انواع ویزای کشور آلمان | مدارک مورد نیاز | شرایط اخذ ویزای تضمینی آلمان

مقدمه

کشور آلمان در بین کشورهای حوزه شینگن دارای یکی از سختترین شرایط دریافت ویزا را دارد، آلمان به دلیل دارای بودن کارخانه‌های فراوان قطب اقتصاد اروپا محسوب می‌شود و یکی از کشورهایی است که متقاضیان دریافت ویزا زیادی دارند، همراه ما باشید تا از نحوه دریافت وقت سفارت کشور آلمان و نحوه دریافت انواع ویزای کار، جستجوی کار، تحصیلی، توریستی و سرمایه گذاری مطلع سازیم.

عکس از ویزای صادر شده کشور آلمان، اخذ ویزای کشور آلمان به همراه رزرو وقت سفارت و پرکردن فرم سفارت

عکس از ویزای صادر شده کشور آلمان، اخذ ویزای کشور آلمان به همراه رزرو وقت سفارت و پرکردن فرم سفارت

شرایط دریافت ویزای آلمان

 1. مدارک مالی: شما باید توانایی مالی لازم برای تأمین هزینه‌های سفر و اقامت در آلمان را داشته باشید. این شامل حساب بانکی، گواهی حساب بانکی، مشخصات فعالیت‌های مالی و سایر مدارک مالی مرتبط است.

 2. فرم درخواست ویزا: شما باید فرم درخواست ویزا را به طور کامل پر کنید. این فرم معمولاً در وبسایت سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور شما قابل دریافت است.

 3. گذرنامه: شما باید دارای یک گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار بوده و حداقل یک صفحه خالی برای ویزای آلمان داشته باشید.

 4. دعوتنامه یا رزرویشن هتل: شما باید دعوتنامه از یک شرکت یا سازمان در آلمان یا رزرویشن هتل برای اقامت در آلمان داشته باشید. این اسناد نشان دهنده اقامت موقت شما در آلمان است.

 5. بیمه سفر: شما باید یک بیمه سفر با پوشش کامل درمان و بیمه مسافرتی داشته باشید. بیمه باید اعتبار کافی داشته باشد و مواردی مانند هزینه‌های درمانی، بیمارستان و حوادث را پوشش دهد.

انواع ویزای کشور آلمان

همانطور که در بالا اشاره کردیم کشور آلمان به دلیل داشتن کارخانه های بسیار و دارا بودن اقتصادی قوی قطب مهاجرت و گردشگری در جهان می باشد، از این رو ویزای کشور آلمان به سه دسته اصلی تقسیم می شوند که هر کدام از این دسته ها خود شامل انواع مختلفی از ویزا می باشند، همراه ما باشید تا به معرفی انواع ویزای کشور آلمان و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آلمان بپردازیم:

 • ویزای ترانزیتی

ویزای ترانزیتی کشور آلمان نوعی مجوز ورود موقت به این کشور به منظور عبور از آن به مقصد نهایی یا دیگر کشورها می‌باشد. این ویزا برای افرادی صادر می‌گردد که قصد دارند برای رسیدن به کشور مقصد خود، از طریق آلمان عبور کنند. مدت عبور و مهلت اقامت در این نوع ویزا معمولاً کوتاه‌مدت است و مدت زمان سفر و توقف در آلمان نباید از 24 ساعت بیشتر باشد. افرادی که این نوع ویزا را دریافت می‌کنند نمی‌توانند در آلمان به فعالیت‌های کاری یا تحصیلی بپردازند.

انواع ویزای ترانزیتی

 • ویزای ترانزیتی فرودگاهی

ویزای ترانزیتی فرودگاهی یک نوع ویزای خاص است که برای افرادی که قصد ندارند کشور ترانزیت خود را ترک کنند و فقط در فرودگاه می‌مانند، صادر می‌شود. ویزای ترانزیتی فرودگاهی آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست، این نوع ویزا به شما اجازه نمی‌دهد که به بخش‌های غیر فرودگاهی آلمان سفر کنید و تنها به شما اجازه می‌دهد که بین پروازها در فرودگاه بمانید. برای این نوع ویزا نیاز است که پرواز بعدی شما در طول ۲۴ ساعت پس از رسیدن به فرودگاه آلمان رزرو شده باشد.

 • ویزای ترانزیت زمینی، دریایی، هوایی:

ویزای ترانزیت زمینی، دریایی و هوایی کشور آلمان، معمولاً به افرادی اعطا می‌شود که قصد دارند از طریق آلمان به کشور دیگری سفر کنند. یعنی این ویزا اجازه می‌دهد تا در مسیر به مقصد نهایی، در آلمان توقف کنید. بسته به نوع ترانزیت، این ویزا می‌تواند با نام‌های متفاوتی نامگذاری شود:

 • ویزای ترانزیت هوایی (A-Visa): این نوع ترانزیت برای افرادی است که قصد دارند فقط در فرودگاه آلمان بمانند و به مقصد نهایی خود پرواز کنند.

 • ویزای ترانزیت زمینی: این ویزا اجازه می‌دهد تا از طریق مرز‌های زمینی آلمان به کشور دیگری سفر کنید.

 • ویزای ترانزیت دریایی: این نوع ترانزیت برای افرادی است که قصد دارند از طریق دریا به کشور دیگری سفر کنند.

 • ویزای بلند مدت کشور آلمان

ویزای بلند مدت کشور آلمان یا ویزای دائمی، به افراد اجازه می دهد که برای مدت طولانی در آلمان بمانند، کار کنند، ادامه تحصیل دهند یا حتی استقرار دائمی پیدا کنند. این نوع ویزا معمولا برای افرادی است که قصد دارند به طور دائم در آلمان زندگی کنند. برای متقاضیانی که قصد دارند برای مدت یک سال یا بیشتر در آلمان بمانند، نیاز به این نوع ویزا است.

برای دریافت ویزای بلند مدت آلمان باید شرایط خاصی را برآورده کرد. در مورد اقامت کار، شما باید نشان دهید که شغل یا فرصت کاری مناسبی در انتظار دارید، و در بعضی موارد، بازنشسته شوید. در مورد اقامت تحصیلی، شما باید قبولیت دانشگاه یا موسسه تحصیلی را نشان دهید. آلمان همچنین ویزای اقامت برای مهارت های خاص یا ویزای جستجوی کار را ارائه می دهد.

عکس از نقشه کشور آلمان با پرچم، دریافت ویزای تضمینی کشور آلمان

عکس از نقشه کشور آلمان با پرچم، دریافت ویزای تضمینی کشور آلمان

انواع ویزای بلند مدت آلمان

 • ویزای کاری

ویزای کاری آلمان برای افرادی صادر می شود که قصد دارند به آلمان مهاجرت کنند و در این کشور کار کنند. برای این ویزا، لازم است آنها یک پیشنهاد شغلی در دست داشته باشند. ویزای کاری آلمان معمولا برای مدتی محدود صادر می شود، اما می توان در صورت داشتن شرایط برای تمدید آن درخواست کرد.

 • ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی کشور آلمان به افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند، اعطا می‌شود. این ویزا اجازه می‌دهد تا فرد بتواند برای مدت زمان معینی که برای تحصیل نیاز است، در آلمان بماند، برای دریافت این ویزای تحصیلی، فرد باید پذیرشی از یکی از دانشگاه‌های آلمان داشته باشد. سپس، متقاضی باید مستنداتی از قبیل شواهد مالی، شواهد تحصیلی، بیمه مسافرتی مناسب و گواهی سلامتی را ارائه دهد.

مصاحبه‌ای نیز از طرف سفارت یا کنسولگری آلمان انجام می‌شود که متقاضی باید در آن به سوالاتی در مورد اهداف تحصیلی و کاری خود پاسخ دهد. با موفقیت کامل در این مراحل، برای متقاضی ویزای تحصیلی صادر می‌شود.

آلمان در حال حاضر یکی از مقاصد بزرگ بین‌المللی برای تحصیل است. با این حال، فرایند درخواست ویزای تحصیلی می‌تواند پیچیده و زمان‌بر باشد، بنابراین توصیه می‌شود که متقاضیان به موقع شروع کنند و ممکن است همچنین آن‌ها نیاز به کمک حرفه‌ای داشته باشند.

ویزای کوتاه مدت کشور آلمان: ویزای کوتاه مدت کشور آلمان، همان ویزای شنگن است که به افراد بین المللی اجازه می دهد برای یک مدت محدوده به آلمان یا هر کشور دیگری که در منطقه شنگن قرار دارد، سفر کنند. بسته به زمان و هدف سفر شما، انواع مختلفی از ویزای شنگن (کوتاه مدت آلمان) در دسترس است.

انواع ویزای کوتاه مدت آلمان

 1. ویزای توریستی: این نوع ویزا برای افرادی است که برنامه دارند برای تعطیلات به آلمان سفر کنند و قرار نیست در آنجا کار یا تحصیل کنند.

 2. ویزای بازدید از خانواده یا دوستان: این ویزا برای افرادی است که قصد دارند دوستان یا خانواده خود را در آلمان ملاقات کنند.

 3. ویزای تجاری: برای افرادی که برنامه دارند به آلمان برای انجام کار تجاری یا حرفه ای سفر کنند.

 4. ویزای آموزشی: این ویزا برای دانش آموزان، دانشجویان یا پژوهشگرانی است که برنامه دارند در آلمان تحصیل کنند.

 5. ویزای فرهنگی، ورزشی، فیلم یا تلویزیونی: این نوع ویزا برای افرادی است که قصد دارند در رویدادهای فرهنگی، ورزشی، فیلم یا تلویزیونی در آلمان شرکت کنند.

 6. ویزای درمانی: برای افرادی که به دلیل درمان پزشکی قصد سفر به آلمان را دارند.

به طور کلی، این ویزاها به شما اجازه می دهند تا برای مدت کمتر از 90 روز در طی هر بازه 180 روزه در منطقه شنگن باقی بمانید.

ارائه خدمات اخذ ویزای آلمان، پر کردن فرم سفارت و رزرو وقت سفارت در کوتاه ترین زمان

ارائه خدمات اخذ ویزای آلمان، پر کردن فرم سفارت و رزرو وقت سفارت در کوتاه ترین زمان

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای آلمان

کشور آلمان همانند دیگر کشورهای حوزه شینگن زمانی که اقدام به دریافت ویزا می‌نمایید باید یکسری مدارک در اختیار داشته باشید تا در زمان حضور در سفارتخانه و مصاحبه به افسر ارائه نمایید، این مدارک عبارتند از:

 1. فرم درخواست ویزای کشور آلمان
 2. اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار 
 3. رسید واریز هزینه‌های مربوط به رزرو وقت سفارت و درخواست اخذ ویزا
 4. ترجمه مدرک شناسایی (کارت کلی و شناسنامه)
 5. گواهی اشتغال به کار
 6. گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان دانش آموزان
 7. گردش حساب 4 ماه آخر با حداقل 400.000.000 مانده برای هر نفر
 8. بیمه مسافرتی تا سقف 30.000 یورو بر اساس تعداد روزهای اقامت در آلمان
 9. بلیط رفت و برگشت 
 10. واچر هتل رزرو شده برای اقامت
 11. ارائه دعوتنامه معتبر در صورت وجود
on phone consultancy

برای مشاوره با کارشناسان پارمیس مهاجر جهت اخذ ویزای کشور آلمان و یا رزرو وقت سفارت و پر کردن فرم سفارت تماس حاصل فرمایید

درخواست بررسی مدارک جهت اخذ ویزای کشور آلمان