رزرو وقت سفارت | هزینه دریافت وقت سفارت | چالش‌های دریافت وقت

اگر می‌خواهید برای دریافت ویزای کشور آلمان اقدام نمایید این را می‌دانید که رزرو وقت سفارت یکی از مهمترین آنهاست، به دلیل حجم بالای تقاضا برای رزرو وقت سفارت و کمبود تعداد وقت‌های مصاحبه برخی از افراد ممکن است تا 6 ماه در انتظار دریافت وقت بمانند، بهترین راه ثبت درخواست رزرو وقت سفارت از طریق دفتر مهاجرتی پارمیس مهاجر است، برای اطلاع از نحوه رزرو وقت و هزینه لازم برای اخذ وقت سفارت آلمان همراه ما باشید.

مراحل رزرو وقت ویزامتریک سفارت آلمان

 1. پرداخت هزینه لازم برای رزرو وقت: شما زمانی که می‌خواهید برای رزرو وقت سفارت کشور آلمان اقدام نمایید باید هزینه رزرو وقت سفارت را به حساب شرکت ویزامتریک پرداخت نمایید .
 2. تأیید تاریخ در ویزامتریک: 24 ساعت پس از واریز هزینه رزرو وقت سفارت آلمان شما مجاز به رزرو وقت سفارت از سایت اختصاصی ویزامتریک می‌شوید، برای اینکار بعد از ورود به سایت در قسمت راست بالا صفحه بخش "روش‌های درخواست روادید" را باید انتخاب نمایید و بعد از آن بر روی "رزرو وقرار ملاقات" کلیک نمایید، در صفحه که پیش رو شما می‌باشد پزینه "مراحل انتصاب" را انتخاب کنید تا بتوانید وارد بخش رزرو وقت سفارت آلمان شوید.
 3. انتخاب نوع وقت : در این مرحله است که شما باید بسته به ویزای که می‌خواهید بگیرید وقت را انتخاب می‌نمایید(ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای توریستی، تأیید مدارک) برای تعیین قرار ملاقات با سفارت شما ملزم به ساخت یک حساب کاربری در سایت ویزامتریک برای خود نمیباشد، می‌توانید به راحتی با همان شماره کارتی که هزینه رزرو وقت سفارت پرداخت کرده اید و تاریخ واریز هزینه وقت سفارت برای تعیین نوبت سفارت آلمان اقدام کنید.
 4. انتظار تأیید ایمیل: بعد از سپری کردن مراحل فوق شما باید برای دریافت ایمیل تأیید رزرو وقت سفارت منتظر بمانید و تا زمانی که این ایمیل برای شما ارسال نشده است وقت سفارت شما تأیید نشده است.
 5. چک کردن تاریخ رزرو از ویزامتریک: پس از تایید ایمیل از سمت ویزا میتریک می‌توانید وارد سایت شوید و از قسمت تغییر تاریخ قرار ملاقات در صورتی که وقت تعیین شده مناسب شما نبود اقدام به تغییر تاریخ ملاقات خود شوید.
هزینه‌های رزرو وقت سفارت  آلمان

ردیف

نوع خدمت

هزینه خدمت

1

هزینه وقت سفارت عادی

30 یورو

2

هزینه وقت سفارت VIP

75 یورو

3

پرکردن فرم درخواست

به ازای هر نفر 10 یورو

4

عکس بیومتریک

به ازای هر نفر 8 یورو

5

اسکن، گپی، فکس

هر صفحه 30 سنت

6

خدمات اطلاع رسانی

 1. پیامک (SMS): هر پیام 1 یورو
 2. ایمیل: رایگان
 3. تماس تلفنی: هر تماس 3 یورو

7

وقت ویزای توریستی

1.300.000 تومان (برگشت داده می‌شود)

8

وقت سفارت تحصیلی

1.300.000 تومان (برگشت داده می‌شود)

9

وقت سفارت کاری

1.000.000 تومان (برگشت داده می‌شود)

10

دریافت تأیید مدارک

30 یورو

11

دریافت تأیید کپی مدارک 

25 یورو

هزینه‌ خرید وقت سفارت  آلمان

یکی از بهترین و سریعترین راه‌های دریافت وقت سفارت آلمان خرید وقت سفارت است، به دلیلی اینکه تعداد درخواست‌ها برای رزرو وقت سفارت بالاست و سفارت آلمان در هر مدت تعداد کمی ظرفیت برای وقت مصاحبه ارائه می‌دهد از این رو خرید وقت سفارت از برخی دفاتر به دلیل تجربه در این زمینه و داشتن تخصص برای رزرو وقت سفارت کاری عاقلانه می‌باشد ولی از طرفی هزینه خرید وقت سفارت قیمت بالاتری نصبت به رزرو عادی آن برای مسافر دربرخواهد داشت.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان

زمانی که می‌خواهید برای مصاحبه وارد سفارت آلمان شوید باید مدارک مورد نیاز انواع ویزای کشور آلمان را همراه خود داشته باشید بسته به نوع ویزایی که درخواست داده‌اید باید مدارک را درخور آن نوع ویزا همراه خود ببرید، برای اطلاع از مداک مورد نیاز برای سفارت آلمان بر روی لینک کلیک کنید تا اطلاعات لازم را در کوتاه ترین زمان بدست آورید

لوازم ممنوعه هنگام ورود به ویزامتریک

زمانی که برای مصابحه وارد سفارت آلمان می شود و یا میخواهید مدارک خود را به ویزامتریک تحویل دهید باید بدانید که برخی از اشیاء همراه شما ممکن است مناسب ورود به ویزامتریک نباشد، در اینجا ما لیست لوازم ممنوعه هنگام ورود به ویزامتریک آلمان را برایتان معرفی می نماییم.

 1. تلفن همراه
 2. مواد اشتعال‌زا (کبریت، فندک،مشعل و غیره)
 3. اشیاء نوک تیز(قیچی، چاقو،دشنه و غیره)
 4. حیوانات خانگی
 5. بسته‌ها و پاکت‌های مهر و موم شده 
 6. مواد خوراکی و آشامیدنی
 7. ساک یا چمدان بزرگتر از کیف دستی و کوله پشتی کوچک
سوالات متداول مسافرین پارمیس مهاجر
در صورت عمدم حضور در روز مصاحبه آیا هزینه برگشت داده می شود؟

خیر - در صورت عدم حضور در زمان تعیین شده در ویزامتریک هیچ هزینه‌ای بابت رزرو وقت ویزامتریک به شما عودت داده نمی‌شود.

در صورت اشتباه وارد کردن اطلاعات آیا امکان ویرایش وجود دارد؟

متاأسفانه خیر - زمانی که دارید اطلاعات خود را در سایت وارد می نمایید نهایت دقت را به عمل آورید زیرا در صورت اشتباه امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد.

در صورت نقص در مدارک ارائه شده به ویزامتریک امکان رفع نقص وجود دارد؟

بله - اگر در مدارک ارائه شده از طرف شما نقصی وجود داشت ویزامتریک آن را به شما اطلاع می‌دهد تا مدارک درست را بارگذاری و ارائه نمایید.

آیا وقت سفارت فوری میتوان از سفارت دریافت نمود؟

بله - در شرایط خاص مانند ویزای بشر دوستانه، ویزای درمان و ویزای ازدواج می‌توان از وقت سفارت فوری استفاده نمود.