ‌ها استفاده نمی‌کند، کافی است گزینه «کاربردی ندارد» را علامت بزنید. همچنین از شما سوال می‌شود که آیا تا به حال پاسپورت خود را گم کرده اید یا دزدیده شده، که در صورت مفقودی یا سرقت باید جزئیات بیشتری را ارائه دهید.

بخش هفتم ) اطلاعات تماس در آمریکا

در این قسمت، باید مشخصات فردی که شما را در آمریکا می شناسد و می‌تواند هویت شما را تأیید کند، ثبت کنید. اگر کسی را در آمریکا نمی‌شناسید، نگران نباشید، می‌توانید نام هر کسب ‌و کار یا سازمانی را که قصد دارید در طول سفر خود از آن بازدید کنید، ارسال کنید.

بخش هشتم ) اطلاعات خانواده درجه 1

در این قسمت اطلاعات اولیه در مورد پدر و مادر خود را ارائه خواهید داد. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که اطلاعات شخصی در مورد هر یک از اعضای خانواده خود را که در حال حاضر در آمریکا اقامت دارند را ارائه دهید. اگر متاهل هستید، از شما نام، تاریخ تولد، ملیت و آدرس خانه همسرتان خواسته می شود.

بخش نهم ) سابقه کار و تحصیلات

در این بخش شما باید آخرین مدرک تحصیلی خود را وارد نماییدو سابقه کاری 5 سال آخر خود را به صورت کامل در این بخش باید پر نمایید، چنانچه دارای مهارتی خاص هستید حتما در این بخش اضافه نمایید .

بخش دهم ) سوالات امنیتی

در داخل فرم آنلاین ds-160 از شما 25 سوال امنیتی پرسیده می‌شود که باید آن را با بله - خیر پاسخ دهید، دقت کنید که در دادن پاسخ های اشتباهی صورت نگیرد.

بخش یازدهم ) عکس

در این قسمت باید عکسی از خود را آپلود کنید که مطابق با دستورالعمل های وزارت امور خارجه ایالات متحده گرفته شده باشد. هنگامی که عکس را آپلود کردید، باید اندازه را تنظیم کنید و تصویر را برش دهید. عکسی که هنگام ثبت DS-160 خود ارسال می کنید، جایگزین عکس پاسپورتی مورد نیاز برای بسیاری از درخواست های ویزا نیست. ارائه یک عکس چاپ شده برای مصاحبه ویزای الزامی است

بخش دوازدهم ) تأیید و امضاء و ارسال

تکمیل فرم تقریبا تمام شد! اکنون از شما خواسته می‌شود که کل فرم را بررسی کنید. این آخرین فرصت برای بررسی دقیق پاسخ‌ ها است. سپس از شما خواسته می‌شود که مکان مورد نظر خود را تأیید کنید تا درخواست شما به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده ارسال شود. در نهایت از شما خواسته می‌شود تا برخی از شرایط و ضوابط را بخوانید و سپس فرم را ارسال کنید. پس از ارسال فرم، روی “بعدی” کلیک کنید تا به صفحه تایید رسمی خود دسترسی پیدا کنید. سپس صفحه تاییدیه را پرینت کرده و در زمان مصاحبه به مقامات کنسولی ارائه دهید.

مراحل تکمیل فرم آنلاین ds-160 

متقاضیان برای تکمیل فرم ds-160 برای اخذ ویزای ورود به آمریکا باید مراحل زیر را طی کنند:

 1. برای پر کردن فرم دی اس 160 با انتخاب محل درخواست ویزای خود شروع کنید. اگر مجبور به سفر غیرمنتظره در زمانی هستید که درخواست شما در حال بررسی است، می‌توانید مصاحبه خود را در هر سفارت یا کنسولگری، برنامه ریزی کنید، حتی اگر در مکانی غیر از جایی باشد که در آن اقامت دارید.
 2. در صفحه بعد Application ID خود را خواهید دید. همچنین از شما خواسته می‌شود که به یک سوال امنیتی پاسخ دهید. این‌ها را یادداشت و در جای امن نگهداری کنید.
 3. شناسه برنامه خود را در گوشه سمت راست بالای هر صفحه DS-160 پیدا کنید. اگر شناسه برنامه خود را فراموش کردید، می‌توانید آن را به صورت آنلاین با استفاده از سؤال امنیتی خود بازیابی کنید.
 4. به یاد داشته باشید که فرم ds 160 سفارت آمریکا pdf فقط به مدت 30 روز در دسترس خواهد بود. اگر به زمان بیشتری نیاز دارید، می‌توانید DS-160 خود را در رایانه خود دانلود کرده و بعداً دوباره آن را آپلود کنید.
سوالات متداول در زمینه پر کردن فرم ویزای DS-160 کشور آمریکا
هزینه تکمیل فرم DS-160 چند دلار است؟

اگر خودتان بتوانید فرم ویزای دی اس 160 را پر کنید هیچ هزینه ای ندارد و هزینه با ویزای درخواستی محاسبه می‌شود، ولی اگر از دفاتر مهاجرتی برای پر کردن و ارسال فرم کمک بگیرید برای اینکار هزینه‌ای باید پرداخت نمایید.

چه کسانی نیاز است برای دریافت ویزای کشور آمریکا فرم DS-160 را پر نمایند؟

همانطور که در این مقاله مشاهده کردیم این فرم برای ویزاهای غیرمهاجرتی مانند ویزای تحصیلی کشور آمریکا، ویزای تجاری، ویزای توریستی، ویزای کار و برخی از ویزاهای بشر دوستانه باید پر شود.

چه مدت نیاز است تا فرم ویزای Ds-160 را پر کنیم؟

این فرم برای هر متقاضی زمان متفاوتی نیاز دارد ولی به طور میانگین مدت زمان لازم برای پرکردن فرم آنلاین ویزای DS-160 حدوداً 60 دقیقه می‌باشد.

آیا برای تمدید ویزا نیاز است که فرم دی اس 160 را مجدد پر نماییم؟

بله، بدون توجه به اینکه برای ویزای جدید یا تمدید ویزای فعلی خود درخواست می کنید، باید فرم DS-160 را تکمیل کنید.

از کجا میتوان فرم DS-160 را پیدا کرد؟

برای دریافت فرم آنلاین DS-160 بر روی لینک کلیک نمایید.

برای پاسخ به سوالات داخل فرم Ds-160 میتوان به زبان فارسی اینکار را انجام داد؟

خیر. تمامی پاسخ‌ها باید به زبان انگلیسی و تنها با حروف انگلیسی باشند. تنها قسمتی که می‌توانید از زبان مادری خود استفاده نمایید در جایی از فرم است که از شما خواسته شده نام کامل خود را به زبان مادری‌تان بنویسید. تمامی متقاضیانی که فرم DS-160 آنها به زبانی غیر از انگلیسی پر شده باشد، درخواست‌شان مطرود بوده و مجبور به انجام دوباره تکمیل فرم خواهند بود. زمانیکه فرم را پر می‌کنید امکاناتی برای ترجمه در اختیارتان قرار دارد که در صورت تمایل می‌توانید از آنها استفاده کنید.

در صورت بروز مشکل در دسترسی به فرم باید چکار کنم؟

 برای دسترسی به این فرم از Internet Explore یا Firefox استفاده نمایید.

فرم ds-160 را چگونه باید امضاء کنم؟

در بخش انتهایی فرم دکمه‌ای به نام Sign Application وجود دارد که شما فرم خود را به صورت الکترونیکی امضاء می‌کنید. هرگونه عدم درک سوال و دادن پاسخ اشتباه می‌تواند عواقب و جریمه‌هایی را به همراه داشته باشد و سبب رد درخواست شما توسط سفارت آمریکا شود. اگرچه تا روز مصاحبه و در سفارت حضور فیزیکی نخواهید داشت، اثر انگشت تان بر روی فرم DS-160 نشانه صحت پاسخگویی به سوالات است.

نظر شما نصبت به این مقاله ؟

به نوشته ما امتیاز دهید

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد رأی 1

تا حالا رأی نداده‌اید، اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می‌نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *