اقامت اروپا, وبلاگ, پاسپورت اوکراین

پاسپورت اوکراین – شرایط گرفتن پاسپورت اوکراین (سال2020)

عکس پرچم کشور اوکراین،دریافت اقامت اوکراین با ویزا تحصیلی،کاری،سرمایه گذاری و تمکن مالی
0
(0)

 

در این مقاله قصد داریم روش های مختلف اخذ پاسپورت اوکراین و شرایط اخذ هر یک از این روش ها را برای شما متقاضیان مهاجرت به اوکراین شرح دهیم، با ما در ادامه همراه باشید. همانطور که قطعا می دانید هر کشوری دارای شرایط و قوانین خاصی برای اخذ پاسپورت و اخذ تابعیت است. در اینجا خواهیم گفت شرایط اخذ پاسپورت اوکراین چگونه است و بررسی می کنیم که آیا شما دارای این شرایط هستید و اینکه کدام یک از این روش ها برای شما می تواند بهترین روش مهاجرت به اوکراین و اخذ پاسپورت اوکراین باشد. برای بررسی این شرایط حتما پیش از هر اقدامی با مشاورین ما در تماس باشید.

 

آشنایی با کشور اوکراین

 

در مورد کشور اوکراین چه می دانید؟

 

کشور اوکراین در اروپای شرقی و در مرکز اروپا قرار گرفته است. پایتخت این کشور شهر کیف (kiev) است و زبان رسمی مردم این کشور، اوکراینی است. لازم به ذکر است که در برخی نواحی این کشور، به زبان های انگلیسی و روسی نیز سخن می گویند. همسایگان این کشور، روسیه، بلاروس، لهستان، رومانی، مولداوی، اسلواکی و مجارستان هستند. جالب است بدانید که برای اخذ پاسورت اوکراین، باید ابتدا اقامت این کشور و اقامت اروپا را اخذ کنید. یعنی ابتدا باید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید و این اقامت را دو بار تمدید کنید، پس از گذشت سه سال از زمان اخذ اقامت اوکراین، می توانید برای دریافت پاسپورت اوکراین اقدام کنید. برای اخذ مشاوره با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

توجه مردم اوکراین، داراي الگوي زندگی و ویژگیهاي رفتاري خاص خود هستند که در ادامه ? به برخی از آنها اشاره میشود:

 

✅ اوکراینی ها اهمیت وارزش فراوانی براي مهمان قایلند و حاضرند چندین روز وقت و انرژي خود را براي مهمان صرف کنند.

✅ نگرش سنتی مردم اوکراین پذیرایی نامحدود از مهمان است.

✅ آنها هرگز به مهمان خود لیوان آب سرد تعارف نمیکنند، زیرا باور دارند که به سرد شدن رابطه میانجامد.

✅ امروزه در زندگیهاي مدرن و به ویژه در مناسبات تجاري، بطري آب روي میزها است ولی این موضوع نشانه کمرنگ شدن اعتقادات مردم نیست.

 

 

پاسپورت اوکراین

 

اعتبار پاسپورت اوکراین چقدر است؟

 

اعتبار این پاسپورت، به اندازه کشورهای برتر اروپایی مانند: اتریش، آلمان، سوئد، سوئیس، هلند و دانمارک نیست. اما با دارا بودن این پاسپورت می توانید به بسیاری از کشور های حوزه اروپا سفر کنید آن هم بدون پاسپورت و ویزا. با اخذ پاسپورت اوکراین می توانید برای خانواده خود و حتی پدر و مادرتان درخواست اقامت کنید. بلافاصله پس از اخذ پاسپورت اوکراین، می توانید به 142 کشور دیگر نیز با ویزای فرودگاهی سفر کنید. لازم به ذکر است که چنانچه می خواهید یک پاسپورت ثانویه داشته باشید، کشور اوکراین یک گزینه عالی برای اخذ پاسپورت می باشد.

 

 

 

اخذ پاسپورت اوکراین و اقامت دائم اروپا

 

با توجه به آمادگی اروپا جهت قبول درخواست اوکراین به عضویت در اتحادیه اروپا (شینگن) که در سالهای آینده امکان پذیر میباشد، درخواست متقاضیان جهت گرفتن اقامت دائم اوکراین و پاسپورت اوکراین از راه قانونی افزایش پیدا کرده تا بلافاصله پس از متصل شدن به اتحادیه اروپا دارندگان پاسپورت اوکراین به راحتی می توانند از ویزای شینگن استفاده کنند. و بدون نیاز به ویزا به کشورهای اروپایی سفر کنید.

 

ما در مجموعه پارامیس مهاجر (پارامیس مهاجر) از روشی کاملا تضمینی برای شما عزیزان جهت اخذ پاسپورت اوکراین اقدام میکنیم.

که از طریق این روش کارت اقامت شما و خانواده در زمان حدودا 4 الی 5 ماه صادر می شود و پس از یکسال می توانید پاسپورت اوکراینی خود را دریافت نمائید.

برای دریافت اطلاعات تماس و مشاوره به این صفحه مراجعه کنید

برای گرفتن پاسپورت اوکراین چه روش هایی وجود دارد؟

همانطور که قبلا هم عنوان کردیم برای اخذ پاسپورت اوکراین، باید ابتدا اقامت این کشور را کسب کنید.

باید بگوییم برای اخذ اقامت و نهایتا اخذ پاسپورت اوکراین راه های متفاوتی وجود دارد، که در ادامه بیان خواهیم کرد.

اخذ پاسپورت اوکراین از طریق کار

برای کار در اوکراین باید دارای مدرک حداقلی لیسانس باشید و سن شما نیز کمتر از 40 سال باشد. یکی از باید ها و نباید های دیگر، تسلط به یکی از زبان های رایج در این کشور است. روند این روش هم این است که، در ابتدا باید از یک کارفرمای اوکراینی دعوتنامه ای را برای کار دریافت کنید. این کارفرما باید دارای اعتبار باشد. در ادامه می توانید برای اخذ اقامت کاری در اوکراین اقدام کنید. پس از این روند، به شما اقامت یکساله داده می شود و در انتها نیز چنانچه از شما خطایی سر نزند، می توانید اقامت خود را به مدت یک سال دیگر تمدید کنید.

“مشاوره رایگان” برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر، با مشاورین ما تماس بگیرید. درخدمتیم 02126850991 | 02122746991 

 برای اخذ ویزای کار اوکراین به چه مدارکی نیاز دارید؟

 • همانطور که پیش از این نیز گفتیم، شما نیاز به یک دعوتنامه کاری از طرف یک کارفرمای معتبر اوکراینی دارید، آن هم با موقعیتی خاص.
 • مدارک تحصیلی خود را ارائه دهید.
 • پاسپورت و ویزای شما باید به مدت سه ماه دارای اعتبار باشد.
 • گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری
 • گواهی دال بر اینکه شما از بیماری های روحی و جسمی رنج نمی برید.
 • تامین همه هزینه های اداری که برای پروسه اخذ اقامت اوکراین نیاز است.

 

شما پس از گذشت 5 سال از اقامت موقت خود در کشور در این کشور، می توانید برای اخذ پاسپورت اوکراین اقدام کنید، البته اگر عمل خلاف قانونی از شما در این مدت سر نزده باشد.

اخذ پاسپورت اوکراین با تحصیل در این کشور

برای استفاده از این روش، جهت اخذ پاسپورت اوکراین، فرایند بدین صورت است که ابتدا در یکی از رشته ها و در یکی از دانشگاه های اوکراین مشغول به تحصیل شوید و پس از اتمام تحصیل، در این کشور مشغول به کار شوید، در ادامه نیز با ویزای کاری و مدت 5 سال کار در اوکراین می توانید درخواست اخذ پاسپورت اوکراین را بدهید.

این نکته را در نظر داشته باشید که شما با ویزای تحصیلی نمی توانید پاسپورت اوکراین را دریافت کنید.

شما به عنوان دانشجو می توانید به دو زبان انگلیسی و روسی در دانشگاه های اوکراین در مقطع لیسانس، ادامه تحصیل دهید. لازم به ذکر است که چنانچه بخواهید به زبان روسی تحصیل کنید، باید پس از ورود به این کشور، به مدت یک سال، زبان روسی بیاموزید. اما اگر می خواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید، تنها کافی است که به این زبان مسلط باشید و دیگر نیازی به گذراندن یک سال کلاس زبان روسی نیست. با اخذ ویزای تحصیلی اوکراین در مقطع لیسانس، می توانید در طول هفته 10 ساعت کار دانشجویی انجام دهید، این مقطع در این کشور، 4 سال به طور معمول به طول می انجامد. این ساعت کاری برای مقاطع فوق لیسانس ودکترا به ترتیب، 20 ساعت و 30 ساعت در هفته می باشد. طول دوره های تحصیلی نیز در این مقاطع در کشور اوکراین، به ترتیب 2 سال و 4 سال است.

مدارکی که برای تحصیل در کشور اوکراین نیاز به ارائه دارید:

 • گذرنامه ای با اعتبار حداقل 12 ماه یا یک سال، برای اخذ اقامت تحصیلی در اوکراین نیاز است.
 • فرم تکمیل شده ویزای تحصیلی
 • دو قطعه عکس رنگی که دارای بک گراند سفید می باشد.
 • یک نسخه از برگه پذیرش تحصیلی به همراه کپی از آن
 • اصل کارت شناسایی و یا شناسنامه، به همراه، نسخه اصلی از مدارک تحصیلی مقطع دیپلم
 • تقدیم گواهی سلامت فردی
 • شما باید در این جا ثابت کنید که توانایی پوشش همه هزینه های مربوط به این یک سال اقامت جهت تحصیل در اوکراین را دارا هستید. این هزینه ها تنها شامل هزینه تحصیل نیست، بلکه هزینه های مربوط به روزمره شما را نیز شامل می شود.
 • چنانچه در مقاطع بالاتر تحصیلی مثل فوق لیسانس و دکترا قصد تحصیل دارید، باید مدارک اصل و کپی از مدارک دیپلم و لیسانس را نیز ارائه دهید.

توجه لازم به ذکر است که مدارک بالا باید به همراه ترجمه آنها به زبان اوکراینی ارائه شود.

اخذ پاسپورت اوکراین از طریق سرمایه گذاری

حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری در کشور اوکراین برای اخذ پاسپورت اوکراین و اقامت در این کشور، 100 هزار یورو است. این سرمایه گذاری تابع قوانین خاصی است، که این قاعده ها توسط انجمن قانونگذاران اوکراینی تدوین می شود. باید بدانید که برای سرمایه گذاری در کشور اوکراین، همانند سایر کشورهای اروپایی، چندین روش وجود دارد، از جمله روش های متداول برای سرمایه گذاری، می توان به ثبت شرکت در اوکراین و یا خرید بخشی از سهام شرکت های در حال فعالیت در این کشور می باشد. نکته ای که باید در اینجا مد نظر قرار دهید، این است که برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین باید طرح خود را ارائه دهید و ثابت کنید که این طرح برای این کشور و شما سود آور و درآمد زا خواهد بود، تا با طرح شما و البته سرمایه گذاری شما بدین طریق موافقت شود.

برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور اوکراین به ارائه چه مدارکی نیاز است؟

 • شما باید در ابتدا یک کد اقتصادی دریافت کرده و در این مرحله ارائه دهید. اخذ کد اقتصادی ممکن است حدود 15 روز به طول بیانجامد.
 • ارائه همه سوابق کاری خود و سابقه بیمه
 • بیان وظایف هر فرد در شرکت مزبور و ارائه جدول سازمانی برای شرکت
 • ارائه ترجمه ای از همه مدارک تحصیلی
 • یک نسخه فتوکپی از کلیه اسناد و مدارک شرکت ارائه دهید
 • ارائه یک نسخه کپی از پاسپورت
 • تنظیم تقاضا نامه ای مبنی بر اینکه، درخواست ثبت شرکت کرده اید.

نکات مهم در خصوص سرمایه گذاری در اوکراین 

خاطر نشان می کنیم که طرح شرکتی شما بایستی، آنقدر قوی و مدون باشد که بتوانید به راحتی افراد مربوطه را در زمینه فعالیت خود و تاثیر آن در شکوفایی اقتصادی کشور اوکراین، توجیه کنید، تا با طرح و ثبت شرکت شما موافقت شود.

 در ادامه به عنوان نکاتی کلیدی، پیرامون سرمایه گذاری در این کشور، برای اخذ پاسپورت اوکراین خواهیم پرداخت.

همانطور که قبلا هم ذکر کردیم، حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری، بایستی مبلغ 100 هزار یورو باشد.

سرمایه گذاری در اوکراین به دو صورت ثبت شرکت جدید در این کشور و یا شراکت در سهام شرکتی فعال در این کشور باشد. یک ارز مبادله ای خاص برای این منظور در نظر گرفته می شود. یعنی اینکه از یکی از ارز های شاخص خارجی، مثل: دلار، یورو، پوند، فرانک و … برای سرمایه گذاری در اوکراین بهره ببرید. لازم به ذکر است که این سرمایه گذاری می تواند با فلزات گرانبهایی چون طلا و … نیز انجام شود. شما برای سرمایه گذاری در اوکراین نیازمند تایید وزارت اقتصاد اوکراین هستید. میزان مبلغی که برای سرمایه گذاری استفاده می کنید باید منبع شناسی شود، این بدان معنا است که در مورد اینکه این مبلغ از کجا آمده است نیز تحقیق به عمل می آید.

آیا می توان با خرید ملک در اوکراین پاسپورت دریافت کرد؟

نکته بسیار مهم

اگر مایل به سرمایه گذاری در اوکراین در زمینه ملک و خرید آن هستید، باید بدانید که این روش سرمایه گذاری، منجر به اخذ پاسپورت اوکراین و اقامت دائم این کشور نخواهد شد. دلیل این امر هم این است که، این نوع از سرمایه گذاری، یک سرمایه گذاری شخصی و برای رسیدن به منافع شخصی است و چون به رشد اقتصادی این کشور کمکی نمی کند، نمی تواند به عنوان روشی برای سرمایه گذاری محسوب شود.

پس بدانید که با خرید ملکی به ارزش 100 هزار یورو نمی توانید اقامت اوکراین را دریافت کنید. شایان ذکر است که خرید ملک برای شرکت با هر مبلغی، می تواند جزء سرمایه گذاری در این کشور محسوب شود. چرا که هر گونه کمکی به شرکت تازه تاسیس و یا شرکت فعال، در قالب ثبت سرمایه و سرمایه گذاری برای شرکت، محسوب می شود. این سرمایه می تواند از دو طریق: یعنی انتقال پول به دفاتر بانکی و یا انتقال مبلغ از حساب سرمایه گذار به حساب شرکت مذکور صوت پذیرد.

گرفتن پاسپورت اوکراین با ازدواج

اگر شما متقاضی مهاجرت و اخذ پاسپورت اوکراین از طریق ازدواج هستید، باید بگوییم که این روش، سریعترین راه برای رسیدن به این هدف است. در اینجا کافی است با شخصی که دارای تابعیت و یا شهروندی اوکراین است ازدواج کنید و پس از گذشت زمانی حدود 2 سال، درخواست اخذ اقامت اوکراین را ارائه دهید و بدین منظور مدارک مورد نیاز را نیز تقدیم کنید. توجه داشته باشید که با اخذ کارت اقامت دائم اوکراین شما مشمول همه حقوق شهروندی که سایر افراد تابع این کشور دارند، می شوید. البته یک سری محدودیت هایی شامل حال شما خواهد شد. در هر حال با پاسپورت اوکراینی خود می توانید به همه کشور های اروپایی سفر داشته و یا مهاجرت کنید.

برای اخذ اقامت و پاسپورت اوکراین از طریق ازدواج به چه مدارکی نیاز است؟

 • ارائه سه قطعه عکس رنگی
 • برای مهاجرت به اوکراین به مجوز و ویزایی نیاز است که باید یک کپی از این مجوز ارائه دهید
 • ارائه درخواست جهت پذیرش تابعیت اوکراین
 • ارائه سندی که ثابت کند، همسر شما به عنوان یک سیتیزن در اوکراین حضور دارد.

اخذ پاسپورت اوکراین با تولد فرزند

بر خلاف آنچه تصور می کنید، با تولد فرزندتان در این کشور به تنهایی، فرزند شما نمی تواند اقامت اوکراین را دریافت کند. شرط اصلی دریافت اقامت و اخذ پاسپورت اوکراین، تولد فرزندی از شما در اوکراین است در صورتیکه یکی از والدین به عنوان مثال شما یا همسرتان تابعیت اوکراین را داشته باشد، این شرط برقرار است. در این صورت فرزند متولد شده شما در اوکراین می تواند شهروند اوکراینی محسوب شود. از طریقی دیگر نیز می توانید، تابعیت اوکراین را دریافت کنید، آن هم قبولی یک کودک به عنوان فرزند خوانده است. شما به عنوان یک خارجی با در نظر گرفتن همه شرایط و گذراندن مراحل پیچیده این مورد، می توانید سرپرستی یک کودک اوکراینی را برعهده بگیرید و از این طریق، پاسپورت اوکراینی خود را اخذ کنید.

پیشنهاد نمیشود: گرفتن پاسپورت اوکراین با روش پناهندگی

یکی از نادرست ترین روش ها برای اخذ پاسپورت اوکراین و در کل اخذ تابعیت هر کشوری، شیوه پناهندگی است. این فرایند را در ادامه شرح می دهیم. با این روش، شما ممکن است بین 6 ماه تا 1 سال، بازداشت شوید و طی این مدت دادگاه این کشور دلایل پناهندگی شما را به این کشور مورد بررسی قرار می دهد، اگر دلایل شما برای این کار مورد قبول واقع شود، تا 3 سال باید اقامت دائم در این کشور داشته باشید و حق خروج از کشور را ندارید. این محدودیت فقط منحصر به کشور مبداء شما نیست. یعنی شما نمی توانید به طور کلی از کشور اوکراین به هر مقصدی خارج شوید.

مشاوران ما به هیچ عنوان این روش را برای مهاجرت شما به اوکراین و حتی کشور های بسیار قوی اروپایی نیز پیشنهاد نمی کنند.

ما همواره می گوییم، راه های بسیار زیاد دیگری که قانونی نیز هستند و امنیت بیشتری دارند وجود دارد، که می توانید با آنها اقدام به مهاجرت کنید. چرا که با پناهندگی نه تنها محدودیت های بیشماری شامل حال شما می شود، بلکه هیچ اطمینانی جهت پذیرش شما در این کشور نیز وجود نخواهد داشت. بدین ترتیب دیگر نه راه پس دارید و نه راه پیش.

“مهاجرت راحت و بی دغدغه حق شماست…

“مشاوران ما همواره برای راهنمایی شما متقاضیان اخذ پاسپورت اوکراین آماده هستند. کارشناسان ما بر حسب شرایط شما عزیزان بهترین و سریعترین روش ممکن را برای شما در نظر خواهند گرفت. برای اطلاعات بیشتر در مورد گرفتن پاسپورت اوکراین و همچنین مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. درخدمتیم. 26850991-021 | 22746991-021

نکاتی مهم در مورد اخذ پاسپورت اوکراین

برای اخذ پاسپورت اوکراین، باید به صورت مستمر و به مدت 5 سال در این کشور اقامت و حضور داشته باشید چنانچه دارای تابعیت کشور دیگری هستید، نمی توانید برای اخذ پاسپورت اوکراین اقدام کنید، چرا که این کشور، تابعیت مضاعف را قبول ندارد و چنانچه تمایل به دریاقت تابعیت اوکراین دارید، باید تابعیت های دیگر خود را باطل کنید و حداقل برای آن درخواست داده باشید.

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت اوکراین

 • اگر متاهل هستید باید، مدارک همسر و فرزندان خود را نیز ارائه دهید
 • ارائه پاسپورت
 • گواهی عدم مشکلات روحی و جسمی
 • عدم سوء پیشینه و گواهی مبنی بر عدم سوء سابقه
 • ارائه بیمه نامه دارای اعتبار
 • شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی

برای اخذ پاسپورت اوکراین بهتر است شخصا اقدام کنید یا وکیل مهاجرتی؟

برای پاسخ به این سوال می توان گفت، اگر به قوانین و باید ها و نباید های پروسه اخذ پاسپورت اوکراین آشنایی دارید، می توانید با کمک یک مشاور مهاجرتی این فرایند را خود به سرانجام برسانید. ما به شما این است که چنانچه در مورد این موضوعات اطلاعات کافی ندارید، بهتر است این کار را به مشاوران و وکلای مهاجرتی بسپارید. مشاورین ما می توانند، امور مربوط به مهاجرت شما را در کمترین زمان ممکن انجام و در نهایت به سرانجام خوبی برسانند.

در انتها باید بگوییم، ما در پارامیس مهاجر شرایط ویژه ای را برای متقاضیان پاسپورت اوکراین در نظر گرفته ایم که در مدت زمان یکسال میتوانید پاسپورت اوکراین را بصورت قانونی دریافت کنید. مشاوران و کارشناسان ما همواره برای کمک و راهنمایی های مورد نیاز شما، آماده هستند. پس با ما تماس بگیرید 🙂

نظر شما نصبت به این مقاله ؟

به نوشته ما امتیاز دهید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی 0

تا حالا رأی نداده‌اید، اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می‌نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *