افتتاح حساب بانکی, وبلاگ

افتتاح حساب بانکی در اروپایی

افتتاح حساب بانکی در خارج از کشور و دریافت ویزا کارت و مسترکارت
1
(1)

افتتاح حساب بانکی برای افراد غیر مقیم | مدارک مورد نیاز + هزینه افتتاح حساب

یکی از سخت‌ترین کارها برای ما ایرانیانی که قصد مهاجرت به اروپا را داریم و می‌خواهیم در آنجا زندگی کنیم مشکل بازکردن یا افتتاح حساب بانکی در اروپا است، از این رو ما در مجموعه پارمیس مهاجر برآن شده‌ایم تا یکبار برای همیشه راه و روش افتتاح حساب بانکی در اروپا و مدارک مورد نیاز افتتاح حساب بانکی و هزینه لازم برای آن را برایتان بازگو نماییم پس تا انتها همراه ما باشید.

افتتاح حساب بانکی در اروپا برای افراد غیر مقیم

چنانچه در اتحادیه اروپا هستید ولی هنوز اقامت دائم اروپا را دریافت نکرده‌اید بازگشایی حساب بانکی در بانک‌های دولتی و یا خصوصی در سراسر اروپا کاری دشوار است، البته شما با در دست داشتن یکسری مدارک و فرم‌هایی که در ادامه بازگو می‌نماییم می‌توانید اقدام به بازگشایی حساب بانکی در اروپا و کشور مورد نظر خود انجام دهید.

افتتاح حساب بانکی در خارج از کشور و دریافت ویزا کارت

افتتاح حساب بانکی در خارج از کشور و دریافت ویزا کارت

مدارک مورد نیاز افتتاح حساب بانکی در اروپا

 1. گواهی اشتغال به کار
 2. ترجمه رسمی از کارت ملی، شناسنامه، پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار 
 3. آدرس کنونی محل سکونت خود در آن کشور به همراه قبض از آب یا برق یا گاز و تلفن که گفته شما را ثابت نماید.
 4. صورت حساب مالیاتی
 5. پرینت گردش حساب بانکی 3 ماه (در صورت وجود حسابی دیگر)

دقت داشته باشید هنگامی که مدارک بالا را به همراه داشته باشید مدت دو تا چهار هفته زمان برای افتتاح حساب بانکی در اروپا لازم است.

راه حل پیشنهادی برای افتتاح حساب در اروپا

یکی از راه‌های سریع افتتاح حساب بانکی در اروپا تأسیس یک شرکت می‌باشد که می توانید برای آن شرکت حساب بانکی باز نمایید، راه دیگر راه انداختن یک کسب و کار تجاری در کشور مقصد می‌باشد ولی هر کدام از این دو راه حل شما را درگیر کاغذبازی و اتلاف وقت زیادی می‌نمایند.

برخی از کشورهای اتحادیه اروپا شینگن مانند کشور استونی برای افتتاح حساب بانکی برای افرادی که مقیم آن کشور نیستند سخت گیری کمی به خرج می‌دهد ولی شما با این وجود باید نشان دهید که رابطه تجاری با این کشور دارید به عنوان مثال یک تجارت محلی و یا کسب و کار .

👈 افتتاح حساب بانکی در کشور آلمان

افتتاح حساب بانکی بین المللی برای افراد غیر مقیم

 • سیستم بانک داری در خارج از کشور بخصوص در کشورهای اروپایی به صورت یکپارچه و منسجم می‌باشد و از نظر خدمات بانکداری و مالی به صورت مشترک عمل می‌نمایند، در این سیستم اما تفاوت‌هایی نیز وجود دارد، یکی از این تفاوت‌ها برای افرادی است که اقامت آنها در کشور مقصد محرز نشده است و به آنها غیر مقیم گفته می‌شود.
 • افراد غیر مقیم باید برای افتتاح حساب بانکی در اروپا می‌توانند برای افتتاح حساب بانکی بین المللی از گزینه بانکداری دیجیتال یا موبایل بانک‌های خارجی استفاده نمایند،از بهترین خدمات بانکی دیجیتال برای افراد غیرمقیم در اتحادیه اروپا استفاده از بانک‌های معتبری مانند N26, Monese, Revoult, Monzo, Chime, Treanferwise می‌باشد. از مهم‌ترین امتیازات افتتاح حساب بانکی در این بانک‌ها برای افراد غیر مقیم عدم نیاز به پرداخت هزینه‌های مالیات ماهانه جهت تبدیل ارز، انتقال پول و ATM اشاره نمود.
افتتاح حساب بانکی در خارج از کشور و دریافت ویزا کارت و مسترکارت

افتتاح حساب بانکی در خارج از کشور و دریافت ویزا کارت و مسترکارت

بهترین انتخاب در بین این بانک‌ها برای افتتاح حساب بانکی در خارج از کشور استفاده از افتتاح حساب بدون مرز چند ارزی ترنسفرم ویزا یا TransferWise اشاره نمود.

مزایای افتتاح حساب TransferWise
 1. مدیریت آسان دریافت و پرداخت وجوه مختلف در سطح بین‌الملل
 2. امکان دسترسی آنلاین به حساب
 3. عدم احتیاز به شبکه جهان سوئیفت برای انجام پرداخت‌ها
 4. دسترسی سریع و آسان به نرخ تبادل ارز
 5. امکان اتصال و دریافت دبیت کارت

مزایای افتتاح حساب بانکی در اتحادیه اروپا شینگن

 1. محافظت از منابع مالی در بهترین بانک‌های جهان در مقابل تغییرات سیاسی و اقتصادی
 2. معافیت از پرداخت مالیات
 3. قابلیت استفاده از چندین نوع ارز به صورت همزمان (دلار، یورو،پوند، فرانک و غیره)
 4. حفاظت از سرمایه و حریم خصوصی در بانک‌های بین المللی
 5. افزایش اعتبار نزد دولت‌های اروپایی
 6. امکان افتتاح حساب شرکتی در کوتاه ترین زمان ممکن
 7. عدم محدودیت در واریز و برداشتن پول در حساب بانکی

انواع کارت های بانکی بین المللی

کارتهای بانکی در خارج از ایران به دو دسته اصلی ویزا کارت  و مسترکارت تقسیم می شوند، برای اینکه فرد بتواند کارت بانکی بین المللی دریافت نماید اول باید یک حساب بانکی متصل به آن کارت را دارا باشد، فرد با این کارت دیگر مشکلی از نظر انتقال وجه و یا خرید روزانه و استفاده از ATM را نخواهد داشت، در ادامه هلدینگ مهاجرتی پارمیس مهاجر انواع کارت های بانکی بین المللی را برایتان شرح خواهد داد:

Master Card (مستر کارت)

یکی از بهترین و در عین حال معتبرترین کارت‌های بانکی بین المللی مسترکارت می‌باشد، مستر کارت را می‌توانید در سه نوع نقدی، اعتباری و پیش پرداخت دریافت نمایید. مستر کارت به دلیل داشتن 140 نمایندگی در کشورهای مختلف دنیا و همچنین در اختیار داشتن بیش از سه میلیون دستگاه ATM و P.O.S به اولین انتخاب برای مبادلات بین المللی تبدیل شده است.

افتتاح حساب بانکی مستر کارت در اروپا و اتحادیه شینگن2

افتتاح حساب بانکی مستر کارت در اروپا و اتحادیه شینگن2

مزایای دریافت مستر کارت
 1. امکان دریافت صورت حساب رایگان
 2. پرداخت انواع قبوض با کارمزد بسیار ناچیز
 3. امکان دریافت پول نقد از طریق دستگاه خودپرداز در اکثر کشورهای جهان
 4. امکان خرید از تمام فروشگاه‌های بین المللی سراسر دنیا
 5. امکان انتقال ارزی وجوه از طریق شعله ارزی بانک اینترنتی، صرافی‌های سراسر دنیا و بانک‌های بین المللی
 6. تبادل مالی با شرکت‌های بین المللی
Visa Card (ویزا کارت)

با ویزا کارت می‌توانید خدمات بانکی الکترونیکی را به صورت بین المللی انجام دهید، وزا کارت همانند مستر کارت دارای سه نوع زیر می‌باشد:

افتتاح حساب بانکی ویزا کارت در اروپا و اتحادیه شینگن2

افتتاح حساب بانکی ویزا کارت در اروپا و اتحادیه شینگن2

 1. Credit Card (ویزا کارت اعتباری): در این نوع کارت بانک تا سقف مشخصی اعتبار را به مشتریان خود جهت خرید اختصاص می‌دهد، به زبانی دیگر کارت اعتباری را می‌توان به نوعی وام در نظر گرفت که بانک به شما می‌دهد و این میزان مبلغ را بانک به مشتریان بر اساس نظارت بر خوش حسابی و امتیاز بندی می‌دهد و امتیاز بیشتر سقف وام را بالاتر می‌برد.
 2. Debit Card (ویزا کارت نقدی): یکی دیگر از انواع کارت‌های بانکی بین المللی کارت نقدی یا Debit Card می‌باشد، در این نوع کارت مشتری می‌تواند به اندازه وجوه موجود در کارت خود به صورت نقدی دریافت نمیاد و یا به همان اندازه خرید نماید؛ در برخی موارد بانک به مشتری یک شماره اختصاصی اعطا می‌نماید تا مشتری از طریق آن بتواند معاملات و خدمات اینترنتی را انجام دهد.
 3. Per-Paid (ویزا کارت پیش پرداخت): این کارت‌ها به اصطلاح یکبار مصرف می‌باشند و فرد برای دریافت این نوع کارت نیاز به افتتاح حساب بانکی در بانک‌های خارج از کشور را ندارد، این کارت‌ها معمولاً در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به مشتریان اعطا می‌شوند و فرد می‌تواند به اندازه موجودی داخل کارت خرید و معاملات اینترنتی خود را به انجام برساند و بعد از اتمام موجودی قابل شارژ مجدد نیست.

مقایسه Visa Card و Master Card

تفاوت مستر کارت و ویزا کارت، افتتاح حساب بانکی در خارج از ایران در اروپا و اتحادیه شینگن

تفاوت مستر کارت و ویزا کارت، افتتاح حساب بانکی در خارج از ایران در اروپا و اتحادیه شینگن

 1. پذیرش جهانی: هر دو کارت در بیش از ۲۰۰ کشور و منطقه قابل استفاده هستند. با این حال، مسترکارت در بیش از ۱۰ کشور بیشتری پذیرفته می‌شود.

 2. نوع کارت‌ها: ویزا کارت و مسترکارت هر دو انواع مختلفی از کارت‌ها را ارائه می‌دهند، از جمله کارت‌های اعتباری، کارت‌های برداشت وجه، کارت‌های پیش‌پرداخت و کارت‌های شباهتی. با این حال، نسبت استفاده از هر کارت در هر کشور ممکن است متفاوت باشد.

 3. برنامه‌ها و خدمات ویژه: هر دو کارت ارائه‌دهنده برنامه‌ها و خدمات ویژه‌ای برای کارت‌داران خود هستند. این برنامه‌ها می‌توانند شامل تخفیف‌ها، پاداش‌ها، خدمات بین‌المللی و دسترسی به رویدادهای ویژه باشند. تفاوت‌هایی در این برنامه‌ها و خدمات ممکن است وجود داشته باشد، بنابراین مطالعه دقیق آنها می‌تواند به انتخاب مناسب کمک کند.

 4. سطح امنیت: هر دو کارت از تکنولوژی‌های امنیتی پیشرفته برای حفاظت از اطلاعات شخصی و مالی کارت‌داران استفاده می‌کنند. اما همچنین تفاوت‌هایی در نحوه پیاده‌سازی و ارائه این امنیت وجود دارد.

 5. هزینه‌ها: هزینه‌های مربوط به استفاده از ویزا کارت و مسترکارت ممکن است متفاوت باشد و بسته به بانک یا مؤسسه صادرکننده کارت و نوع کارت مورد استفاده متغیر باشد. برای مثال، هزینه‌های سالانه، کارمزد برداشت وجه و کارمزد تبدیل ارز از جمله هزینه‌های مرتبط با استفاده از کارت می‌باشد.

انواع حساب‌های بین المللی

 1. International Current Account (حساب جاری بین المللی): شما با افتتاح این حساب در خارج از کشور این اجازه را دارید که به صورت روزانه و معمولی تراکنش‌های مالی خود را انجام دهید. شما با این حساب می‌توانید پول جابجا کنید و دریافت نماید و پرداخت‌های خود را انجام دهید.
 2. International Investment Account (حساب سرمایه گذاری بین المللی): این حساب منساب افرادی می‌باشد که قصد سرمایه گذاری در بازارهای مالی خارج از کشور را دارند، با این حساب شما می توانید به سهام و اوراق بهادار و سایر ابزارهای سرمایه گذاری در خارج از کشور دسترسی داشته باشد.
 3. International Savings Account (حساب سپرده بین المللی): این حساب را به عنوان یک حساب پس انداز با بهره برداری بالا در نظر بگیرید، شما می‌توانید پس انداز خود را دراین حساب قرار دهید و از سود آن بهره‌مند شوید.
 4. Foreign Currency Account (حساب ارزی): این حساب به شما این اجازه را میدهد تا همه ارزهای مختلف را در آن سرمایه گذاری نمایید و برای تجارت بین المللی از این ارزها استفاده کنید.
 5. Receiver’s Account (حساب دریافت کننده واریزی‌های خارجی): اگر شما یک کارآفرین هستید این حساب برای شما مناسب می‌باشد، این نوع حساب برای دریافت وجه از سایر کشورهای دیگر مناسب است.
 6. International Short-Term Account (حساب مختصر مدت بین المللی): این حساب این امکان را به شما می‌دهد تا در تراکنش‌های مختصر مدت مشارکت داشته باشید، این حساب معمولاً برای تجارت و معاملات کوتاه مدت مناسب می‌باشد.

مدارک و شرایط لازم برای افتتاح حساب در کشورهای مختلف

نام کشور

مدارک مورد نیاز

ایتالیا

 1. کدیچه فیسکاله
 2. پاسپورت
 3. پرمسو (اغلب بانک ها)
 4. کارت ایدنتیتا (بعضی بانک ها)
 5. ویزا (بعضی از بانک‌ها)
 6. قرارداد کاری(بعضی از بانک‌ها)
 7. شماره تماس

مجارستان

 1. کد مالیاتی
 2. پاسپورت
 3. کارت اقامت – بسیاری از بانک‌ها این مدرک را مورد نیاز می‌دانند
 4. کارت شناسایی ملی – بعضی از بانک‌ها از این کارت نیز استفاده می‌کنند
 5. ویزا (Visa) – برخی از بانک‌ها ممکن است از ویزا نیز بخواهند
 6. قرارداد کاری – برخی از بانک‌ها این مدرک را مورد نیاز می‌دانند
 7. شماره تماس

آلمان

 1. کد مالیاتی (Steueridentifikationsnummer – Steuer-ID)
 2. پاسپورت
 3. کارت اقامت – بسیاری از بانک‌ها این مدرک را مورد نیاز می‌دانند
 4. کارت شناسایی ملی (Personalausweis) – بعضی از بانک‌ها از این کارت نیز استفاده می‌کنند
 5. ویزا (Visa) – برخی از بانک‌ها ممکن است از ویزا نیز بخواهند
 6. قرارداد کاری – برخی از بانک‌ها این مدرک را مورد نیاز می‌دانند

اسپانیا

 1. کد مالیاتی (Número de Identificación Fiscal – NIF)
 2. پاسپورت
 3. کارت اقامت – بسیاری از بانک‌ها این مدرک را مورد نیاز می‌دانند
 4. کارت شناسایی ملی (Documento Nacional de Identidad – DNI) – بعضی از بانک‌ها از این کارت نیز استفاده می‌کنند
 5. ویزا (Visa) – برخی از بانک‌ها ممکن است از ویزا نیز بخواهند
 6. قرارداد کاری – برخی از بانک‌ها این مدرک را مورد نیاز می‌دانند

فرانسه

 1. کد مالیاتی فرانسوی (Numéro fiscal): این کد، معادل کد مالیاتی در فرانسه است و برای افرادی که در فرانسه اقامت دارند اختصاص داده می‌شود.
 2. پاسپورت یا مدارک هویت دیگر (ممکن است نیاز به چند مدرک باشد): مدارک هویت جهت شناسایی شما درخارج از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 3. کارت اقامت یا ویزای فرانسه (اگر دارای آنها هستید): این مدارک، اثبات اقامت شما در فرانسه می‌باشند.
 4. آدرس محل اقامت در فرانسه: آدرس دقیق محل زندگی شما در فرانسه برای بانک مهم است.
 5. اطلاعات تماس، از جمله آدرس ایمیل و شماره تلفن: این اطلاعات برای ارتباط با شما در طول فرآیند باز کردن حساب بسیار مهم هستند.

سوئد

 1. کد مالیاتی (Personnummer) – این کد، معادل کد مالیاتی در سوئد است و برای افرادی که در سوئد اقامت دارند اختصاص داده می‌شود.
 2. پاسپورت
 3. کارت اقامت – بسیاری از بانک‌ها این مدرک را مورد نیاز می‌دانند
 4. آدرس محل اقامت در سوئد
 5. اطلاعات تماس، از جمله آدرس ایمیل و شماره تلفن

سوئیس

 1. کد مالیاتی سوییسی (Swiss Federal Tax Identification Number): این کد، معادل کد مالیاتی در سوییس است و برای افرادی که در سوییس اقامت دارند اختصاص داده می‌شود.
 2. پاسپورت: این مدرک جهت شناسایی شما درخارج از کشور استفاده می‌شود.
 3. کارت اقامت: بسیاری از بانک‌ها این مدرک را مورد نیاز می‌دانند. این کارت، اثبات اقامت شما در سوییس می‌باشد.
 4. آدرس محل اقامت در سوییس: آدرس دقیق محل زندگی شما در سوییس برای بانک مهم است.
 5. اطلاعات تماس: شامل آدرس ایمیل و شماره تلفن شماست.

کانادا

 1. شماره مالیاتی کانادایی (Canadian Tax Number)
 2. پاسپورت یا مدارک هویت دیگر (ممکن است نیاز به چند مدرک باشد)
 3. کارت اقامت یا ویزای کانادا (اگر دارای آنها هستید)
 4. آدرس محل اقامت در کانادا
 5. اطلاعات تماس، از جمله آدرس ایمیل و شماره تلفن

آمریکا

 1. شماره مالیاتی (Social Security Number – SSN) یا شماره مشابه
 2. پاسپورت یا مدارک هویت دیگر (ممکن است نیاز به چند مدرک باشد)
 3. کارت اقامت یا ویزا (اگر دارای آنها هستید)
 4. آدرس محل اقامت در ایالات متحده
 5. اطلاعات تماس، از جمله آدرس ایمیل و شماره تلفن

بهترین بانک ها برای ایرانیان خارج از کشور

 1. HSBC (Hongkong and Shanghai Banking Corporation): یکی از بانک‌های بزرگ و پرطرفدار در بانک داری بین المللی بانک HSBC است که خدمات پرداخت آنلاین و خدمات مالی را عرضه می‌نماید.
 2. Citi Bank (Citibank) : این بانک در اکثر کشورها دنیا شعبه فعال دارد و خدمات نوین بانکداری را برای ایرانیان به خوبی انجام می‌دهد.
 3. Standard Chartered Bank : این بانک که به عنوان بزرگترین بانک بین المللی در جهان شناخته می‌شود خدمات مالی و الکترونیکی را برای مشتریان خود با سود کم انجام می‌دهد.
 4. Deutsche Bank : در بین بانک‌های بزرگ جهان نمیشود نامی از بانک آلمانی دوییچه بانک به میان نیاورد، این بانک نیز جز 5 بانک برتر بین المللی در ارائه خدمات الکترونیک و مالیاتی برای مشتریان می‌باشد.
 5. USB (Union Bank of Switzerland) : این بانک سوئدی جز بانک‌های خصوصی با خدمات عالی و پشتیبانی برجسته است که بیشتر در اراده خدمات سرمایه گذاری و خدمات مالی کار می‌نماید.
 6. Barclays Bank : این بانک در برخی از کشورهای جهان شعبه فعال دارد و خدمات متنوع مالیاتی را برای مشتریان خود عرضه می‌نماید.
سخن پایاین

همانطور که در این مقاله به آن اشاره کردیم افتتاح حساب بانکی در خارج از کشور و در اتحادیه اروپا شینگن کاری به مراتب دشوار و سخت است و اگر اقامت دائم نداشته باشید این کار بسیار دشوارتر از قبل می‌شود، بهترین راه برای افتتاح حساب بانکی در خارج از کشور مشاوره با متخصصان و یا درخواست از وکیل مجرب در این زمینه می‌باشد.

هلدینگ مهاجرتی پارمیس مهاجر با در اختیار داشتن وکلای خبره بومی کشورهای انگلستان، فرانسه، آلمان، سوئد، بلژیک، اسلوونی، کانادا و آمریکا می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما حساب بانکی بین المللی را باز نماید، اگر به دنبال مهاجرتی آسان با هزینه مناسب هستید و یا می‌خواهید بدون دردسرهای ریجکت شدن انواع ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت را دریافت نمایید پیشنهاد ما مشاوره با وکلا و مشارین مختصص شرکت پارمیس مهاجر می‌باشد.

نظر شما نصبت به این مقاله ؟

به نوشته ما امتیاز دهید

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد رأی 1

تا حالا رأی نداده‌اید، اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می‌نمایید.

1 نظر در “افتتاح حساب بانکی در اروپایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *