اقامت اروپا, وبلاگ, ویزا

ویزای طلایی پرتغال

مهاجرت به کشور پرتغال و اخذ اقامت دائم پرتغال با خرید خانه و دریافت ویزای طلایی در سال 2024،Golden Visa پرتغال
0
(0)

اقامت دائم پرتغال از طریق ویزای طلایی | شراط + مدارک + هزینه اخذ Golden Visa

یکی از راحتترین روش هایی که میتوان با آن به اقامت دائم اروپا رسید و همین طور میتوان اقامت دائم کشور پرتغال را بدون نیاز به شرط حضور دریافت کرد استفاده از ویزای طلایی پرتغال یا Golden Visa می باشد، برای اینکه بتوانید اقامت دائم پرتغال را بدست آورید کافیست وارد خاک پرتغال شوید نحوه سرمایه گذاری خود را انتخاب کنید بعد یک حساب بانکی در کشور پرتغال افتتاح نمایید و با دریافت شماره مالیاتی سرمایه گذاری خود را تکمیل نمایید و ویزای طلایی یا گلدن ویزای پرتغال را دریافت کنید. ما در این مقاله به بررسی نحوه دریافت ویزای طلایی کشور پرتغال در سال 2024 و همچنین مدارک لازم و هزینه جهت سرمایه گذاری در پرتغال و اخذ اقامت دائم پرتغال را با Golden Visa بررسی مینماییم پس همراه ما باشید.

شرایط دریافت ویزای طلایی پرتغال (Golden Visa)

برنامه ویزای طلایی در سال 2012 از طرف دولت پرتغال اراده شد و یکی از کم‌ریسک‌ترین روش‌ها برای دریافت اقامت دائم پرتغال بدون شرط حضور می‌باشد، البته این را باید گفت که در سال‌های اخیر سخت گیری‌هایی در رابطه با ویزای طلایی برای ایرانیاین به وجود آمده است ولی اگر فرد تابعیت کشوری دیگر را داشته باشد این روش برای او بسیار مناسب است، برای دریافت ویزای طلایی پرتغال کافیست در کشور پرتغال اقدام به خرید ملکی به ارزش حداقل 280.000 یورو نمایید و با هزینه‌های جانبی که 10% مبلغ پرداختی است شما صاحب یک ملک در پرتغال می‌شوید که می‌توانید آن را اجاره دهد.

همنطور که در ابتدا اشاره کردیم ویزای طلایی پرتغال شرط حضور ندارد ولی اگر فرد بخواهد در پرتغال زندگی نماید اجازه کار را ندارد ولی فرزندان او میتوانند تا سن 18 سال به تحصیل رایگان در کشور پرتغال ادامه دهند. Golden Visa پرتغال که به فرد داده می‌شود قالباً دارای تاریخ اعتبار 2 ساله است و بعد از اتمام تاریخ قابل تمدید است و بعد گذشت چند سال فرد می‌تواند درخواست پاسپورت پرتغالی برای خود و خانواده خود را بدهد.

سفر به پرتغال و انتخاب نوع سرمایه گذاری

در ابتدا شما باید شخصا یا به وسیله یک وکیل مورد اعتماد  در کشور پرتغال نوع سرمایه گذاری که میخواهید در کشور پرتغال انجام دهد را بررسی نمایید، از این طریق میتواند بهترین ملک را برای خرید و بهترین روش برای سرمایه گذاری را خودتان بررسی نمایید.

افتتاح حساب با شماره مالیاتی

پس از انتخاب روش سرمایه گذاری در کشور پرتغال نوبت به افتتاح حساب بانکی در کشور پرتغال می رسد، شما می توانید یک شماره مالیات، که به عنوان شماره NIF (Número de Identificação Fiscal) نیز شناخته می شود، در دفتر محلی اداره مالیات و گمرک (خدمات ثبت مالیات دهندگان) دریافت کنید. مجموعه ای از فرم ها وجود دارد که باید تکمیل کنید (ارائه شده توسط اداره مالیات) و مدارکی که باید در مورد نیاز خود به شماره مالیات پرتغالی ارسال کنید. می توانید یک حساب بانکی در هر موسسه مالی مورد اعتماد در پرتغال ایجاد کنید. برای هر دوی این فرآیندها، باید مدارکی که درآمد، آدرس منزل و مدرک شناسایی خود را اثبات می کند داشته باشید.

تکمیل سرمایه گذاری

پس از افتتاح حساب بانکی در پرتغال و دریافت شماره مالیاتی نوبت به این می‌شود که سرمایه گذاری خود را تکمیل نمایید، در این مرحله ممکن است که سرمایه گذاری شما ماه ها به طول بی‌انجامد و دقت نمایید تا سرمایه گذاریی نهایی نشده است درخواست ویزای طلایی پرتغال را بدهید، 

اقدام برای دریافت ویزای طلایی پرتغال

زمانی که سرمایه گذاری تکمیل شد نوبت به جمع آوری مدارک لازم برای ارسال درخواست گلدن ویزای پرتغال می رسد، شما باید درخواست ویزای طلایی خود را به خدمات مهاجرت مرزی کشور پرتغال یا SEF ارسال کنید.

 1. از طریق پورتال اجازه اقامت برای فعالیت سرمایه گذاری یا ARI ثبت نام نمایید.
 2. ARI پورتال آنلاین SEF می باشد که برای بررسی پرونده و شکایات صورت گرفته می باشد، بد از شما یا نمایند شما درخواست میشود که مدارک را به صورت فرم الکترونیکی PDF بارگزاری نمایید.
 3. بعد از واریز کلیه هزینه های لازم پرونده شما بررسی میگردد و در آخر باید منتظر تأیید SEF باشید.
 4. مرحله آخر یک قرار ملاقات برای ارسال درخواست ویزای طلایی خود در شعبه محلی SEF تعیین کنید.
دریافت مجوز اقامت

پس از ارسال درخواست، دریافت کارت اجازه اقامت شما بین سه تا شش ماه طول می کشد. اعتبار کارت در ابتدا یک سال است و حداکثر تا پنج سال قابل تمدید است. با کارت اجازه اقامت پرتغال خود، می توانید آزادانه در پرتغال زندگی و کار کنید و از مزایایی مشابه سایر شهروندان و ساکنان پرتغال برخوردار شوید.

اقدام برای دریافت شهروندی و اقامت دائم

پس از گذشت 5 سال از زمان سرمایه گذاری شما در کشور پرتغال شما واجد شرایط دریافت اقامت دائم کشور پرتغال و اخذ شهروندی می‌شوید، در این مرحله شما یک آزمون دانش اولیه و عمومی را پشت سر می‌گذارید، این آزمون مشخص می‌کند شما توان صحبت کردن تا سطح A2 را دارید و از قوانین و مقررات کشور پرتغال تبعیت می‌نمایید

مدارک مورد نیاز دریافت گلدن ویزای پرتغال (Golden Visa)

کسانی که مایل به دریافت ویزای طلایی پرتغال در سال 2024 هستند باید مدارک زیر را به طور کامل جمع آوری نمایند:

راه های دریافت ویزای طلایی پرتغال

همانطور که می‌دانید روش‌های زیادی است که یک فرد می‌تواند از طریق سرمایه گذاری اقامت دائم کشوری را دریافت نماید، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، ثبت شرکت در کشور مقصد، خرید اوراق قرضه و اوراق بهاداری که دولت در آن کشور ارائه می‌کند و یا سرمایه گذاری در پروژه‌های توسعه ملی همه روش‌های سرایه گذاری هستند که برای شما اقامت دائم را به همراه می آورند.

دریافت اقامت دائم پرتغال از طریق خرید ملک و دریافت ویزای طلایی در سال 2024، مهاجرت به پرتغال با Golden Visa

دریافت اقامت دائم پرتغال از طریق خرید ملک و دریافت ویزای طلایی در سال 2024، مهاجرت به پرتغال با Golden Visa

علاوه بر این موارد، روش‌های خود حمایتی را نیز می توان در زیر مجموعه روش‌های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری جای داد. روش خودحمایتی یکی از راه‌های مهاجرت به برخی از کشورها به شمار می‌رود، که در این روش نیازی به انتقال سرمایه نخواهید داشت. حال که توانستیم شما را با انواع روش‌های سرمایه گذاری آشنا سازیم به کشور پرتغال باز می‌گردیم تا راه دریافت اقامت دائم کشور پرتغال و مهاجرت به پرتغال را از طریق ویزای طلایی بررسی نماییم:

 • 1) سرمایه گذاری در بورس و اوراق بهادار کشور پرتغال به ارزش 1.000.000 یورو
 • 2) سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه به ارزش 350.000 یورو
 • 3) سرمایه گذاری در بخش فرهنگی به ارزش 250.000 یورو
 • 4) سرمایه گذاری در بخش فرهنگی به ارزش 250.000 یورو
 • 5) خرید و سرمایه گذاری در بخش املاک و مستقلات به ارزش 500.000 یورو
 • 6) سرمایه گذاری در بخش کشاورزی کشور پرتغال به ارزش 500.000 یورو
 • 7) ایجاد حداقل 10 شغل تمام وقت
 • 8) سرمایه گذاری در بخش هنری و تاریخی کشور پرتغال به ارزش 250.000 یورو

هزینه صدرو گلدن ویزای پرتغال

علاوه بر هزینه‌هایی که در بالا به آن اشاره شد شما باید هزینه‌ای بابت صدور ویزای طلایی کشور پرتغال نیز پرداخت نمایید، این هزینه بایت صدور ویزا به شرح زیر می‌باشد.

عنوان ویزا

هزینه قابل پرداخت (یورو)

تمدید و یا درخواست ویزا برای متقاضی

514.80

تمدید و یا درخواست ویزا برای خانواده متقاضی

80.20 

درخواست اخذ ویزای طلایی برای متقاضی

5.147/80 

درخواست ویزای طلایی برای اعضای خانواده 

5.147/80

درخواست تمدید ویزای طلایی پرتغال

2.573/90

عنوان ویزا

هزینه قابل پرداخت (یورو)

تمدید و یا درخواست ویزا برای متقاضی

514.80

تمدید و یا درخواست ویزا برای خانواده متقاضی

80.20 

درخواست اخذ ویزای طلایی برای متقاضی

5.147/80 

درخواست ویزای طلایی برای اعضای خانواده 

5.147/80

درخواست تمدید ویزای طلایی پرتغال

2.573/90

مهاجرت به کشور پرتغال و اخذ اقامت دائم از طریق دریافت ویزای طلایی در سال 2024

مهاجرت به کشور پرتغال و اخذ اقامت دائم از طریق دریافت ویزای طلایی در سال 2024

مزایا و معایب دریافت ویزای طلایی کشور پرتغال در سال 2024

مزایای دریافت ویزای طلایی پرتغال (Golden Visa)
 1. دسترسی به بازار اتحادیه اروپا: با دریافت ویزای طلایی پرتغال، شما می‌توانید به 27 کشور عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا سفر کنید.
 2. امکان سفر به 172 کشور: دارا بودن ویزای طلایی پرتغال به شما امکان سفر بدون ویزا به 172 کشور را می‌دهد.
 3. گزینه‌های سرمایه‌گذاری مقرون به صرفه: برنامه ویزای طلایی پرتغال شامل گزینه‌های سرمایه‌گذاری مقرون به صرفه از 250,000 یورو به بالا است.
 4. زمان دریافت پاسپورت اروپایی: با دریافت ویزای طلایی پرتغال، شما می‌توانید پس از 5 سال اقامت در پرتغال، پاسپورت اروپایی دریافت کنید.
 5. سرمایه‌گذاری در بازار پر رونق: با سرمایه‌گذاری در پرتغال، شما می‌توانید سود خوبی از یک سرمایه‌گذاری مناسب در بازار پر رونق این کشور به دست آورید.
 6. امکان تبدیل به مقیم ویژه: با حفظ سرمایه‌گذاری مدنظر کشور پرتغال به مدت 5 سال و رعایت قوانین و الزامات مربوطه، شما می‌توانید به مقیم ویژه تبدیل شده و برای 10 سال با پرداخت کم یا حتی بدون مالیات زندگی کنید.
معایب دریافت ویزای طلایی پرتغال (Golden VIsa)
 1. سرمایه‌گذاری قابل توجه: برای دریافت ویزای طلایی پرتغال، شما باید سرمایه‌گذاری قابل توجهی را انجام دهید که برای اقتصاد پرتغال مفید باشد.
 2. محدودیت زمانی: برای دریافت پاسپورت اروپایی، شما باید حداقل 5 سال در پرتغال اقامت داشته باشید.
 3. ریسک سرمایه‌گذاری: همانند هر سرمایه‌گذاری دیگر، سرمایه‌گذاری در پرتغال نیز ریسک‌های خود را دارد و نتیجه موفقیویزای طلایی پرتغال یکی از برنامه‌های مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری است که به اتباع غیر اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد در پرتغال زندگی و کار کنند و در منطقه شنگن سفر کنند. این برنامه برای جذب سرمایه‌گذاری بیشتر به ویژه در حوزه‌های خرید املاک و مستغلات و سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری توسعه پرتغال راه‌اندازی شده است.
سوالات متداول در زمینه دریافت ویزای طلایی پرتغال Golden Visa
آیا دریافت تابعیت پرتغال از طریق گلدن ویزای پرتغال و خرید ملک امکان پذیر است؟

به‌منظور اخذ ویزای طلایی پرتغال شما می‌توانید به روش‌های مختلفی که در این مقاله ذکر شد، با ارزش مالی متفاوت، ملک خریداری کنید. امکان دریافت تابعیت پرتغال نیز از این طریق وجود دارد.

آیا اتباع ایرانی امکان دریافت گلدن ویزای پرتغال و خرید ملک در این کشور را دارند؟

دریافت ویزای طلایی پرتغال برای سرمایه‌گذاران تمام کشورهای جهان امکان‌پذیر است. البته این موضوع به شرطی است که فرد تمامی شرایط دریافت ویزا را داشته باشد.

هزینه های دریافت گلدن ویزای پرتغال به چه صورت است؟

هزینه دریافت ویزای طلایی پرتغال تنها هزینه مشخص‌شده از طرف دولت پرتغال برای سرمایه‌گذاری نیست و شما در این راه هزینه‌های جانبی دیگری نیز خواهید داشت. تمام هزینه‌های جانبی در این مقاله ذکر شده‌اند.

آیا امکان رسیدن به تابعیت پرتغال از طریق گلدن ویزا وجود دارد؟

بعد از گذشت 5 سال و داشتن شرایط لازم ممکن می باشد.

حداقل سرمایه برای دریافت گلدن ویزای پرتغال چقدر است؟

مبلغ 250.000 یورو برای حفاظت از میراث فرهنگی باید سرمایه گذاری شود.

در برنامه ویزای طلایی پرتغال فرزند تا چه سنی در پرونده قرار میگیرد؟

به طور کلی فرزندان تا سن 18 سالگی ولی در صورت نشان دادن وابستگی می‌توان تا سن 24 سالگی برای آنها ویزای همراه دریافت کرد.

تا چه سنی میتوان برای پدر و مادر ویزای همراه دریافت کرد؟

دریافت ویزا برای پدر مادر متقاضی و پدر و مادر همسر میشود تا سن 65 سالگی درخواست ویزای همراه داد.

نظر شما نصبت به این مقاله ؟

به نوشته ما امتیاز دهید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی 0

تا حالا رأی نداده‌اید، اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می‌نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *